Legyőzte az Óvárt és az ötödikként zárta a bajnokságot a Soroksár

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.05.21. 16:50
A fekete mezes soroksáriak hazai környezetben a legjobb három csapat között voltak a bajnokságban (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a forduló előtt hatodik helyezett Soroksár a forduló előtt 11. Credobus Mosonmagyaróvárt látta vendégül. Az első félidő végén a Soroksár szerzett vezetést, majd a második félidőben mindkét csapat egy-egy gólt szerzett a 2–1-es hazai győzelemmel végződött találkozón.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–1 (1–0)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 500 néző. Vezette: Katona Balázs (Csatári Tibor, Ring Kevin)
SOROKSÁR: Kovács M. – Ternován (Lipcsei K., 83.), Króner, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á., Németh E. (Dobos Á., a szünetben) – Halmai Á., Köböl (Sipos Z., 83.), Hajdú R. (Hudák M., a szünetben; Varga I., 61.) – Lovrencsics. Vezetőedző: Lipcsei Péter
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Jasarevic (Mayer Á., 65.), Vukaszovics (Illés D., 65.), Végh B., Korbély K. – Puhtjejev (Gáncs, 22.) , Szalka D. (Nagy K., 22.).Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Halmai Á. (45.), Varga I. (80.), ill. Mayer Á. (77.)
Lipcsei Péter: – Köszönöm a játékosoknak és a stábnak az idénybeli teljesítményt, s nem hagyhatom ki a szurkolóinkat, akik végig segítették csapatunkat. A tavasz szenzációs volt, főleg az utolsó kilenc mérkőzés.
Király József: – Gratulálok a Soroksárnak az ötödik helyhez, a csapatomnak pedig a bennmaradáshoz.

A 2016–2017-es bajnoki idényt a negyedik helyen zárta a Soroksár a másodosztályban. Egy mai győzelemmel, ha ezt a helyezést nem is érhették volna el Lipcsei Péterék, de a szintén előkelő ötödiket igen. A Mosonmagyaróvár számára az lehetett még a találkozó tétje, hogy egy esetleges győzelemmel – a legjobban szereplő újoncként – akár az első tízbe is bekerülhetnek.

Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, de a középkezdést követő támadás végén Korbély a kapu mellé lőtt. A folytatásban a Soroksár kapuja elé szorította az óváriakat, akik az első 20 perc végére sérülés miatt két támadójukat is elveszítették. A 24. percben Lovrencsics Balázs lövése után Heinrich védett bravúrral, majd két perccel később ismét Lovrencsics volt a főszereplő, aki egy beadás után a felső lécre fejelt. Úgy tűnt, gól nélkül ér véget az első félidő, azonban a 45. percben a hazaiak másik gólfelelőse, Halmai egy balról bepasszolt labdát a jobb alsó sarokba lőtt.

A szünetben kettőt is cseréltek a hazaiak, a frissen beállt játékosok közül pedig Dobos rögtön gólt is szerezhetett volna, azonban a 47. percben eleresztett lövését Heinrich nagy bravúrral védeni tudta. A félidő nagy részében ezután mezőnyjáték folyt, majd a 76. percben szinte a semmiből jutott büntetőhöz a Mosonmagyaróvár. Korbély lövését még kiszedte a jobb alsóból Kovács Marcel, de a kipattanót Mayer már az üres kapuba lőtte. A vendégek azonban nem sokáig örülhettek, hiszen a 80. percben Varga István bombagólja után már újra a Soroksárnál volt az előny. A hajrában egyik csapat sem tudott újabb gólt szerezni, győzelmével a Soroksár az eredmények kedvező alakulásának köszönhetően az ötödik helyen zárta a bajnokságot. 2–1

20. Dorogi FC387102132–61–2931

90+3. perc: VÉGE! A Soroksár megnyerte a találkozót és az ötödik helyen zárta a bajnokságot! Köszönjük a figyelmüket!

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

90. perc: Korbély lőtt 19 méterről a kapu fölé.

83. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Köböl helyére Sipos, Ternován helyére Lipcsei K. állt be.

80. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ismét vezet a Soroksár. Lovrencsics játszotta vissza a labdát Vargának a 16-oson belül, a hazai középpályása pedig elemi erővel a jobb felső sarokba lőtt. 2–1!

77. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Korbély állt a labda mögé, jobb alsóba tartó lövését Kovács bravúrral védte, de a kipattanóra érkező Mayer az üres kapuba lőtt. 1–1!

76. perc: BÜNTETŐ! Króner borította fel hátulról Korbélyt a 16-oson belül.

72. perc: Nagy Kevin törte meg a csendet egy távoli lövéssel, de a labda csúnyán a kapu fölé szállt.

65. perc: Kettőt cseréltek a vendégek, Vukaszovics helyére Illés, Jasarevic helyére Mayer állt be.

