Gál Róbert szép álma a döntőben ért véget

Vágólapra másolva!
2002.11.24. 21:30
Címkék
Talán ennyire elkeseredettnek még sohasem láthattuk őt. Nem csoda, hiszen Gál Róbert nagy ünnepre készült a 36. tornász-világbajnokság utolsó versenynapján.A tőle megszokott felszabadult mosoly helyett azonban most hálás, de szomorú szemekkel nézett ki a debreceni közönségre, amely így is nagy tapssal jutalmazta meg a ferencvárosi tornászt.
Gál Róbert az ugrás fináléjában már megingott, így végül a nyolcadik helyen végzett
Gál Róbert az ugrás fináléjában már megingott, így végül a nyolcadik helyen végzett
Gál Róbert az ugrás fináléjában már megingott, így végül a nyolcadik helyen végzett
Gál Róbert az ugrás fináléjában már megingott, így végül a nyolcadik helyen végzett
Gál Róbert az ugrás fináléjában már megingott, így végül a nyolcadik helyen végzett
Gál Róbert az ugrás fináléjában már megingott, így végül a nyolcadik helyen végzett
Gál Róbert megérdemelte az ünneplést. Még annak ellenére is, hogy a fináléban a második ugrását elrontotta, de valljuk meg, már az hatalmas tett volt tőle, hogy beverekedte magát a világ legjobb nyolc versenyzője közé.
Olyan tornászok közé, akik számos olimpiai és világbajnoki éremmel büszkélkedhetnek, így a fiatal versenyzőnek, aki előtt még nagy jövő áll, egyáltalán nem kell szégyenkeznie.
"Nagyon csalódott vagyok – rogyott le egy székre Gál Róbert, kezében azzal a zászlóval, amelyet a ferencvárosi szurkolók készítettek a magyar nemzeti lobogóból és a Fradi-zászlóból. – Nem hiszem el, hogy a döntőben egyszerűen megáll a tudományom. A pekingi universiadén is ez történt, az idei patraszi Európa-bajnokságon is, ahol talajon hetedik lettem, és most… Elkeserítő. Ha a második ugrásba sikerül beleállnom, akkor talán a negyedik-ötödik hely meglehetett volna.”
"Sajnálom, hogy Robi második ugrása nem sikerült, hiszen akár a dobogó közelében is végezhetett volna – mondta Vereckei István szövetségi kapitány. – Úgy tűnik, ahogyan Patraszban, most sem volt szerencséje.”
A kínai Li Hsziao-peng ugyanezt nem mondhatja el magáról. A sydneyi olimpia csapat- és korlátaranyérmese tehetségnek s szerencsének sincs híján, hiszen ezen a napon pontosan két aranyéremmel zárta a napot.
Ugrásban két elképesztő produkcióval, a világbajnokság legmagasabb pontszámával, 9.818-cal nyerte meg a számot, majd ezt követően korláton szinte tökéletes gyakorlattal, 9.812-vel hódította el az aranyérmet. Igaz, utóbbi számban nagyobb izgulnivalója akadt, hiszen a szlovén Mitja Petkovsek szintén csodás gyakorlattal rukkolt elő.
"Reggel még megfázással bajlódtam, és nem éreztem magam túl jól, de érdekes, hogy amint beléptem a csarnokba, minden rendbe jött – mondta a versenyt követően Li Hsziao-peng. – Elmúlt minden izgalmam és fájdalmam, teljesen feltöltődtem. Az ugrás aranya ráadásul jót tett az önbizalmamnak, így korláton már könnyebben ment minden.”

