Az egyik oldalon egy olimpiai, 11 világbajnoki és 20 Európa-bajnoki aranyérem, a másikon két ifjúsági és nyolc serdülő Eb-arany.Odaát több mint két évtizednyi nemzetközi rutin, emitt az ifjonti hév. Ott két svéd legenda, itt két magyar reménység. Szemben Jan-Ove Waldner és Jörgen Persson, háttal Zwickl Dániel és Jakab János.
Számos játszmalabdát hárítva győzött Zwickl Dániel (balra) és Jakab János
Számos játszmalabdát hárítva győzött Zwickl Dániel (balra) és Jakab János
Az esélyek? Talán mondani sem kell, mennyire egyértelműek. Tisztában van ezzel az egész csarnok, csak éppen a két "szemtelen" fiatal magyar nem hajlandó tudomásul venni mindezt. Bár mintha a bemelegítésnél még túlságosan is tisztelnék az ellenfelet, amint megkezdődik a meccs, a megilletődöttségnek már nyoma sincs: mernek játszani, s közben a két svéd világklasszis egyre többször néz össze tanácstalanul.
De rajtuk kívül még nagyon sokan nem értik, mi történik az aarhusi csarnok 15-ös asztalánál. Az első szettet 8:10-ről fordítják meg Zwicklék, a másodikban pedig 6:10-ről egyenlítenek, de aztán ez a játszma mégiscsak elúszik. Bosszúból a harmadikban - kis túlzással akár sajtótörténetinek is nevezhető az elkövetkező néhány szó, ilyet ugyanis ebben az összefüggésben az elmúlt évtizedekben magyar tudósító nem nagyon írhatott le… - valósággal átgázolnak Waldneréken, majd a negyedikben ismét tetemes hátrányról, 1:6-ról állnak talpra, hogy aztán 10:9-nél az alig 19 esztendős Jakab János nemes egyszerűséggel kiszerválja Waldnert. Igen, "azt" a Waldnert…
A sportág királyát, az asztaliteniszsport sokak szerint valaha élt legnagyobb egyéniségét. A zsenit. Waldner és Persson húsz perccel a számukra vélhetően drámai vereség után még mindig ott ül letörve a 15-ös asztalnál: könnyen elképzelhető, hogy egy feltörekvő, rendkívül tehetséges magyar egységtől, a Zwickl Dániel, Jakab János kettőstől elszenvedett vereség jelenti kettejük közös Európa-bajnoki pályafutásának lezárását.
A két magyar fiatalé pedig még csak most kezdődik, s ez bizony nem akármilyen rajt volt. Igaz ez még akkor is, ha a következő kanyart már elbukták az olasz Yang Min, Mondello duóval szemben, így végül nem jutottak be a negyeddöntőbe. De ott voltak a legjobb 16 között, ami, tessék elhinni, tényleg nagy dolog egy 21 és egy 19 esztendős fiatalembertől. Ami pedig a nap többi magyar vonatkozású eredményét illeti, nem lehet okunk a panaszra: a gyorsmérlegben 22 győzelem mellett mindössze 8 vereség szerepel, van már két negyeddöntősünk (a Bátorfi, Tóth és a Fazekas, Póta női páros), Jakabék szenzációs bravúrja mellett pedig még a Pázsy, Fazekas férfipáros sikere a román Crisan, Florea duóval és a Fazekas, Póta női kettős diadala az osztrák Liu Jia, Heine egységgel szemben, s Zwickl sima győzelme a belga Bratanov ellenében kifejezetten jó eredménynek számít, ráadásul az öt egyéni számból négyben még versenyben vannak a mieink. Soha rosszabb napot itt, Aarhusban… ---- 2 ---- &