Kétgólos diósgyőri siker Szombathelyen

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2023.05.21. 16:50
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a játéknap előtt kilencedik Szombathelyi Haladás a már bajnok Diósgyőrt fogadta. És bár jól, bátran kezdte a meccset, a találkozó nagy részében a DVTK diktálta a tempót. Több helyzetet is kialakított, és mindkét félidőben szerzett egy-egy gólt – biztosan nyert (0–2).

Utolsó meccsét is hozta a DVTK (Fotó: Cser Gábor)

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–DIÓSGYŐRI VTK0–2 (0–1)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 1263 néző. Vezette: Bana Gergely (Horváth Zoltán, Kiss Balázs).
HALADÁS: Mursits – Nyíri, Devecseri, Bolla, Doktorics – Zvekanov, Csilus T. – Csernik (Bosnjak, 73.), Rácz B., Horváth R. (Horváth A., 39.; Katona, 85.) – Molnár R. (Borvető, 73.). Vezetőedző: Michal Hipp
DVTK: Danilovics– Csirmaz, Szatmári (Szűcs, 82.), Bárdos, Bokros – Bényei Á. (Illés, 67.), Holdampf – Gera D. (Könyves, 67.), Lőrinczy (Koman, 67.) Obounet (Medgyes S., 53.) – Lukács D. Vezetőedző: Kuznyeczov Szergej
Gólszerző: Lőrinczy (13.), Lukács D. (86.)
Michal Hipp
: – Gratulálok a Diósgyőrnek a bajnokság megnyeréséhez. Sajnos megint egyéni hibák miatt veszítettünk. Az akarat megvolt, de kevésnek bizonyult.
Kuznyecov Szergej: – Jól kezdtük a mérkőzést, a második félidőben nyújtott játékkal azonban nem voltam elégedett.

Hiába harcolt a Hali, pont nélkül maradt (Fotó: Cser Gábor)

A Haladás bátran kezdett, Danilovics kapusnak akadt dolga. De aztán a percek múlásával „megérkezett" a meccsbe a bajnok is – és az első helyzetét gólra váltotta. A folytatásban átvette az irányítást a vendéggárda, több komoly lehetőséget kialakított, rúgott többek között egy kapufát is. A mérkőzés ezen szakaszában el is dönthette volna az összecsapás sorsát a Diósgyőr – ám kihagyta a helyzeteit. Jól jött a szünet a Haladás számára.

Fordulás után próbált újítani a házigazda, próbált nyomást helyezni ellenfelére, de a DVTK higgadtan, szervezetten futballozott. Profi módon menedzselte le a második félidőt. Sőt, úgy is növelte az előnyét, hogy igazából meg sem szakadt a nagy igyekezetben.

A jobb, képzettebb, összeszedettebb csapat nyert - és akár nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna a kapura teljesen veszélytelen Haladás ellen.

Szomorú Hali-játékosok a lefújás után (Fotó: Cser Gábor)

20. Dorogi FC387102132–61–2931

Közben a meccs véget ér, biztosan nyert a Diósgyőr.

Gyülekeznek a hazai drukkerek a pálya szélén, farkasszemet néznek a biztonsági őrökkel.

Elszabadulnak az indulatok, egy hazai szurkoló befutott a pályára – akit letepertek a biztonsági őrök.

86. perc: Lezárja meccset a DVTK. Könyves közeli lövését védte Mursits, a kipattanóra viszont Lukács érkezett, és okosan helyezett a jobb alsó sarokba (0–2).

85. perc: A csereként pályára lépett Horváth Arnoldot Katona váltja.

A hajárban ellaposodott a meccs – a DVTK nem töri össze magát a nagy igyekezetben, a Haladás nem tud ritmust váltani.

82. perc:Szatmári helyén Szűcs.

Akar, küzd a Haladás, de nem tud igazán nagy helyzetet kialakítani – szervezetten futballozik a DVTK.

73. perc: Változtat a Haladás, Bosnjak és Borvető bizonyíthat a folytatásban

1263 a hivatalos nézőszám.

68. perc: Ivószünet.

Obounet is mindent megtett (Fotó: Cser Gábor)

67. perc: Hármat cserék a DVTK, Koman, Könyves és Illés kap lehetőséget.

65. perc: Medgyes durrantott fölé 15 méterről egy szép szóló végén.

64. perc: Zvekanov dumál ki magának egy sárga lapot.

Minden gond nélkül kijött a szorításból a vendég.

57. perc: Remek kontrát vitt végig a jobb oldalon a Diósgyőr, Gera éles badásával Lukács fordult kapra a röviden, megpattanó lövését Mursits bravúrral, reflexből védte.

53. perc: Cserél a DVTK, Obounet helyén Medgyes a pályán.

Kitámad, letámad a Haladás, beszorul a Diósgyőr.

Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő.

39. perc:Korai csere a Haladásban, Horváth Rajmund helyén Horváth Arnold folytatja.

A Haladás nyom, komolyabb helyzet nélkül, míg a Diósgyőr stabilan védekezik, és próbál kontrázni.

23. perc: ivószünet – azért annyira nincs meleg...

21. perc: Megint Lukács került helyzetbe, beérve a 16-oson belülre, jobbról, centikkel lőtt fölé.

Mezőnyben teljesen egyenrangú a két csapat, de a DVTK veszélyesebb támadásokat vezet.

19. perc: Lukács lépett ki a leshatárról, egyedül tört kapura, elpörgette a labdát Mursits kapus, és a kapu mellett is.

15. perc: Lukácsügyes cselek után balról a hosszú sarkot célozta meg, a kapufa tövéről kipattant a labda, az ismétlést Bárdos közelről, szinte üres kapura elrontotta.

Michal Hipp szokás szerint szenvedélyesen irányított (Fotó: Cser Gábor)

14. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

13. perc:Lukács passzábólLőrinczy került helyzetbe, és jobbról, 13 méterről, senkitől sem zavartatva nagy gólt ragasztott a Haladás kapujába (0-1)– első helyzetét gólra váltotta a DVTK.

11. perc:Molnár Rajmund szép szólója után Csernik került helyzetbe, balról, közelről tüzelt, de Danilovics védte a szöget, lábbal nagyot védett.

Jó iramot diktálnak a csapatok, felszabadultan futballoznak.

4. perc:Molnár 18 méterről elengedett, jobb alsóba tartó szabadrúgását védte bravúros vetődéssel Danilovics kapus.

Elkezdődött a mérkőzés.

Jönnek a csapatok (Fotó: Cser Gábor)

Elég népes, és elég hangos diósgyőri szurkolótábor kísérte el a bajnokcsapatot.

A DVTK Holdampf és Koman személyében két volt Haladás-játékost vonultat fel.

A hazaiaktól Simut Mario, Csató Martin, Németh Milán, Derekas Zoltán, Szijjártó Ármin, Lencse László, Mohos Barnabás, Mayer Gergő, Tóth Máté sérülés, Csonka Bonifác eltiltás miatt nem léphet pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három bajnokiját elvesztő Szombathelyi Haladás a bajnokként feljutó és a legutóbbi 10 fordulóban 26 pontot gyűjtő Diósgyőri VTK ellen.