Premjer-liga: Dzsudzsák pirosat harcolt ki, és gólpasszt adott

2012.09.22. 15:43
Dzsudzsák Balázs gólt ezúttal nem lőtt, de kulcsfontosságú gólpasszt adott (Fotó: (Fotó: fcdynamo.ru, archív)
A Dinamo Moszkva megszerezte második győzelmét az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a 9. fordulóban 0–1-ről fordítva 3–2-re megverte hazai pályán az Amkar Permet.

Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, és hasznos játékkal járult hozzá a Dinamo győzelméhez. A 37. percben, 1–1-es állásnál őt rántotta le Ivan Cserencsikov, aki ezért megkapta második sárga lapját.

Az emberelőnyben játszó fővárosiak végigtámadták szinte a teljes második félidőt, és végül bedarálták az Amkart. A 78. percben Dzsudzsák Balázs gólpasszt adott Kevin Kuranyinak, majd nem sokkal később a Dinamo már 3–1-re vezetett Alekszandr Kokorin remek kapás lövésével. A vendégek a hosszabbításban még szépítettek, de a győzelmet nem engedte ki a kezéből a Dinamo, amely ezzel az utolsóról osztályozós helyre ugrott előre.

Ez talán kicsit megnyugtatja a csapat szurkolóit, akik csütörtök este kérdőre vonták Dzsudzsákékat.

DZSUDZSÁK BALÁZS GÓLPASSZA

Bár megszületett a Portóból igazolt Hulk első oroszországi gólja, új csapata, a Zenit csak döntetlent (2–2) ért el a Krilja Szovjetov vendégeként.

A szamaraiak két góllal vezettek a szünetben, Hulk a 65. percben kapufás-felső sarkos lövéssel szépített, majd Roman Sirokov – már emberelőnyben – egy pontot megmentett a szentpéterváriaknak. A Zenit a legutóbbi három tétmeccséből egyet sem nyert meg, szeptemberben ez volt az első pontja.

A Lokomotiv durván megszakította a Tyerek ötös győzelmi sorozatát (3–0 idegenben), a groznijiak le is szorultak az első helyről.