Olimpiai helyszínek, London: Wimbledon

2012.02.18. 16:37
Címkék
Létesítmény neve: WimbledonSportágak: teniszÁtadás éve: 1922Befogadóképesség: változó, 19 pálya van, a centerpálya befogadóképessége 15 000 főÉpítkezés költsége: N/A

 

Az 1922-ben megnyitott létesítmény ad otthont az All England Lawn Tennis és Croquet Clubnak, valamint itt rendezik meg már 1877 óta a híres wimbledoni tenisztornát.

A füves pályás teniszszentély hivatalos patrónusa II. Erzsébet királynő, az elnök a kenti herceg.

Az olimpiai tenisztorna mindössze három héttel a wimbledoni nemzetközi bajnokság után kezdődik, ezalatt kell a gyepet „újraéleszteni", illetve a pályákat is ellátják az olimpiai külsőségekkel.

Tizenkét pályán játszanak meccseket az ötkarikás torna során, természetesen a centerpálya lesz a forgatag központja.

Az ötkarikás játékokon nem az All England Lawn Tennis Club szabályai érvényesek, így nem kérik a versenyzőket meg arra, hogy fehérben lépjenek pályára – mindenki nemzeti színekben játszhat a tenisztornán.

AZ ÖSSZES OLIMPIAI HELYSZÍN

Aquatics CentreBasketball ArenaBMX TrackBrands HatchCity of Coventry StadionCopper BoxEarls CourtEton DorneyEton ManorExCeLGreenwich ParkHadleigh FarmHampden ParkHampton Court PalaceHorse Guards ParadeHyde ParkIBC/MPCLee ValleyLord's Cricket GroundThe MallMillennium StadionNorth Greenwich ArenaOld TraffordOlimpiai faluOlimpiai StadionRiverbank ArenaRoyal Artillery BarracksSt. James' ParkVelodromeWater Polo ArenaWembley ArenaWembley StadionWeymouth & PortlandWimbledon

 

 

Legfrissebb hírek

Lehetséges, hogy műteni kell Böde Dánielt – sajtóhír

Labdarúgó NB I
3 órája

Mellékfoglalkozás – Mohay Gábor publicisztikája

Minden más foci
3 órája

Vasárnapi sportműsor: NB I, NB II; Milák Kristóf és Kós Hubert Eb-döntőben úszik

Birkózás
4 órája

Meglátogattuk Szalai Józsefet, aki szórja a gólokat Pakson; Megakadtak a tárgyalások a Videoton Fehérvár FC értékesítéséről

E-újság
4 órája

Mindhárom élvonalbeli csapat továbbjutott szombaton az Olasz Kupában

Olasz labdarúgás
4 órája

Atlétikai Eb: hatodik lett a női 4x100-as magyar váltó a döntőben!

Atlétika
4 órája

Szélesi Zoltán: A kapott gólnál sajnos a saját dolgunkat nehezítettük meg

Labdarúgó NB I
4 órája

Bánusz döntetlennel, Dudin és az Európa-bajnok Blübaum is győzelemmel kezdett a rangos nagykanizsai sakktornán

Egyéb egyéni
4 órája