61. perc: Kényszerűségből cseréltek a hazaiak is, a szünetben beállt Hudák helyére VargaIstván érkezett.

57. perc: Köböl végezte el a szabadrúgást, a bal alsó sarkot célozta meg, de Heinrich odaért és védeni tudott.

56. perc: Végh rántotta le Dobost a 16-os sarkánál, sárga lap.

49. perc: Dobos passza után Hudák 16 méterről lőtt a kapu fölé.

Párharc a levegőben (Fotó: Dömötör Csaba)

47. perc: Köböl cselei után Dobos került helyzetbe, de 14 méteres lövését Heinrich bravúrral védte.

A szünetben kettőt is cserélt a Soroksár, Németh helyére Dobos, Hajdú helyére Hudák állt be.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Főszerepben a labda... (Fotó: Dömötör Csaba)

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Halmai találatával előnyben a Soroksár.

45+1. perc: Korbély csinált meg egy cselt az alapvonal közelében, majd kapura lőtt, de Kovács védett.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

45. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Németh a bal oldalról passzolt középre Halmaihoz, aki 10 méterről, ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0!

Közben a Gyirmót–MTK mérkőzés állása 0–2, így egyre biztosabb, hogy egy győzelemmel a Soroksár végezne a tabella 5. helyén.

39. perc: Hajdú szerzett labdát a 16-os előterében, majd 18 méterről csúnyán a kapu mellé lőtt.

38. perc: Németh ívelt középre a jobb szélről, Lovrencsics középen fejelni tudott, de a labda a kapu mellé szállt.

37. perc: Simita jobb oldali szöglete után Deák csúsztatott a kapu fölé.

31. perc: Egy rövid felszabadítást követően Vincze lőtt kapura 21 méterről, de a labda a kapu mellé szállt.

29. perc: Egy jobb oldali szöglet után Vukaszovics maradt üresen a 16-oson belül, de nem tudta jól kapura lőni a labdát, Kovács könnyedén hárított.

25. perc: KAPUFA! Ternován ívelte az ötösön belülre a labdát, ahol két soroksári játékos is üresen érkezett, végül Lovrencsics tudott fejelni, a labda a felső lécen csattant.

24. perc: Ternován szerzett labdát a 16-os jobb oldali sarkánál, majd Lovrencsics lőhetett 14 méterről, Heinrich nagy bravúrral szögletre mentett.

22. perc: Kényszerű cseréket hajtott végre a Mosonmagyaróvár, Puhtjejev helyére Gáncs, Szalka helyére Nagy K. állt be.

Ternován Patrik (balra) egy ütközést követően a földön maradt, de folytatni tudta a játékot (Fotó: Dömötör Csaba)

Szalkaés Ternován fejeltek össze a pálya közepén, mindkét játékost ápolni kellett.

17. perc:Nagy gond azonban nem lehet, Puhtjejev ugyanis el tudta fejelni védője mellett a labdátés 17 méterről a kapu mellé lőtt.

Úgy tűnt, a vendégek támadója Puhtjejev cserét kért a kispadtól.

12. perc: Lovrencsics ugratta ki remek ütemben Halmait, de Heinrich jól lépett ki a kapujából és megszerezte a labdát.

1. perc: Korbélyé volt az első próbálkozás, de a vendégek játékosa 19 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Török János, a Soroksár törzsszurkolója végezte el az ünnepélyes kezdőrúgást.

Érkeznek a csapatok a pályára, a Soroksár tiszta feketében, a Mosonmagyaróvár tiszta fehérben játszik majd.

A Soroksár a hazai mérkőzéseket tekintve a harmadik legjobb csapat a másodosztályban 18 mérkőzésen 35 pontot szerezve. A Mosonmagyaróvár sem panaszkodhat az idegenbeli mérlegére, hiszen az újonc 18 mérkőzésen 30 pontot szerzett otthonától távol, ami az ötödik legjobb a bajnokságban.

A Soroksár legfeljebb az 5., a Mosonmagyaróvár legfeljebb a 10. helyen végezhet a mai, utolsó fordulót követően.

A Mosonmagyaróvár mindössze hét cserét nevezett a mai találkozóra, a legutóbbi fordulóban kezdőként pályára lépő Nagy Zoárd például sérülés miatt csak a lelátón foglalhat ma helyet.

A két csapat a másodosztályban eddig 11 alkalommal mérkőzött egymással. A Soroksár négyszer, a Mosonmagyaróvár kétszer tudott nyerni, öt mérkőzés döntetlennel végződött. Ősszel Mosonmagyaróváron 1–1-s eredmény született.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyolc forduló óta veretlen Soroksár SC az újonc létére a legrosszabb esetben is a 13. helyen végző Credobus Mosonmagyaróvár ellen.