Mutu elnézést kért a kihagyott büntetőért és a hollandok ellen javítana

Vágólapra másolva!
2008.06.14. 13:22
Adrian Mutu könnyen a mennybe mehetett volna az Olaszország elleni mérkőzésen, de 1–1-es állásnál a 81. percben büntetőt hibázott, így Romániának meg kellett elégednie az egyébként dicséretes döntetlennel. A mérkőzés után a román média egyszerre nevezi Mutut – aki egyébként a vezető góljukat szerezte – angyalnak és ördögnek. A támadó elnézést kért a büntető kihagyásáért, és ígéri: Hollandia ellen fogja kijavítani az olaszok ellen elkövetett bakiját.
A sorsdöntő pillanat: Mutu elrúgja a labdát
Foró: Reuters
A sorsdöntő pillanat: Mutu elrúgja a labdát
A sorsdöntő pillanat: Mutu elrúgja a labdát
Foró: Reuters
A sorsdöntő pillanat: Mutu elrúgja a labdát

Mutu duplázhatott volna a világbajnoki címvédő olaszok ellen, de kihagyott tizenegyese miatt ez nem jött össze.

A kétes megítélésű döntetlen után maga az érintett elnézést kért az elrontott büntető (Buffon kézzel és lábbal védte lövését) miatt, és ígérete szerint a hollandok elleni utolsó csoportmérkőzésen fogja jóvá tenni „bűnét”.

A román újságok egyszerre szidják és éltetik a Fiorentina csatárát. Az Evenimentul Zilei címlapján például a következő olvasható: Mutu angyal volt és ördög.

A román labdarúgás legendás alakja, Gheorghe Hagi szerint viszont nem lehet, és nem szabad hibáztatni Mutut.

„Minél hamarabb el kell felejtenie ezt az esetet, nekünk pedig közösen kell bátorítanunk őt. Biztos vagyok benne, hogy Mutu eddigi legjobb teljesítményét fogja Hollandia ellen nyújtani. Románia egyre jobban játszik, és most már a saját kezünkben van a sorsunk, túlélhetjük a halálcsoportot” – mondta bizakodva a Hagi.
Legfrissebb hírek

A női vízilabda-válogatott 25 gólos győzelmet aratott Románia felett az Eb-n

Vízilabda
2026.01.27. 15:51

Férfi kézi Eb: leiskolázta a románokat Dánia, hatgólos félidei hátrányból fodítottak a szlovénok

Kézilabda
2026.01.18. 22:29

Tízgólos győzelem az Eb-főpróbán a románok ellen

Kézilabda
2026.01.09. 18:51

A szabály, ami miatt Romániában büntetés fenyeget, Magyarországon jutalmaznak

Labdarúgó NB I
2026.01.07. 17:43

„Kemény döntések” jönnek Csíkszeredában – az egyik magyar támadó távozása biztosra vehető

Minden más foci
2025.12.23. 11:58

Női kézi-vb: negyeddöntőben a brazilok; Románia hozta a kötelezőt

Kézilabda
2025.12.05. 17:00

Megvertük a románokat, nagy lépést tettünk a negyeddöntő felé a női kézi-vb-n

Kézilabda
2025.12.03. 19:41

Golovin Vlagyimir: Olyan, mintha kétszer kellett volna ezt megnyernünk

Kézilabda
2025.12.03. 19:41
Ezek is érdekelhetik