Negatív csúcsot állítottak fel

Vágólapra másolva!
2006.01.21. 02:39
Címkék
Egyelőre nem tudni, mire vezethető vissza a Williams lányok zsenge melbourne-i szereplése, ami viszont tény: korábban nem volt olyan közös Grand Slam-tornájuk, amelyen egyikük sem jutott el legalább a negyedik fordulóig (legjobb 16).
Csodálkozott a címvédő, erre nyilván nem számított
Csodálkozott a címvédő, erre nyilván nem számított
Csodálkozott a címvédő, erre nyilván nem számított
Csodálkozott a címvédő, erre nyilván nem számított
Csodálkozott a címvédő, erre nyilván nem számított
Csodálkozott a címvédő, erre nyilván nem számított

Feltűnő továbbá, hogy a jobbik Williams, a hétszeres Grand Slam-bajnok Serena a tavalyi melbourne-i diadala óta egyik major tornán sem jutott túl a nyolcaddöntőn, aminek kapcsán jogosan vetődik föl a kérdés: vajon mellette is "elrohant" a világ tenisze?
Mi mindenesetre azt gondoljuk: nem. Hogy mennyit dolgozott a sikereiért (a 2002-es Roland Garros és a 2003-as wimbledoni bajnokság között öt Grand Slam-versenyt nyert meg a hatból), sokan elképzelni sem tudják, márpedig az intenzív munka, a nőknek amúgy sem való "testépítés" sok esetben tönkreteszi az ízületeket, az izomzatot, onnan meg egyenes út vezet a rapszodikus teljesítményhez, nem beszélve a sérülésveszélyről.

Ami a pénteki fellépését illeti: legyen elég annyi, hogy Serena Williams csak a meccslabdáknál idézte igazi önmagát, négyet is ártalmatlanított (hármat egymás után!), más kérdés, hogy kivételes küzdeni tudása sem húzhatta ki őt a gödörből, illetve Daniela Hantuchová nem engedte ki belőle – merthogy róla se feledkezzünk meg! A remek képességű, ám az elmúlt években meglepően gyenge teljesítményt nyújtó szlovák teniszező azt játszotta, amit Serena ellen kell, arra törekedett, hogy ő kezdje el mozgatni ellenfelét, és ne fordítva. Sikerült neki, jóllehet a továbbjutását követően megjegyezte, Williams nem volt az igazi.
"Az utolsó pontig küzdött, egyedül ezzel idézte régi önmagát, de mivel nem szeretném elemezni a játékát, maradjunk annyiban: pontosan tudjuk, milyen szinten képes teniszezni – fogalmazott diplomatikusan Hantuchová, aki arra a kérdésre, hogy az elmúlt egy-két évben miért nem tudott így játszani, ezt válaszolta: – Mert saját magam ellenfele voltam."

A nap mérkőzése

Statisztika
DANIELA HANTUCHOVÁ (SZLOVÁK, 17.)–SERENA WILLIAMS (AMERIKAI, 13.) 6:1, 7:6
1. adogatások (%-ban) 53 65
Ászok 4 5
Kettős hibák 9 4
Ki nem kényszerített hibák 28 37
Az 1. adogatásból megnyert pontok (%-ban) 78 67
A 2. adogatásból megnyert pontok (%-ban) 54 31
Az 1. adogatások átlagsebessége (km/óra) 167 172
A 2. adogatások átlagsebessége (km/óra) 143 136
Legerősebb adogatás (km/óra) 176 194
Direkt pontok (adogatásból is) 15 17
Sikeres brékpontok 4/16 1/1
Pontok/kísérletek a hálónál 5/6 8/15
Megnyert pontok 78 66
Mérkőzésidő (perc) 91 (31+60)
Legközelebb pedig Marija Sarapova lesz az ellenfele, akin az általa sokat emlegetett vállsérülés legapróbb jele sem látszik, szemben például határtalan önbizalmával. Mondjuk, van mire büszkének lennie: a 18 éves Marija közelít a csúcsformához, a horvát Jelena Kostanicot, írd és mondd, csupán egy gémre méltatta, mintegy hadüzenetet küldve pályatársainak, elsősorban persze soros ellenfelének, az őt a tavalyi elődöntőben meccslabdákról legyőző Serena helyett Hantuchovának. Sarapova tudományát nem kell különösebben bemutatni, ezzel együtt élmény volt látni, amikor egy ízben úgy próbált meg nyerőt ütni tenyeressel, hogy futtában átvette ütőjét a bal kezébe. Utóbb meg is kérdezték tőle, hogyan csinálta – a válasz hallatán néhányan alighanem megdöbbentek: "Nem nehéz, mert eredendően balkezes vagyok."
Továbbá zseni.

KISHÍREK

Santoro varázsol
Bámulatos teljesítménnyel, az egész meccsen mindössze 19-szer hibázva jutott a nyolcaddöntőbe a tavalyelőtti Roland Garros-bajnok Gaston Gaudiót 227 perces, ötszettes csatában legyőző Fabrice Santoro. A 33 éves francia veterán megszakítás nélkül a 30. Grand Slam-tornáján szerepel, Melbourne-ben másodszor jutott el a legjobb 16-ig.

