Menesztették az Eszék vezetőedzőjét; már meg is van az utódja

Federico Coppitelli távozott Eszékről (Fotó: nk-osijek.hr)
A horvát labdarúgó-bajnokságban (HNL) szereplő Eszék a saját hivatalos oldalain jelentette be Federico Coppitelli menesztését. Csütörtökön este már be is jelentette a klub, hogy Simon Rozman lesz az új szakvezető.
Federico Coppitelli állásába került az Eszék gyengélkedése, a horvát bajnokságban szereplő csapat legutóbb ugyan döntetlent játszott a Varasddal, ám az azt megelőző négy bajnokiját elveszítette.
A 40 éves olasz szakember a nyáron érkezett Eszékre, és 33 tétmérkőzésen irányította a gárdát, amellyel 13 győzelmet, nyolc döntetlent és 12 vereséget ért el, s a bajnokságban jelenleg hatodik helyen áll.
Coppitelli az olasz harmadosztályú Imolese kivételével eddig csak utánpótláscsapatokat irányított.
Csütörtök este már meg is találta Coppitelli utódját az Eszék: az új vezetőedző Simon Rozman lett, a szlovén szakember két és fél évre kötelezte el magát új állomáshelyén.
Legfrissebb hírek

Az eszékiek tizenegyesekkel kiestek a Horvát Kupából
Minden más foci
2025.12.03. 19:52

Emberhátrányban mentett pontot az Eszék
Minden más foci
2025.11.23. 18:05

1. HNL: három vereség után szerzett pontot az Eszék
Minden más foci
2025.11.02. 20:13

Edzőt váltott az eszéki labdarúgócsapat
Minden más foci
2025.10.30. 09:56

1. HNL: továbbra is nyeretlenek az eszékiek
Minden más foci
2025.08.31. 21:11
Ezek is érdekelhetik



