Győzelmével bennmaradt és a 11. helyen zárt a Tiszakécske

S. L.S. L.
2023.05.21. 19:42
A kék mezes kécskeieknek egy hajrában talált góllal sikerült elkerülniük az osztályozót (Fotó: Boros Sándor/Budafoki MTE)
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a Tiszakécskei LC 1–0-ra nyert a Budafoki MTE ellen, így bennmaradt a másodosztályban, sőt a 11. helyen zárta a pontvadászatot.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–BUDAFOKI MTE 1–0 (0–0)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 350 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Halasi– Balázs B., Csáki R., Végső, Máté Zs. – Erdei (Geiger, 62.), Szekér (Kiss N., 9.), Pongrácz (Oláh, 83.), Vajda– Zamostny, Horváth Z. (Vólent, 83.)Vezetőedző: Klausz László
BUDAFOK: Oroszi– Bíró M.(Molnár B., 90.), Horváth O. (Horváth B., 90.), Fótyik, Vaszicsku– Soltész I., Oláh B., Adorján, Kovács D. (Németh M., 54.) – Bakti (Sós M., 54.), Beke (Vasvári, 79.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Vólent (87.)
MESTERMÉRLEG:
Klausz László:
Ezen a mérkőzésen taktikai fegyelmezetlenséget nem követett el a csapat és a végén sikerült találnunk egy gólt. Úgy gondolom, hogy ez a győzelem a befektetett munka eredménye. Sok helyzetet kidolgoztunk, megérdemelten győztünk.
Mátyus János:– Két nagyon hasonló játékfelfogásban és stílusban futballozó csapat mérkőzött meg a mai napon. Érződött, hogy a hazaiak számára még komoly tétje van a mérkőzésnek, hiszen az NB II-es tagságuk megőrzése volt a cél. Összességében azonban egy nagyon szép szezont zártunk, amelyre jó visszaemlékezni.

ÖSSZEFOGLALÓ:

A tiszakécskeiek számára rendkívül fontos bajnoki mérkőzést rendeztek a Városi Sportcentrumban vasárnap este. Ugyanis az eredmények alakulhattak volna úgy is, hogy a hazaiak vereségükkel osztályozós helyre csúsznak vissza. Ennek tükrében a mérkőzés elején rögtön támadólag lépett fel a hazai csapat. Erdei, Zamostny és Horváth Zoltán veszélyeztetett a Budafok kapuja előtt. A másik oldalon Beke Péter kapufáig jutott.

A második félidőben maradt a Tiszakécske meddő mezőnyfölénye. A budafokiak kevesebbszer értek fel a kécskei kapu elé. Döntőnek bizonyult Klausz László cseréje, hiszen a Horváth Zoltánt váltó Vólent Roland szerezte meg a hazai csapat győztes gólját: A 87. percben egy szöglet utáni kavarodásnál Orosziról kipattant a labda, pont Vólent elé, aki közelről laposan a hálóba gurított. 10

Ezzel a győzelemmel a Tiszakécskei LC biztosan bennmaradt az NB II-ben és a 11. helyen zárta a szezont, éppen a 10. Budafoki MTE mögött.

90.+1. perc: Véget ért a mérkőzés!

90. perc: Egy perc hosszabbítás.

90. perc: Kettős budafoki csere: Horváth O. helyett Horváth B. a pályán, még Bíró helyett Molnár B. a pályán.

87. perc: GÓÓL!!!!! Vólent megszerzi a vezetést! Egy szöglet utáni kavarodásnál Orosziról kipattant a labda, pont Vólent elé, aki közelről laposan a hálóba gurított. 1–0.

83. perc: Horváth Z. helyett Vólent a pályán, Pongráczot Oláh M. váltja.

81. perc: Horváth Z. fejelt kapura egy jobb oldali szöglet után. Oroszi magabiztosan védett.

79. perc: Beke helyett Vasvári a pályán.

62. perc: Kécskei csere: Erdei helyére Geiger érkezik.

61. perc: Vajda baloldali beadása után Horváth Z. kotorta kapura. Oroszi védett.

59. perc: Beke középre tartó lövését Halasi magabiztosan fogta.

54. perc: Kettős csere budafoki oldalon: Bakti helyett Sós M. a pályán, és Kovács D. helyett Németh M. lépett pályára.

46. perc:Elkezdődött a második félidő!

Érkeznek a pályára a csapatok.

45.+1. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

40. perc:Beke fejelt kapufát egy bal oldali beadás után.

37. perc: Pongrácz V. kapott sárga lapot.

31. perc: Zamostny lőtt 1,5 méterről a kapura, de a labdája csatártársát, Horváth Zoltánt találta telibe.

29. perc: A mérkőzés eddigi legszebb jelenete: Vajda bal oldali beadását Horváth Z. félollóval húzta kapura. Oroszi védett.

9. perc: Kényszerű kécskei csere: Szekér helyett Kiss N. a pályán.

3. perc: Erdei C. lőtt középről, kb. 20 méterről. Labdáját magabiztosan fogta Oroszi.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok! A hazaiak kék mezben, még a vendégek fehér-pirosban mérkőznek majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bennmaradásért küzdő Tiszakécske a Budafokkal. A Tiszakécske döntetlen esetén biztosan megőrzi másodosztályú tagságát. Vereség esetén is sok opciója van a biztos bennmaradásra – kizárólag akkor csúszik vissza osztályozós helyre, ha kikap a Budafoktól, miközben a Kazincbarcika, a Kozármisleny és a Csákvár is győz.