A csapatérdek most fontosabb

Vágólapra másolva!
2006.09.29. 23:52
Címkék
Fiatal magyar csapat vesz részt a szombaton, Santo Domingóban kezdődő súlyemelő-világbajnokságon, a várakozás szerint az első tíz közé legfeljebb Tancsics László és Varga Viktória juthat be. A verseny az olimpiai kvalifikáció első állomása.
Az Eb-bronzérmes Tancsics László beférhet az elsô tíz helyezett közé
Az Eb-bronzérmes Tancsics László beférhet az elsô tíz helyezett közé
Az Eb-bronzérmes Tancsics László beférhet az elsô tíz helyezett közé
Az Eb-bronzérmes Tancsics László beférhet az elsô tíz helyezett közé
Az Eb-bronzérmes Tancsics László beférhet az elsô tíz helyezett közé
Az Eb-bronzérmes Tancsics László beférhet az elsô tíz helyezett közé

A magyar világbajnoki csapat

Férfiak. 56 kg: Tancsics László (BKV Előre, versenyidőpont: 09. 30.). 69 kg: Csánk Gergely (Haladás VSE, vi: 10. 01.). 77 kg: Baranyai János (Oroszlányi VSE, vi: 10. 02.), Tóth Ádám (Kazincbarcika, vi: 10. 02.) 85 kg: Gráner Zoltán (Testvériség SE, vi: 10. 04.), Cser Norbert (Vállalkozók SE-Kisbér, vi: 10. 05.). 94 kg: Kiss Attila (Tiszaújvárosi SS, vi: 10. 05.). +105 kg: Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés, vi: 10. 06.)

Nők. 48 kg: Kovács Tímea (BKV Előre, vi: 10. 01.). 58 kg: Bazsó Bianka (Haladás VSE, vi: 10. 03.), Nagy Szilvia (Tatabányai SC, vi: 10. 03.). 63 kg: Nagy Nikoletta (Ózd, vi: 10. 04.). 69 kg: Molnár Alexandra (Haladás VSE, vi: 10. 04.). 75 kg: Szepesi Martina (BKV Előre, vi: 10. 05.). +75 kg: Varga Viktória (BKV Előre, vi: 10. 06.)
Latin-Amerikában mindeddig két súlyemelő-világbajnokságot rendeztek: 1971-ben Limában, két évvel később Havannában találkoztak a földkerekség legerősebb férfiai. A női viadal 1987 óta szerepel a versenyprogramban, 1991 óta (Donaueschingen) pedig a két nem képviselői azonos helyszínen lépnek pódiumra; kivételt csak az a két olimpiai esztendő (1992, 1996) jelentett, amikor még nem került fel az ötkarikás műsorba a hölgyek küzdelme.

Santo Domingóban 15 tagú magyar különítmény bizonyíthat, azaz maximális létszámmal képviseltetjük magunkat. A Szalai György szövetségi kapitány által irányított keretet jobbára fiatalok alkotják, a férfiak átlagéletkora 22, a nőké 24 év. Két ismert, az athéni olimpián is szereplő versenyző, Tancsics László és Varga Viktória próbál szerencsét a karibi országban. Tancsics bronzérmet szerzett összetettben az áprilisi Európa-bajnokságon, ám ettől még bravúros teljesítmény lenne tőle, ha bejutna a legjobb tíz közé. Varga Viktória hosszú időre félretette a tárcsákat Athén után, ám annál nagyobb vehemenciával látott neki a munkának. Túlságosan is gyorsan szerette volna behozni a lemaradását, s ez visszaütött: gerincpanaszai vannak, ezért a vb-t követően orvosi vizsgálat és valószínűleg kezelés vár rá. Vargától, aki edzőt és egyesületet váltott (a BKV Előrénél Nagy Bernadett irányításával készül), ezúttal nem várhatunk dobogó közeli helyezést, ha a tízben végezne, már örülnénk. Amúgy is a csapatverseny az elsődleges, hiszen 2008-ban a két kvalifikációs vb (2007-ben Thaiföldön rendezik meg) pontversenye alapján osztják ki az olimpiai kvótákat. A realitás azt diktálja, hogy a megszerezhető hat férfi- és négy női kvótából hármat, illetve kettőt kaparintanak meg a magyarok.

Ezt is meg kell becsülni, hiszen az athéni doppingügyek miatt anyagi, szakmai és erkölcsi értelemben is legatyásodott a sportág, amelyet két fiatal sportvezető, Fehér Tamás elnök és Halász István főtitkár igyekszik jó útra téríteni, fokozatosan helyreállítani a becsületét. Egy éve dolgoznak keményen, s a kezdeti állapotokat a következőképpen festette le Halász István: „Mínusz nyolcezerről indultunk. Mindenki utált minket, holott Tamás és én egyáltalán nem kötődtünk azokhoz az eseményekhez, amelyek a sportág tekintélyének elvesztéséhez vezettek. Nem volt pénzünk sem, így aztán egyfajta mérföldkőhöz értünk, amikor tavaly novemberben részt vettünk a dohai világbajnokságon.”

Az idő haladtával olvadt a jég, a MOB és a Nemzeti Sporthivatal is megadta erre az évre az eredmények alapán járó támogatást, a szponzorok viszont még óvatosak. Nem irigyeljük az elnököt és a főtitkárt, hiszen a munka rengeteg, az idő rohan, az apparátus kicsi – de legalább visszatért az élet a magyar súlyemelésbe.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik