DAC: Csinger Márk és Redzic Damir visszatérése is közeledik

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
• Dunaszerdahely
Vágólapra másolva!
2025.03.14. 11:44
Csinger Márk a csütörtöki edzésen (Fotó: DAC)
Közeledik a nap, amikor a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Niké Liga) szereplő Dunaszerdahely két játékosa, Csinger Márk és Redzic Damir is visszatérhet. Az előbb említett védőt a sárga-kék szurkolók április végén, május elején láthatják ismét a pályán, a gyors szélsőnél még napokról, hetekről beszélhetünk.

A novemberi, zólyombrézói találkozón Csinger Márk a bal térdében oldalszalag-szakadást szenvedett. „A srácokkal elutaztam a januári törökországi edzőtáborba, de különmunkát végeztem. Az edzőterem volt a második otthonom, azon voltam, hogy minél előbb visszaszerezzem az elveszett izomtömeget. Jól halad a felképülésem, fokozatosan előkerült a labda és a pálya. Örülök, hogy ugyan még egyéni edzéseket végzek, de már ugyanaz a programom, mint a csapatnak. Nagyon jó jel, hogy a térdem bírja a terhelést, nincs semmilyen gond. Bízom benne, hogy április végén, május elején visszatérhetek” – mondta lapunknak Csinger Márk, aki elárulta azt is, hogy a legnehezebb időszakban a legtöbb támogatást a családjától és a barátnőjétől kapta.

„Jó meccsek vannak mögöttünk, melyeken nincs unalom, hanem színvonalas a játék. Nagyon örülök, hogy sikeres a csapat. Branislav Fodrek edző érkezésével nagyon sok minden pozitív változáson ment át, s ez megmutatkozik az edzéseken és a meccseken is. Bízom benne, hogy a Zsolna ellen ismét jól fogunk szórakozni, növekedni fog a nézőszám a MOL Arénában, és a találkozó után együtt fogjuk ünnepelni a három pont megszerzését” – zárta nyilatkozatát Csinger Márk.

Redzic Damirt még tavaly megműtötték Finnországban, a szeméremcsontnál található combközelítő izommal volt gondja. Lapunk úgy tudja, hogy ezen a héten még egy ellenőrzésen vett részt, de már szinte teljes értékű munkát végez, és csak napok, hetek kérdése, hogy visszatérjen.

 

Legfrissebb hírek

Hiába vezetett két góllal az Újpest, a DAC nyerte meg a felkészülési mérkőzést

Labdarúgó NB I
2025.10.09. 18:13

Csinger Márk: Cél a dobogó és a kupadöntő

Labdarúgó NB I
2025.10.09. 13:44

Niké Liga: Kovács Mátyás a forduló válogatottjában; Frantisek Straka ülhet le a Kassa kispadjára

Minden más foci
2025.10.07. 22:40

Bősze Levente: Van esélyem bemutatkozni a Serie A-ban

Légiósok
2025.10.07. 07:31

Csalódásként élik meg a szakolcai pontszerzést a DAC-nál

Minden más foci
2025.10.06. 12:41

Emelt fővel búcsúzott a HC DAC az Európa-kupától

Kézilabda
2025.10.06. 08:26

Csupán döntetlent játszott Szakolcán, ám ismét élre állt a Dunaszerdahely

Minden más foci
2025.10.05. 18:53

Akad pozitívum is a Kassa eddigi szereplésében: Kovács Mátyás

Minden más foci
2025.10.05. 12:00
Ezek is érdekelhetik