Olimpiai helyszínek, London: Wembley Stadion

Vágólapra másolva!
2012.02.18. 16:39
Címkék
Létesítmény neve: WembleySportágak: labdarúgásÁtadás éve: 2007Befogadóképesség: 90 000 főÉpítkezés költsége: 757 millió font

 

 

A régi, 1923-ban átadott Wembley – az ikertornyokkal, az 1948-as olimpia, a 6:3, az 1966-os vb, az 1996-os Eb és számtalan hatalmas koncert emlékével – már a sporttörténelem része. A futballkatedrális utódja, az új Wembley UEFA-topkategóriás aréna, Európa második legnagyobb befogadóképességű futballstadionja, és a világ legnagyobb, tetővel borított stadionja – a Wembley fölötti ív 133 méter magasságig tör az égre.

A Wembley tulajdonosa az angol Labdarúgó-szövetség (FA). A gyönyörű létesítményben állandó gondok vannak a játéktérrel, már tizenegyszer fektették le újra a gyepszőnyeget, amit a játékosok rendszeresen kritizáltak.

Az új Wembley több rekordot is felállított (elsősorban építészetit), említsük meg az egyik „legmellékesebb" csúcsot: ebben a stadionban van a világon a legtöbb wc, egészen pontosan 2618.

Az olimpián természetesen a Wembley Stadion ad otthont a férfi és női labdarúgódöntőknek – ezt már 2011 novemberében bejelentették.

 

 

 

Legfrissebb hírek

18 szezon után a Ravens menesztette John Harbaugh-t

Amerikai sportok
8 perce

Ismét egyedi aláfestőzene kíséri a színpadra a Nemzeti Sport Gála szereplőit

Egyéb egyéni
17 perce

Férfi vízilabda Eb: megfiatalított kerettel érkezik a mieink csoportellenfele

Vízilabda
22 perce

NS-infó: az Újpest két játékost is szerződtethet Zalaegerszegről

Labdarúgó NB I
42 perce

Átigazolja a Premier League egyik legjobbját a Man. City; Guéhi is zöld utat kapott

Angol labdarúgás
46 perce

Vajon felébrednek-e a „szunnyadó óriások”?

Kézilabda
48 perce

Lando Norris-sorozat, 2. rész: valóra vált F1-es álom, elszalasztott győzelmek

Képes Sport
1 órája

Szerhij Bubka: Magyarország nagy barátja lettem

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik