nemzetisport.hu
2017.08.21 14:12 Frissítve: 2017.08.22 22:58

NB II: részleges szakadás – kidőlt a korábbi Fradi-kapus

Mint ismert, a Nyíregyháza labdarúgócsapata az NB II 4. fordulójában 3–0-ra kikapott Dorogon, így elveszítette a hibátlan mérlegét és lecsúszott a dobogóról. További rossz hír a Szpari-szurkolóknak, hogy az együttes kapusát, Jova Leventét sérülés miatt a 76. percben le kellett cserélni. A korábbi Ferencváros-játékos vádlijában részleges izomszakadást mutattak ki a vizsgálatok, így elmondása szerint a következő két-három mérkőzést biztosan ki kell hagynia.

„Elindultam kifelé és hirtelen fájdalmat éreztem a lábamban. Tudtam, hogy nagy a baj, és sajnos a diagnózis is megerősítette, hogy részleges szakadás van a vádlimban. Egyelőre rendesen járni sem tudok, és a következő két-három mérkőzést biztosan ki kell hagynom. Speciális kezeléseket kapok Budapesten, amellyel felgyorsítható a gyógyulás. Szerdán viszont biztosan Nyíregyházára utazok, szeretnék a helyszínen szurkolni a többieknek. Nagyon rossz érzés volt lejönni a pályáról Dorogon, a sérülés mellett az eredmény is rosszul alakult, de remélem, a Soroksár ellen javítunk” – idézi Jova Leventét a Szpari Facebook-oldala.

EMLÉKEZTETŐ
DOROG
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–0 (2–0)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 700 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Mohos Milán)
DOROG: Vajda – Németh Á., Csató, Bora, Grabant – Szellák, Kovács D. – Faragó (Göblyös, 90.), Mészáros Á., Kamarás (Perovics, 93.) – Simon Attila (Sitku, 78.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
NYÍREGYHÁZA: Jova (Hermány, 76.) – Hinora, Fodor F., Kelemen, Papp M. – Holdampf  (Gajdos, a szünetben), Csilus – Pekár, Rudolf, Rezes – Dragóner F. (Sinanovic, 42.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Faragó (1–0) a 4., Simon Attila (11-esből, 2–0) a 19., Mészáros Á. (3–0) a 93. percben
Schindler Szabolcs: – Egykori mesterem, Verebes József szavait idézve, a negyedik fordulóban megérkeztünk a bajnokságba. Már az előző hetekben is minimális dolgokon csúsztunk el, de most kevesebb egyéni hibát követtünk el. Megérdemelten nyertünk, mert rengeteget tettünk a győzelemért.
Lucsánszky Tamás: – Az első tizenöt percben nagyon nyitottan, túlságosan nyerésre játszva futballoztunk. Ezt megbüntette az ellenfelünk. A második félidőben már az ő akaratuk érvényesült, nem tudtunk helyzeteket kialakítani, így okos, taktikus játékkal megérdemelten nyert a Dorog.

2022.09.30 16:07:28

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Gól nélküli döntetlennel ért véget a Győr borsodi vendégjátéka.

2022.10.01 23:00:40

Szakály Attila góljára hárommal válaszoltak a hazaiak, így a Siófok több mint 13 éve nyeretlen Ajkán.

2022.10.01 23:11:51

A sokáig izgalmaktól mentes összecsapás végén a PMFC továbbra is őrzi egyedüli veretlenségét az NB II-ben.

2022.10.01 23:26:00

Két büntető után egy távoli lövés döntött a Tisza-partiak javára a Budafok ellen.

2022.10.01 23:32:29

Megszakadt az MTK hazai hibátlan sorozata, remek helyzetkihasználással elvitte a három pontot a Csákvár a Hungária körútról.