Olimpiai helyszínek, London: North Greenwich Arena (O2 Arena)

2012.02.18. 16:48
Címkék
Létesítmény neve: North Greenwich ArenaSportágak: gumiasztal, kosárlabda, torna, kerekesszékes kosárlabdaÁtadás éve: 2007Befogadóképesség: 20 000 főÉpítkezés költsége: 1.15 milliárd font

 

A North Greenwich Arena (kereskedelmi és ismertebb nevén O2 Arena, de ezt az olimpia alatt nem használhatják) eredetileg a millenniumi ünnepségekre épült, majd átalakították sport- és szórakoztató arénává, amelyben üzletek mellett éttermek is megtalálhatók.

Az épület 2007 júliusában nyitott meg. A húszezres befogadóképességű aréna a második legnagyobb az Egyesült Királyságban a Manchester Arena után, egyben a világ „legnyüzsgőbb” koncertcsarnoka is.

Persze a sport ugyanúgy kiemelt szerepet kap, mint a zene: rendeztek már itt tornász-világbajnokságot, NHL-mérkőzéseket, profi ökölvívó címmeccseket, illetve évek óta az aréna ad helyet az ATP tenisz-világbajnokságnak is.

Az arénát 2012 tavaszán alakítják át olimpiai helyszínné, az ötkarikás játékok alatt a tornaversenyeket, a gumiasztal-viadalt, illetve a kosárlabda-helyosztókat és a paralimpia alatt a kerekesszékes kosárlabdatornát rendezik meg itt.

 

Legfrissebb hírek

Asztaltenisz-vb: Szőcs Bernadette a román válogatottal egy lépésre van az éremtől

Egyéb egyéni
5 órája

Vincent Kompany: Nem vagyok olyan típus, aki sokáig keseregne, gratulálok a PSG-nek

Bajnokok Ligája
6 órája

Csütörtöki sportműsor: Magdeburg–Szeged visszavágó a kézi BL negyeddöntőjében

Minden más foci
6 órája

Arsenal–PSG a Puskásban; Hetesekkel csúszott le a csodáról a Veszprém

E-újság
6 órája

A bányából a fényre – Moncz Attila publicisztikája

Német labdarúgás
7 órája

Dunántúli délibáb – Malonyai Péter jegyzete

Kézilabda
7 órája

Későn jött a müncheni egyenlítés – a PSG csaphat össze az Arsenallal a Bajnokok Ligája budapesti döntőjében

Bajnokok Ligája
7 órája

Életben tartotta elődöntős reményeit a Valencia és a Kaunas is a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
7 órája
Ezek is érdekelhetik