Belgium: Fellaini többé nem szerepel a válogatottban

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.03.07. 21:56
Hivatalos Instagram-oldalán jelentette be, hogy lemondja a válogatottságot, és többé nem lép pályára belga színekben Marouane Fellaini. A 31 esztendős labdarúgó 12 év után búcsúzik a nemzeti csapattól.

Fellaini összesen 87-szer szerepelt a belga csapatban, és 18 gólt szerzett. Négy nagy világeseményt is megjárt a válogatottal, legnagyobb sikerét az oroszországi világbajnokságon érte el, amelyen bronzérmes lett.

„Nem volt könnyű meghozni a döntést, de itt az ideje, hogy hátralépjek egyet, és átengedjem a teret a következő generációnak, amely tovább írhatja a belga labdarúgás sikertörténetét” – írta Fellaini, aki csapattársainak, edzőinek és a szurkolóknak is köszönetet mondott a megélt pillanatokért.

A labdarúgó január végén igazolt Kínába a Manchester Unitedtől.


Legfrissebb hírek

Courtois rekordot állított be az irániak ellen – statisztikák

Foci vb 2026
45 perce

Statisztikák: iráni nyugdíjasklub, rekordot beállító belga kapus

Foci vb 2026
1 órája

Végeredmény: Belgium–Irán 0–0

Foci vb 2026
1 órája

A szünetben: Belgium–Irán 0–0

Foci vb 2026
2 órája

Elkezdődött a Belgium–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
3 órája

A kapusok voltak a főszereplők Los Angelesben, Belgium és Irán osztozkodott a pontokon

Foci vb 2026
3 órája

Így kezdenek a belgák és az irániak!

Foci vb 2026
4 órája

Jérémy Doku helyett Saelemaekers kezd a belgáknál Irán ellen

Foci vb 2026
4 órája
Ezek is érdekelhetik