Minden adva volt az újabb diadalhoz remek lelkiállapot a hatos győzelmi széria folytán, a rivális legjobbjának, a bokájával bajlódó Shaquille O'Nealnek a hiánya, továbbá a saját mesterlövész, Allen Iverson (33) kitűnő dobóformája , a Philadelphia mégsem bírt a Keleti konferencia egyik gigászával, a lassan magára találó Miamival.
Getty images
Dwyane Wade zsákolásához csupán asszisztáltak a philadelphiaiak
Getty images
Dwyane Wade zsákolásához csupán asszisztáltak a philadelphiaiak
Merthogy a túloldalon akadt egy sziporkázó védő, aki Iversonhoz hasonlóan nagyszerűen dobott (32 – egyéni idénycsúcs), de azon túl osztogatott (10) és lepattanózott (9) is. Az ifjú Dwyane Wade a legnagyobbak tündöklését idéző produkciót mutatott be a Heat parkettjén, minden csillagot elhomályosítva a csarnokban. A cserepadról beszálló egykori bostoni vezér, Antoine Walker sem volt éppen rossz, évadrekordnak számító 26 pontig jutott (13 mezőnykísérletéből 11-et értékesített, benne három triplát). Nem véletlen, hogy Stan Van Gundy vezetőedző őket süvegelte meg elsősorban: "Dwyane és Antoine kimelkedett a mezőnyből, ám a többiek teljesítményével is elégedett vagyok, ők is nagyszerűen játszottak." Alonzo Mourning, a floridaiak sok csatát megélt centere Van Gundy dicséreténél is meszszebbre ment, midőn Michael Jordanhez hasonlította Dwyane Wade-et.
Mi maradt még a végére? Egy Iversont méltató Wade-nyilatkozat: "Nehéz versenyre kelni vele a pontgyártásban, csodálatos játékos. Az a jó, hogy amikor ellene kosarazom, többet tudok kihozni magamból!"
Egy éve, 2004. november 19-én robbant ki az NBA történetének legnagyobb verekedése a Detroit–Indiana mérkőzésen – a Pistons ezúttal újabb, sorozatbeli nyolcadik győzelmével hívta fel magára a figyelmet (az 1988–89-es idény óta ez a legjobb rajtja).
Az Auburn Hills-i botrány másik szereplője, az Indiana is nyert: a Charlotte elleni 93–85-ös sikerből a litván újonc, Sarunas Jasikevicius – noha végigülte az első félidőt – 14 ponttal vette ki a részét.