Talán nem is akkora meglepetés: a támadófutballt favorizáló Tatabánya legyőzte a bajnoki címvédő, és ismét az aranyéremre hajtó DVSC-t.
M. Németh Péter
A Debrecen kapusa, Csernyánszky Norbert kétségbeesetten vetôdött: Megyesi László bombaerôs szabadrúgása után a labda a hálóba vágódott
M. Németh Péter
A Debrecen kapusa, Csernyánszky Norbert kétségbeesetten vetôdött: Megyesi László bombaerôs szabadrúgása után a labda a hálóba vágódott
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Rangadóra készülődött Tatabánya. A házigazda a negyedik helyen állva fogadta a bajnok Debrecent: mindkét csapat remek formát mutatott az utóbbi fordulóban, a vendégek például megnyerték az utolsó négy mérkőzésüket, tehát minden jel arra utalt, hogy izgalmas, jó meccs alakulhat ki. A hazai együttesben ugyan megfogyatkoztak a támadók, így Sisa Tibor egy tinédzser csatárt kényszerült a padra ültetni, ám a vezetőedző ennek ellenére bátor, gólra törő játékot ígért.
Tartotta is a szavát. A Tatabánya nagy lendülettel kezdett, a széleken próbált a debreceni védelem mögé kerülni, hogy így mattolja azt, ám mindössze néhány veszélytelen beadásra futotta az erőfeszítéseiből. A labdát kevesebbet birtokló vendégek sem hozták rá a frászt a hazai szurkolókra, mert ellentámadásaik sorra zátonyra futottak egy-egy rontott átadáson, pontatlan labdán. Az erősen ballábas Halmosi Péter sem tudott a jobb szélen nagyot alkotni, bár amikor középre húzódott, mindig egyedül találta a labda – igaz, a Debrecen ezekkel a szinte véletlenszerű létszámfölényekkel sem tudott mit kezdeni. Ennek ellenére a DVSC előtt nyílt az első nagy lehetőség, tegyük hozzá: szögletet követően, és Vukasin Polekszics kapus hibájának köszönhetően.
A percek múlásával egyre határozottabb lett a Tatabánya fölénye. A két kameruni csatár többször is megkeverte a vendégek védőit, és az egyik ilyen alkalommal Edouard Ndjodo megszerezte a vezetést a gólért sokkal többet dolgozó házigazdának. Bár a Debrecen átvette ezután az irányítást, és hamarosan nagyon közel került az egyenlítéshez, továbbra sem találta a ritmust, görcsösen és könnyen kiismerhetően futballozott.
A szünetben igazi hősöket ünnepelt a közönség. A Tatabánya 25 éve, 1981. szeptember 16-án legyőzte 2–1-re a Real Madridot, és a házigazdák erre emlékeztek. Csapó Károly és társai ajándékokat vettek át a kezdőkörben, a közönség pedig vastapssal köszöntötte őket.
Hazai részről nem vetett véget az ünnepi hangulatnak a mérkőzés folytatása sem, mert a mai kedvencek is igen derekasan küzdöttek, bár a Debrecen jobban megnehezítette a dolgukat, mint az első félidőben tette. Szigorúan letámadta a házigazdákat, akik így olykor hosszú percekig saját kapujuk elé kényszerültek, de amint megszerezték a labdát, azonnal keresték az ellentámadás lehetőségét. Eleinte meg is lódulhatott néhányszor a két csatár, de aztán egyre erősebbé vált a vendégek szorítása, és a játék kizárólag a hazai térfélre korlátozódott. Érett az egyenlítés, ám amikor hosszú időt követően a Tatabánya átjutott a túloldalra, egy parádés szabadrúgással növelni tudta az előnyét.
Tévedett azonban az, aki ekkor már el is könyvelte a három pontot a hazai csapatnak. A vendégeknek eszük ágában sem volt beletörődni a vereségbe, továbbra is ragaszkodtak az irányítás kézben tartásához, és reményeiket erősítette, hogy egy szép és tudatosan koreografált góllal hamar szorossá tették az eredményt. Márpedig ez azt jelentette, hogy egyoldalú játék zajlott az utolsó negyedórában. A Debrecen egykapuzott, minden erejét mozgósította az egyenlítés érdekében, ám helyzetei kimaradtak, illetve Vukasin Polekszics is többször keresztülhúzta a számításait. A bajnok adott egy félidő előnyt az ellenfelének, csak későn kapta össze magát, nem is játszott igazán jól, és így a roppant lelkes, fegyelmezetten futballozó és lehetőségeit sokkal nagyobb százalékban kihasználó Tatabánya megérdemelten nyerte meg a küzdelmes és jó iramú mérkőzést. ---- M ---- &