Eredivisie: a Feyenoord történelmi csapást mért az Ajaxra

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.07. 17:11
Igor Paixao duplázott, a Feyenoord történelmi csapást mért az Ajaxra a De Klassiekeren (Fotó: Getty Images)
Történelmi tettet hajtott végre a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) és a 29. forduló rangadóján a Feyenoord, amely kiütéses, hatgólos győzelmet aratott hazai pályán az Ajax ellen.

Az bizonyos, hogy sokáig emlékezetes lesz az Ajax-szurkolók számára a 2023–2024-es idény, az amszterdamiak ugyanis pocsékul kezdték a bajnokságot és viszonylag sokáig a kieső helyek közelében álltak. Azóta jelentősen javult a csapat, amely már a nemzetközi kupaindulásért is versenyben van, de így sem számított favoritnak az őt 21 ponttal megelőző, második helyezett Feyenoord vendégeként.

A rotterdamiak pedig megsemmisítő verést mértek az Ajaxra, ugyanis az első félidő utolsó bő tíz percében és a második játékrész első felében hatszor is bevették az ellenfél kapuját.

Az amszterdamiakkal a klub története során először fordult elő, hogy hatgólos különbséggel bukjanak el egy mérkőzést.

EREDIVISIE, 29. FORDULÓ
Feyenoord–Ajax 6–0 (I. Paixao 34., 66., Minteh 35., 56., Hancko 45+1., Q. Timber 62.)