A vb utolsó napján a női kard és a férfi tőr csapatversenyét rendezték meg. A magyar férfiaknak szerencséjük sem volt, mert hamar összekerültek a címvédő olaszokkal, ám a nők bravúros teljesítménnyel a dobogó harmadik fokára állhattak.
Nagy Orsolya a hátán cipelte a dobogó harmadik fokára a magyar válogatottat
Nagy Orsolya a hátán cipelte a dobogó harmadik fokára a magyar válogatottat
Minden jó, ha bronz a vége – fogalmazhatjuk át a mondást, ugyanis szombaton a lipcsei világbajnokságon női kardcsapatunk minden várakozást felülmúlva harmadik lett. Az esélylatolgatás a lányokkal kapcsolatban a vb előtt úgy hangzott: ez a szakág a legfiatalabb, még kiforratlan, így bármi előfordulhat. Akár érmet is nyerhetnek, de az is benne volt a pakliban, hogy hamar kiesnek.
Kis híján az utóbbi történt. A 16 között ugyanis a japánok ellen szenvedtek a páston. Többször is az ázsiaiak vezettek, ám a végére sikerült fordítani és nyerni. A japánoknál jóval erősebb, nevesebb versenyzőkből álló olaszokat már jó vívással múlták felül a mieink. A negyedik pár után még az itáliaiak vezettek, ám Nagy Orsolya 7:2-es "részgyőzelemmel" fordított, és onnan már őrizték az előnyt a lányok.
Az amerikaiak elleni elődöntő is jól indult, Nagy 5:2-re verte meg Rebecca Wardot. Utána viszont hat vereség következett – és az ellenfél 19 tussal vezetett. Később a különbség ugyan csökkent, de győzni nem sikerült. A lengyelek ellen is győzelemmel adta meg az alaphangot Nagy, és az első kanyar után öt tus volt a mieink előnye, sőt 25:16-ra is vezettek. Ezt követően Csaba Edina ugyan kétszer is kikapott, de Sznopek Gabriella és Nagy remek vívásának köszönhetően ez is "belefért", így joggal örülhettek a bronzéremnek a lányok.
"Biztos voltam benne, hogy a lengyeleket megverjük, mert még sosem kaptunk ki tőlük. Mondtam is a lányoknak, hogy nem szakadhat meg a sorozat" – mondta Nagy.
A döntőben remeklő Sznopek Gabriella örömében rövid összegzésre is kész volt: "A japánok ellen nehezen kezdtünk, az amerikaiakkal szörnyen vívtunk, de ellenük sosem megy. Ritkán születik a jó eredmény, ezért a lányokkal arról beszéltünk, hogy muszáj nyernünk a lengyelek ellen, mert kell nekünk az érem."
Férfiak. Tőrcsapat. A 32 között: Magyarország–Ukrajna 35:32 (Juhász Bence +3, Berjozkin Anton 0, Mazza Lorenzo 0). A 16 között: Olaszország–Magyarország 45:25 (Berjozkin –2, Mazza –4, Juhász –14). A 9–16. helyért: Belgium–Magyarország 45:33. A 13–16. helyért: Japán–Magyarország 45:38. A 15. helyért: Magyarország–Kanada 40:34. Elődöntő: Olaszország–Németország 45:36, Franciaország–Kína 45:31. A 3. helyért: Németország–Kína 45:40. Döntő: Franciaország–Olaszország 45:32 Világbajnok: Franciaország (Brice Guyart, Erwan Le Pechoux, Nicolas Beauda, Victor Sintes) 2. Olaszország, 3. Németország, …15. Magyarország (Berjozkin Anton, Huszka Zsombor, Juhász Bence, Mazza Lorenzo)
Nők. Kardcsapat. A 16 között: Magyarország–Japán 45:41 (Nagy Orsolya +7, Sznopek Gabriella 0, Csaba Edina –3). A negyeddöntőben: Magyarország–Olaszország 45:39 (Nagy +4, Csaba +3, Varga Dóra +3, Sznopek –4). Elődöntő: Oroszország– Lengyelország 45:36, Egyesült Államok– Magyarország 45:27 (Sznopek –2, Csaba –4, Nagy –5, Varga –7). A 3. helyért: Magyarország–Lengyelország 45:38 (Nagy +8, Sznopek +4, Csaba –5). Döntő: Egyesült Államok–Oroszország 45:36 Vb: Egyesült Államok (Sada Jacobson, Mariel Zagunis, Rebecca Ward, Caitlin Thompson), 2. Oroszország, 3. Magyarország (NAGY ORSOLYA, egyesület: UTE-Selectrade, edző: Bódy István, SZNOPEK GABRIELLA, UTE-Selectrade, e: Bódy István, VARGA DÓRA, Csata DSE, e: Varga József, CSABA EDINA, BSE, e: Gulácsy Ferenc)