Szóljon hangosan az ének!
Markosz Bagdatisz, a férfi egyes ciprusi szereplője kénytelen volt "lehalkítani" népes szurkolótáborát, mert hívei nemegyszer sportszerűtlenül viselkedtek kedvencük ellenfelével – leginkább a cseh Rádek Stepánekkel – szemben. "Arra kértem őket, mellőzzék a durva megnyilvánulásokat, hiszen mégiscsak sportpályán vannak. Rendesek voltak, legutóbb már csak velem foglalkoztak, különböző nótákba szőtték a nevemet" – mondta Bagdatisz.

AUSZTRÁL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, MELBOURNE (14 500 000 DOLLÁR, KEMÉNY BORÍTÁS)
Férfi egyes
3. forduló: Roddick (amerikai, 2. kiemelt)–Benneteau (francia) 6:1, 6:2, 6:2; Nalbandian (argentin, 4.)–J. Nieminen (finn, 26.) 2:6, 6:3, 6:2, 7:5; Ljubicic (horvát, 7.)–F. López (spanyol, 31.) 7:5, 7:6, 6:0; Santoro (francia)–Gaudio (argentin, 8.) 6:3, 6:2, 5:7, 1:6, 6:4; Th. Johansson (svéd, 10.)–Simon (francia) 6:3, 6:2, 6:1; Ferrer (spanyol, 11.)–Ancic (horvát, 18.) 6:3, 6:3, 6:3; Robredo (spanyol, 16.)–J. Blake (amerikai, 20.) 6:3, 6:4, 6:4; Bagdatisz (ciprusi)–Gremelmayr (német) 6:2, 6:1, 6:2

Női egyes
3. forduló: Davenport (amerikai, 1.)–Kirilenko (orosz, 25.) 6:4, 4:6, 6:2; Sarapova (orosz, 4.)–Kostanic (horvát) 6:0, 6:1; Petrova (orosz, 6.)–Camerin (olasz) 6:1, 6:2; Henin-Hardenne (belga, 8.)–Razzano (francia) 6:4, 6:1; Hantuchová (szlovák, 17.)–S. Williams (amerikai, 13.) 6:1, 7:6; Kuznyecova (orosz, 14.)–Santangelo (olasz) 6:3, 6:1; Ruano-Pascual (spanyol)–Granville (amerikai) 6:3, 6:3; Vesznyina (orosz)– Szavcsuk (ukrán) 5:7, 6:2, 6:4

Női páros
2. forduló: M. Krajicek, Szávay Ágnes (holland, magyar)–Déchy, Golovin (francia) 6:2, 6:7, 6:3


---- A verseny ötödik napja után elkönyvelhettük, hogy egyik Williams sem jutott be a legjobb 16 közé: Venus első fordulós vereségét követően Serena a harmadik akadályon, a szlovák Daniela Hantuchován akadt fenn.

– Miben látja a vereség legfőbb okát?
– Abban, hogy rossz napom volt – válaszolta Serena Williams, a női egyes címvédője. – Ezen a szinten a sok hiba egyenlő a halálos ítélettel, különösen Daniela ellen. Jobb volt nálam.

– Mit gondol, megfelelően felkészült az Australian Openre?
– Noha jó néhány helyről hallottam, hogy kevés időt szántam rá, ez egyszerűen nem igaz. Jó formában vagyok, erősnek érzem magam, és igazából nagyon hiányzott már a versenyzés.

– Tehát úgy érzi, megpróbált mindent?
– Határozottan, csak sajnos nem volt összeköttetés agy, ütő és kéz között. Messze elmaradtam a legjobb teniszemtől. ---- Fantasztikusan szerepel a felnőtt Grand Slam-torna-főtáblán először lehetőséghez jutó, tavaly juniorként egyesben és párosban is döntőt játszó Szávay Ágnes: a holland Michaella Krajicekkel nevező, még csupán 17 esztendős magyar teniszező bejutott a melbourne-i párosverseny nyolcaddöntőjébe! Ágiék először a 15. helyen kiemelt Eleni Daniilidu, Anabel Medina-Garrígues görög, spanyol kettőst búcsúztatták, pénteken pedig a két francia kiválóságot, az egyesben a világranglista 13., illetve 24. helyén tanyázó Nathalie Déchyt és Tatiana Golovint múlták fölül.

A 135 percig tartó, végül 6:2, 6:7, 6:3-as diadallal végződő öszszecsapás első szettjét 2:2-ről nyerte meg az egész mérkőzésen egyetlen ki nem kényszerített hibát sem jegyző (!) holland, magyar pár, a harmadik játszmában pedig 1:2 után már csak egy gémet hullajtott el; megjegyzendő, fiatal teniszezőnk egyszer sem veszítette el az adogatójátékát.

Ami a folytatást illeti: minden eddiginél nehezebb feladat vár Szávay Ágnesékre, hiszen a második helyen kiemelt Cara Black, Rennae Stubbs zimbabwei, ausztrál párral kell megküzdeniük, immár a legjobb nyolc közé jutásért.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik