Szoros csatában diósgyőri siker a Tisza partján

S. L.S. L.
2021.10.24. 12:55
Méltán örülhettek a diósgyőriek (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
Jó mérkőzést láthattak vasárnap kora délután a labdarúgó NB II 13. fordulójában a Tiszakécskei Városi Sportcentrumba kilátogató szurkolók. A vendég DVTK 2–1-re győzött, így Miskolcra került a három bajnoki pont.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (0–1)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Csatári Tibor, Tőkés Róbert)
Tiszakécske: Holczer– Oláh M., Csáki, Kiprich (Pongrácz, 57.), Farkas A., Vachtler (Galacs, 57.)Uzoma, Heffler (Pál A., 57.), Kovács B. (Zádori, 79.), Erdei – Kalmár (Szalay, 67.). Vezetőedző: Visinka Ede
Diósgyőr: Póser– Szeles, Szatmári Cs. (Bertus, 69.), Hegedűs J. – Eperjesi, Oláh B., Zsemlye, Bokros – Molnár G., Horváth Z. (Hornyák, 80.), Kocsis D. (Németh M., a szünetben).Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Csáki (87.), ill. Horváth Z. (3. – 11-esből), Molnár G. (79.)

Visinka Ede:
– Többet érdemeltünk volna, de újra előjöttek azok a hibák, amelyek hetek óta mindig jellemeznek minket. Egy ilyen jó ellenfél ellen nem szabadna az első perctől kezdve hátrányban játszani. Volt egy tizenegyesünk, amit kihagytunk, de hátrányban is hajtottunk. A meccs végét sikerült szorossá tenni, sőt, kapufát is lőttünk. Nagyon sajnálom a srácokat. A Diósgyőrnek kívánom, hogy jusson fel az élvonalba, ránk pedig nagyon kemény munka vár, de nem adjuk fel.
Kondás Elemér:
– A heti események után nagyon fontosnak találom ezt a győzelmet. Limitált létszámban érkeztünk, nem volt egyszerű mérkőzés ez, de szerencsére jókor lőttük a gólokat. A kollégám mindent bevetett, pályára küldte a magas játékosait, s utána minden pontrúgás veszélyes volt. Nagyon fontos volt a második gólunk, mert tudtam, hogy egy találattal nem fogjuk kihúzni. A meccs összképe alapján nagyon fontos és értékes győzelmet arattunk, s ez már a második egymás után. Azt tervezzük, hogy még többet szerzünk a jövőben, hogy tapadjunk az élcsapatokra.

Kellemes, napos időben, igazi futballhangulatban játszották a mérkőzést a Tisza partján. A diósgyőri vendégszurkolók végigénekelték a 93 percet, s csapatuk győzelemmel hálálta meg a biztatást.

Az elején rögtön hibázott a tiszakécskei védelem. Egy röviden hazaadott labda után Holczer büntetőt érően szabálytalankodott. A tizenegyest Horváth Zoltán értékesítette a 3. percben. A gól után a vendégcsapat uralta az első félidő elejét, a hazaiak a játékrész második felére váltak kezdeményezőbbé. A 26. percben Vachtler tört be a tizenhatoson belülre, és büntetőt harcolt ki. A labda mögé Heffler Norbert állt, aki jócskán a kapu fölé lőtt. Ezt követően is maradt a kécskeiek meddő fölénye, de gól már nem született a szünet előtt.

A második félidőben is a tiszakécskeiek játszottak enyhe mezőnyfölényben. A vendégek visszaálltak védekezni, és biztosan őrizték vezetésüket. A 74. percben Erdei Carlo 19 méterről lőhetett szabadrúgást. Labdája a keresztlécen csattant, majd levágódott Póser hátára, de onnan nem a gólvonal irányába, hanem az alapvonal felé csorgott. A 79. percben eredményes kontrát vezetett a DVTK, bal oldali beadást követően Molnár Gábor ajtó-ablak helyzetben fejelt Holczer kapujába. A hazaiak nem adták fel, s egy szöglet utáni kavarodásbólCsáki Róbert Póser kapujába helyezte a labdát a 87. percben. A legvégén egy hazai szabadrúgásnál még Holczer is előrejött, de a beadás után Csáki labdája a kapu előtt keresztbe elhagyta a játékteret.

Jó színvonalú mérkőzést láthattak a szurkolók, talán a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.1–2

A diósgyőri kapusnak is volt bőven dolga (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

20. Tiszakécske1321113–32–192

Szoros, izgalmas mérkőzést láthattak a helyszínen szurkolók.

90+3. perc:A játékvezető három perc hosszabbítás után lefújta a bajnoki találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

87. perc: GÓÓL!! Csáki Róbertegy szögletet követő kavarodásban kotorta be a diósgyőri kapuba a hazaiak szépítő gólját.

80. perc:Hornyák lépett a pályára Horváth Z. helyére.

79. perc: GÓÓL!! Egy diósgyőri kontra után Molnár Gábor fejelt a tiszakécskei kapuba. 0–2.

78. perc: Zádori jött be Kovács helyére.

76. perc: Horváth Zoltán kapott sárga lapot.

74. perc:Erdei Carlolőtt szabadrúgásból hatalmas kapufát.

73. perc:Oláh Bálint kapott sárga lapos figyelmeztetést.

69. perc: Bertus Lajos lépett pályára a Diósgyőrben Szatmári Csaba helyett.

67. perc: Kalmár helyére Szalay érkezett.

63. perc: Pál András hagyott ki nagy helyzetet. Kovács Barnabás adott középre, labdáját Pál a jobb kapufa mellé lőtte.

57. perc: Három hazai csere: Pályára lépett Pál, Pongrácz és Galacs, lement Vachtler, Kiprich és Heffler.

46. perc: Cserélt a DVTK vezetőedzője: Kocsis helyére Németh Márió érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Véget ért az első félidő.

27. perc: Heffler Norbert a kapu fölé bombázta a labdát!

26. perc: Vachtler tört be a 16-oson belülre és harcolt ki büntetőt.

24. perc:Kiprich Dávid kapott sárga lapos figyelmeztetést.

16. perc:Vachtler beadása után Kalmár érkezett a diósgyőri kapu elé. Centikkel maradt le a labdáról.

Nem adta könnyen magát a fehér mezes sereghajtó Tiszakécske a Diósgyőr ellen (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

3. perc: GÓÓL!!Büntetőhöz jutott a vendégcsapat. A tizenegyest Horváth Zoltán értékesítette. 0–1. A büntető előtt Holczer jött ki rosszul a kapujából és elütötte a diósgyőri játékost.

1 p.: Kezdődik a mérkőzés. A tiszakécskeiek fehér mezben, a vendégek pirosban lépnek pályára.

A tavasszal még NB I-es Diósgyőr ellen szeretné bizonyítani a hazai csapat, hogy helye van a másodosztályban (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 12 fordulón keresztül nyerni képtelen Tiszakécske a feljutásért küzdő és legutóbb a Dorogot verő Diósgyőr ellen.