A román Superliga 26. fordulójában a Sepsi OSK 1–0-ra kikapott odahaza a Gheorghe Hagi vezette Farul Constantától.

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 3480 néző. Vezette: Coltescu
Sepsi OSK: Niczuly (D. Moldovan, 81.) – Kecskés Á., Ninaj, Ciobotariu – Oroian, Kallaku (Varga K., 77.), Paun, F. Stefan (Dumitrescu, 62.) – Stefanescu, Safranko (M. Rondón, 81.), Matei (Aganovic, 77.). Vezetőedző: Bernd Storck
Farul: Buzbuchi – Dussaut, Larie (Sirbu, 90+5.), M. Popescu, Kiki – Deaconu (Vina, 73.), Diogo Queirós (Nedelcu, 54.), Grameni – C. Ganea (K. Boli, 54.), L. Munteanu, Budescu (Rivaldinho, 54.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi
Gólszerző: Grameni (87.)

Előbb a kapusát, majd a meccset vesztette el hétfő délután a Sepsi OSK a román élvonalban, a címvédő Farul késői, szerencsés góllal vitte el a három pontot a Székelyföldről.

Nyílt játékkal indult a mérkőzés, mindkét csapat négy-négy szögletet rúghatott az első negyedórában, de komoly helyzet csak a Sepsi előtt adódott. Azonban sem az egyedül kilépő Marius Stefanescu, sem az ötösre berobbanó Pavol Safranko nem tudott túljárni Alexandru Buzbuchi eszén – a később három hazai átlövést is hárító konstancai kapus egyértelműen az első félidő legjobbja volt. A Sepsi ugyanis 15 perc után átvette az uralmat a középpályán, labdák sorát szerezve a vendégek térfelén, de a kulcspasszok teljesen hiányoztak a hazaiak játékából. A kivárásra játszó Farul sem volt veszélyesebb, bár Rolando Deaconu lövése kevéssel kerülte el a jobb felső sarkot, Ionut Larie pedig szöglet után az oldalhálóba fejelt.

A második félidő elején Safranko már bevágott egy kapusról kipattanó labdát, de a videobíró alapján lesről tette – hiába tolvajozta le a szentgyörgyi közönség a játékvezetői brigádot. Gheorghe Hagi rögtön hármas cserével rendezte a Farul sorait, amely ennek hatására át is vette a kezdeményezést. Louis Munteanu szépen át is emelte Niczuly Roland fölött a labdát, de Kecskés Ákos ollózva mentett az üres maradó kapu torkában. A 72. percben Niczuly válla megsérült egy kivetődésénél, tíz perccel később le is kellett cserélni a bajnoki szezont eddig végigvédő csapatkapitányt.

A Sepsi ekkor már rendkívül fantáziátlanul és túl óvatosan támadott, egy-egy hátrapassznál már fütyült is a közönség, miközben kapura csak a 77. percben becserélt Varga Kevin lőtt a tizenhatos bal oldali oldalvonalától. A Farul pedig a legvégén az egy pontot is kicsavarta a szentgyörgyiek kezéből, egy szabadrúgás utáni kavarodás után Constantin Grameni közeli lövését Varga csak lelassítani tudta a gólvonalon, amelyen éppen csak, de átcsúszott a labda. 0–1

Az egyhuzamban negyedik vereséggel egyre inkább távolodik a felsőházi rájátszás Bernd Storck együttesétől.