Copa América: a brazilok nyertek a nyitó meccsen

K. B.K. B.
2021.06.14. 06:47
A brazilok győzelmével indult a Copa América (Fotó: AFP)
Brazil sikerrel kezdődött a 47. labdarúgó Copa América, mivel a házigazdák 3–0-s győzelmet arattak Venezuela válogatottja felett vasárnap, a Mané Garrincha Stadionban.

A nyitó mérkőzés magyar idő szerint vasárnap este 23 órakor kezdődött. A brazilok már az első félidőben domináltak, háromszor annyiszor találták el a kaput, mint riválisuk. A vezetést érdekesnek nevezhető helyzetből szerezték meg: Neymar szögletét követően Marquinhos elé pattant a labda, aki sarokkal „pöccintette” a labdát át a gólvonalon.

A második félidőben a venezuelaiak még annyira sem tudtak érvényesülni, mint az elsőben. A 64. percben ráadásul Danilóval szemben szabálytalankodtak a tizenhatosukon belül, emiatt a brazilok büntetőt rúghattak, Neymar nem hibázott (2–0).

A 89. percben gyors támadást vezetett a brazil válogatott, amelynek a végén Neymar passza után Gabriel Barbosa beállította a 3–0-s végeredményt.

A csoport másik mérkőzésén Kolumbia egy remek kombináció után szerzett góllal múlta felül Ecuadort.

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
1. FORDULÓ
B-CSOPORT
Brazília–Venezuela 3–0
(Marquinhos 23., Neymar 64. – 11-esből, Gabriel Barbosa 89.)

Venezuela–Peru x–x

A tornát 2020 nyarán rendezték volna meg, méghozzá Argentína és Kolumbia kilenc városában, csakhogy a koronavírus-világjárvány miatt, az Európa-bajnoksághoz hasonlóan, elhalasztották egy évvel. 2021 tavaszán a helyszín is megváltozott: Kolumbia a kormányellenes tüntetések, Argentína a koronavírus-járvány újabb hulláma miatt veszítette el a rendezési jogot. A beugró rendező végül a járvány által nem kevésbé sújtott Brazília lett: Rio de Janeiro, Brazíliaváros, Cuiabá és Goiania öt stadionjában adnak otthont az eseménynek.