Aranyérmet szerzett a női váltó a budapesti világbajnokságon

2008.06.02. 18:54
Aranyérmet szerzett a magyar csapat a budapesti MVM öttusa-világbajnokság női váltóversenyében. A Gyenesei Leila, Tóth Adrienn, Kovács Sarolta összeállítású együttes az utolsó számnak 18 másodperces előnnyel vágott neki. A lányok pedig a futás alatt már nem hibáztak. A második helyen a britek, a harmadikon a lengyelek végeztek.

A lövészet nem sikerült a legjobban a magyar válogatott számára. A lányok mindösze a hetedik helyen zártak az első versenyszámot követően. A Kovács Sarolta, Gyenesei Leila, Tóth Adrienn összeállítású fiatal együttes 263 kört lőtt, így 1060 ponttal indította a napot.

A vívás azonban már nagyságrendekkel jobban sikerült a magyar csapatnak. A lányok igazságosan megosztoztak a nyertes csörtéken. Mindhárom versenyzőnk húsz győzelmet és 16 vereséget könyvelhetett el a páston, ami a negyedik legjobb eredmény volt a 13 induló tró közül.

Az első két szám után a magyar válogatott a harmadik helyre jött föl, mondhatni ideális helyről várhatta a harmadik tusát.

Ha azt mondtuk a vívás jól, akkor az úszás egész egyszerűen parádésan sikerült a váltónknak. A 3x100 métert 2:59.51 perces idővel teljesítette a csapat. Korábban egyetlen női váltó sem került három perc alá a világbajnokságokon.

Ez az időeredmény természetesen a versenyszám megnyeréséhez is elegendő volt. S ami még örömtelibb volt: válogatottunk három szám után az élre állt. Jöhetett a mindig kritikus, néha inkább a szerencsejátékhoz hasonlítható lovaglás.

A trió aztán nem hibázott, illetve mindössze egyet a paripák hátán. Egyetlen rontással (1184 pont) teljesítette a pályát - Gyenesei lova húzott le egy akadályt -, ezzel meg is nyerte a negyedik tusát. A futás előtt tehát minden esélye megvolt a váltónak az aranyérem megszerzésére.

A 3x1500 méteres futásnak a britek előtt 18, míg a lengyelek előtt 37 másodperces előnnyel vágtak neki a magyar lányok.

Gyenesei növelte a különbséget Mhairi Spence-szel szemben, majd Tóth futása alatt Katie Livingston csak az eredeti különbséget tudta visszaállítani. Az utolsó emberünknek, Kovácsnak pedig már nem okozott gondot feltenni a koronát a magyar női váltó hétfői teljesítményére.

ÖTTUSA-VB

NŐI VÁLTÓVERSENY
Világbajnok: Magyarország (Gyenesei Leila, Tóth Adrienn, Kovács Sarolta) 5504 pont (lövészet: 263 kör/1060 pont, vívás: 60 győzelem/48 vereség/808 pont, úszás: 2:59.51 perc/1368 pont, 1184 pont, futás: 15:09.25 perc/1084), 2. Nagy-Britannia (Heather Fell, Katie Livingston, Mhairi Spence) 5468 (270/1144, 58/50/784, 3:06.45/1284, 1136, 15:00.44/1120), 3. Lengyelország (Paulina Boenisz, Sylvia Czwojdzinska, Edita Maloszyc) 5332 (254/952, 76/32/1000, 3:13.56/1200, 1120, 15:15.05/1060)