„Örülök, hogy előreléptünk ebben a kérdésben. Rangosabb tornákon használni kell a gólvonal-technológiát, ha van rá lehetőség – vágott bele Sepp Blatter, majd beszélt Frank Lampard meg nem adott góljáról. – A 2010-es dél-afrikai vébé után változott az attitűdöm a rendszerrel kapcsolatban. A FIFA elnökeként nem nézhettem tétlenül, hogy a következő világbajnokságon is hasonló forduljon elő. Ezért kezdtük el 2010 őszén tesztelni a gólvonal-technológiát, s a cél az, hogy a 2014-es vébén már használni tudjuk."
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
Blatter szerint már égető szükség volt erre az újításra, ám a labdarúgás nem veszítette el emberi jellegét.
„Addig nem veszélyesek a fejlesztések, amíg csak a gólvonal-technológiára koncentrálnak. Szeretném, ha a futball megőrizné emberi mivoltát, és ezen fogok dolgozni, amíg a FIFA elnöke vagyok – folytatta a sportvezető. – A technológiát csak a kétes gólhelyzeteknél alkalmazzuk, más szituációkban nem, így a leshelyzeteknél sem."
A FIFA elnöke elmondta: nem jutott szóhoz, amikor a 2010-es vb-n nem adták meg Lampard találatát. Teljesen sokkolta az eset, és másnap már az járt a fejében, hogy be kellene vezetni a gólvonal-technológiát. Blatter beszélt a Kassai Viktor vezette angol–ukrán találkozóról is.
„A hiba alapvetően az, hogy a gólbíró dönt a gólokról. Az emberi szem viszont képtelen követni a gyors labdákat. Egy olyan lövést lehetetlen követni – utalt az angol–ukránon meg nem adott gólra a FIFA elnöke, majd kitért a technológia alkalmazására. – Különböző szintek vannak a labdarúgásban. Egyelőre csak a legmagasabbon vezetjük be a technológiát, olyan tornákon, ahol létfontosságú eldönteni, hogy bent volt-e a labda vagy sem. Egy egyenes kieséses szakaszban játszott meccsen nem lehet feldolgozni egy ilyen hibát."
(A Magyar Televízió felvétele) |
Orbán Viktor nem örül annak, hogy technikai eszközökkel segítenék a bíráskodást a labdarúgásban. |