Pontról pontra

November 24., vasárnap
Férfiak
Ugrás. Világbajnok: Li Hsziao-peng (Kína) 9.818, 2. Leszek Blanik (Lengyelország) 9.675, 3. Jang Vej (Kína) 9.631, 4. K. Shewfelt (Kanada) 9.512, 5. B. Caranobe (Franciaország) 9.474, 6. J. Jerimbetov (Kazahsztán) 9.400, 7. M. Dragulescu (Románia) 9.374, 8. Gál Róbert (Magyarország) 9.212
Korlát. Vb: Li Hsziao-peng (Kína) 9.812, 2. Mitja Petkovsek (Szlovénia) 9.787, 3. Alekszej Szinkevics (Fehéroroszország) 9.712, 4. Huang Hsziü (Kína) 9.612, 5. B. McClure (Egyesült Államok) 9.562, 6. I. Giorgadze (Grúzia) 9.550, 7. A. Vivo (Spanyolország) 9.487, 8. R. Alexandersson (Izland) 7.500
Nyújtó. Vb: Vlasziosz Marasz (Görögország) 9.725, 2. Ivan Ivankov (Fehéroroszország) és Aljaz Pegan (Szlovénia) 9.700-9.700, 4. C. Guille (Franciaország) 9.675, 5. Joneda I. (Japán) 9.662, 6. P. Rizzo (Ausztrália) 9.650, 7. P. Hamm (Egyesült Államok) 8.887, 8. Dzsang Te Szeok (Dél-Korea) 5.900
Nôk
Gerenda. Vb: Ashley Postell (Egyesült Államok) 9.537, 2. Oana Ban (Románia) 9.350, 3. Irina Jarocka (Ukrajna) 9.212, 4. Sz. Horkina (Oroszország) 9.125, 5. J. Kuznyecova (Fehéroroszország) 9.075, 6. L. Jejova (Oroszország) 8.975, 7. I. Colombo (Olaszország) 8.750, 8. O. Csuszovityina (Üzbegisztán) 8.312
Talaj. Vb: Elena Gómez (Spanyolország) 9.487, 2. Verona van der Leur (Hollandia) 9.350, 3. Samantha Sheehan (Egyesült Államok) 9.325, 4. O. Ban (Románia) 9.275, 5. D. Hypolito (Brazília) 9.237, 6. O. Csuszovityina (Üzbegisztán) 9.137, 7. N. Cigansina (Oroszország) 8.862, 8. B. Magana (Mexikó) 8.462
Könnyűnek tűnt az amerikai Ashley Postell győzelme is gerendán, igaz, ehhez kellett, hogy nagy riválisa, az orosz Ljudmilla Jejova hibázzon a szeren. Bár az amerikai lány saját bevallása szerint nem volt tökéletes ezen a napon.
"Nemrégiben alaposan átalakítottam a gyakorlatom, új elemeket tanultam meg, a közepén kicsit bizonytalankodtam, majdnem elveszítettem az egyensúlyom, ám amikor leugrottam, éreztem, hogy megvan az aranyérem” – nyilatkozta Postell, aki első világbajnokságán vett részt.
A világbajnokság utolsó két szerén, női talajon és férfi nyújtón vitatható eredmények születtek, s a közönség nem volt megilletődve, véleményének füttyszóval adott hangot.
Elsőként annak, hogy az üzbég Okszana Csuszovityinát lepontozták a bírók talajon, 9.137-tel még a dobogóra sem fért fel a 27 esztendős tornász. A győzelmet a spanyol Elena Gómez szerezte meg, a holland Verona van der Leur és az amerikai Samantha Sheehan előtt.
Nyújtón sem rejtette véka alá a debreceni publikum, hogy nem a görög Vlasziosz Marasz, sokkal inkább a szlovén Aljaz Pegan gyakorlatát értékelte többre, ám ez a pontozókat egyáltalán nem hatotta meg. Míg a világbajnoki címvédő Marasz újabb aranyat vehetett át, a rendkívül szimpatikus Pegan és a fehérorosz Ivan Ivankov holtversenyben ezüstérmet nyert.

A nap végén számos kitüntetés is gazdára talált, Bruno Grandi, a Nemzetközi Tornaszövetség elnöke díjakat adott át a szervezőbizottság tagjainak és Kósa Lajosnak, Debrecen polgármesterének.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik