Goran Jezdimirovicsot (balra) az angyalföldi Gyánó Szabolcs nem tudta feltartóztatni
Goran Jezdimirovicsot (balra) az angyalföldi Gyánó Szabolcs nem tudta feltartóztatni
Az egész úgy kezdődött, hogy nem kezdődött. Ült néhány száz szalmakalapot, fejtetőre biggyesztett vizes zsebkendőt viselő lelkes szurkoló az Illovszky-stadion ütött-kopott lelátóján, aztán csak nézte a nagy semmit. Se futballista, se játékvezető, se labda. Pedig a meccs kezdési időpontja éppen 17 órára szólt, ám ebben az időpontban a játékosok, a Vasas és az MTK futballistái még az öltöző hűvösében készülődtek, mert úgy határoztak: egy órával később játszanak. Nagyfokú arcátlanság volt mindez, bárki is találta ki – ennyire semmibe venni az embereket, a gyenge magyar futball mellett még kitartó nézőket. Ám a honi labdarúgás körülményeit figyelembe véve már semmin sem lehet csodálkozni. Szóval egy óra késéssel kezdődött az egykori rangadó, igaz, amikor ezt a jelzőt használtuk, még volt csapata Angyalföldnek. Most nincs. A Vasas helyzetére jellemző, hogy például a klubház, amelyet néhány hónapja életveszélyessé nyilvánítottak, még úgy áll a "saját lábán”, hogy népies motívumokat viselő fagerendákkal dúcolták alá. A lelátó is a legendás szocialista időket idézi, hiába tartották egykoron a rendszer kivételezett csapatának a Vasast, ez ma már aligha érvényes. Főleg azok után, hogy a piros-kék alakulat ezen a szerda délutánon kinézett. Már nem volt itt az Újpestre szerződött Juhár Tamás, az ugyancsak a Megyeri útra "átpasszolt” Simek Péter, a Sopronnak kölcsönadott Tóth András, a szerződését vélhetően meg nem hosszabbító Kövesfalvi István, Hámori Ferenc és Váczi Zoltán, valamint az ugyancsak a továbblépésre váró Tóth Norbert. Még egy évig marad viszont Aranyos Imre.
Vasas–MTK 1–6 (0–3) Fáy utca, 500 nézô. V: Jármer VASAS: Nota – Schindler, Hegedűs, Kerényi, Makra – Hompoth, Polonkai, Zabos, Rézmányi – Maróti, Gyánó. A második félidôben pályára lépett Pikács (kapus), Hirt, Tesch, Csopaki, Zakar, Bacsó, Pál A., Serczel MTK: Hajdu (Kovács Z.) – Molnár (Lambulics), Komlósi (Szmiljanics), Stanciu, Elek (Némethy) – Zavadszky (Czvitkovics), Jezdimirovics (Andronic), Brednics – Illés (Madar) – Juhász, Lakics (Aliu) G: Tesch, ill. Brednics (2), Aliu (2), Zavadszky, Madar
A távozók helyett feltűnt (már akinek persze feltűnt) például Hompoth Balázs, aki Simeket próbálta helyettesíteni: elődjénél valamivel lassabban és kevésbé gólveszélyesen. Rajta kívül érkezhet még Plókai Attila is. Egyébként a katasztrofális körülmények ellenére biztatóan kezdett a Vasas, futott két gólveszélyes angyalföldi akció, hogy aztán helyreálljon a rend, no meg az osztálykülönbség. Az MTK pillanatok alatt berámolt kettőt a "nyílt napot” tartó Vasas-védők között. De ez bosszantotta legkevésbé a szentségelő Vasas-szurkolókat, akik, szegények már azt sem kiabálták, amit tavaly egész évben: "Hol a csapatunk?” Mert a csapat még körvonalaiban sem alakul a Fáy utcában, és az sem lenne csoda, ha a nagy lelkesedéssel munkához látott új edző, Csábi József még a rajt előtt bedobná a törülközőt. De ez még a jövő zenéje, van két nap az átigazolási időszakból, ez idő alatt meg lehet erősíteni a Vasast, igaz, ilyesmire senki sem gondol, még a vezetők sem. Az MTK szurkolóit persze az egykori rivális csődhelyzete cseppet sem érdekli, megvan nekik a saját bajuk. Nézegetik nagy-nagy lelkesedéssel, hogy már megint milyen idegenlégiósok tűntek fel kék-fehér szerelésben. Ez az utóbbi években már-már tendenciává vált, úgy tűnik, mintha Várszegi Gábort már kevéssé érdekelné kedvenc csapata… A meccs különben olyan volt, mint amilyen július közepén lennie kell. Kocogtak, olykor meglódultak a fiúk, a nézők pedig csendes apátiában figyelték a nagy magyar valóságot. A különbség csak annyi, hogy a Hungária körúton jövő héten a bajnoki címért, míg Angyalföldön, egy osztállyal lejjebb, a jelek szerint a bentmaradásért, a harmadosztály elkerüléséért küzdhetnek majd.