Ligue 1: a francia élvonalban is bevezetik a videobírót

Vágólapra másolva!
2017.12.14. 20:10
A következő idényben a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) is bevezetik a videobíró-technológiát (VAR) – döntöttek a Profi Labdarúgóliga (LFP) csütörtöki ülésén a klubelnökök.

„A Ligue 1 következő szezonjában lesz videobíró” – mondta a megbeszélését követően Bertrand Desplat, a Guingamp elnöke.

„Ha minden rendben lesz, már a szezon elejétől használjuk a rendszert” – nyilatkozott Noël Le Graët, a francia szövetség (FFF) vezetője. Hozzátette: ez jó kezdeményezés, amelyet a klubelnökök mellett a bírók és más megfigyelők is támogatnak.

A német és az olasz bajnokságban a 2017–2018-as szezontól kezdték el használni a videobíró-technológiát, míg a spanyol élvonalban – a franciához hasonlóan – a következő idényben vezetik be. Angliában egyelőre csak tesztelik a VAR-t, tétmeccsen először január elején, a Brighton–Crystal Palace összecsapáson, az FA-kupa harmadik fordulójában használják majd.

Legfrissebb hírek

Ligue 1: nem fékez a Lyon, behúzta a Lille elleni idegenbeli rangadót is

Francia labdarúgás
19 órája

Belső védői góljaival zsebelte be a három pontot a PSG az Auxerre ellen

Francia labdarúgás
2025.09.27. 23:05

A végjátékban fordított, s nyert Strasbourgban az Olympique Marseille

Francia labdarúgás
2025.09.26. 22:45

Ötös lista: íme, az elitligák eddigi meglepetéscsapatai!

Minden más foci
2025.09.26. 15:21

Bajban a PSG: Marquinhos is kidőlt az FC Barcelona elleni BL-meccs előtt

Francia labdarúgás
2025.09.26. 13:23

Chevalier hibája döntött, 14 év után kapott ki bajnokin a PSG Marseille-ben!

Francia labdarúgás
2025.09.22. 22:12

Ansu Fatinak egy perc sem kellett az első gólhoz a francia élvonalban, és ezzel még nem végzett

Francia labdarúgás
2025.09.21. 19:59

Az időjárás közbeszólt: elhalasztják a Marseille–PSG rangadót

Francia labdarúgás
2025.09.21. 16:33
Ezek is érdekelhetik