Győzelmével bent maradt a Barcika, osztályozóra kényszerül a Szentlőrinc

F. E.F. E.
2023.05.21. 19:35
A piros-fekete mezes Szentlőrincre még osztályozó vár (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 38. fordulójában a fordulót megelőzően 14. Kazincbarcika a 17. Szentlőrincet fogadta. A találkozón mindkét csapat a bennmaradásért küzdött, s az első félidő hajrájában egy szögletet követően a barcikai Pálinkás Gergő fejelt a Szentlőrinc kapujába. Több gól már nem esett a mérkőzésen, így egygólos győzelmével a Kazincbarcika bennmaradt, míg a baranyai együttes osztályozóra kényszerül (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA–SZENTLŐRINC 1–0 (1–0)
Kazincbarcika,Kolorcity Aréna, 800 néző. Vezette:Antal Péter (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G. – Szemere B., Lippai T., Heil, Süttő – Csatári (Ádám F., 74:), Nagy J. (Hleba, 74.), Kovács B. (Szabó B., 59.), Székely K. (Székely D., 66.) – Bacsa (Puska, 66.), Pálinkás.Vezetőedző:Csábi József
SZENTLŐRINC:Bese – Farkas M. (Kiss-Szemán, 61.), Keresztes B., Tamás L. (Nagy Zs., 61.), Lénárt G. – Havas (Erdélyi B., 80.), Kesztyűs M. – Pintér Á., Daróczi (Múcska, 69.), László D. (Rétyi, 69.) – Grumics.Megbízott edző:Pichler Gábor
Gólszerző: Pálinkás (44.)
Csábi József: – Sokat dolgoztunk, de meg is lett az eredménye: jobbak voltunk az ellenfelünknél, többet támadtunk, mezőnyfölényben futballoztunk és igazoltuk, hogy továbbra is helyünk van a második vonalban.
Pichler Gábor: – Sajnos, rossz időpontban kaptunk elkerülhető gólt és ez okozott némi zavart. Csalódottak vagyunk, de maradt esélyünk, hogy osztályozón kiharcoljuk a bennmaradást.

Egy fejes góllal tartotta otthon a három pontot a sárga-kék mezes Barcika (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A mérkőzést megelőzően mindkét csapat célja egyértelműen a három pont megszerzése volt, hogy elkerüljék az osztályozót. Ennek megfelelően mindkét csapat igyekezett mihamarabb magához ragadni a kezdeményezést. Ez a hazaiaknak sikerült jobban, több alkalommal is veszélyeztették Bese kapuját, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott vagy a szentlőrinci védők mentettek. Az első félidő hajrájában Nagy János szögletét követően Pálinkás Gergő csúsztatott a vendégek kapujába, ezzel megszerezte a vezetést a Kazincbarcika, 10.

A szünetet követően mindkét edző cserékkel próbált frissíteni csapatán, a baranyaiak az egyenlítés, a hazaiak az újabb találat reményében. Ebben a félidőben egyik együttes sem alakított ki veszélyes helyzeteket, mindkét csapat tördelte a másik játékát. Ennek köszönhetően újabb gól már nem született, így győzelmével a Kazincbarcika biztosította bennmaradását, a Szentlőrincre pedig osztályozó mérkőzés vár. 1–0

20. Dorogi FC387102132–61–2931

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: A mérkőzés végén három perc a hosszabbítás.

80. perc: Változtat a Szentlőrinc: Havas helyére Erdélyi B. érkezik.

76. perc: Ismét kettős csere a hazaiaknál. Nagy J. és Csatári hagyják el a pályát, helyükön Hleba és Ádám F. a folytatásban.

73. perc: Lénárt G. kap sárga lapos figyelmeztetést.

72. perc: Kesztyűs M. távolról veszélyezteti a hazaiak kapuját, a lövése azonban mellé megy.

69. perc: Ismét kettős csere a Szentlőrincnél: László D.-t Rétyi váltja, Daróczi helyére pedig Múcska érkezik. a piros feketékhez.

66. perc: Kettős csere a hazaiaknál. Bacsát Puska váltja, míg Székely D: érkezik Székely K. helyett.

61. perc: Kettős csere a vendégeknél: Tamás L. és Farkas M. hagyják el a pályát, helyükön Nagy Zs.,és Kiss-Szemán folytatják.

59. perc: Cserél a Kazincbarcika: Kovács Bencét Szabó Balázs váltja.

56. perc: Nagy J. szabadrúgását követően Székely K. lő távolról, kapu fölé.

55 perc: Süttő passzát követően Kovács B. lövését blokkolják a szentlőrinci védők, az ismétlést Székely K. végzi el, azonban ez is kimarad.

54. perc: Ismét Grumicsot hozzák helyzetbe a társak, de eléggé kisodródott és középen nem volt érkező szentlőrinci, így oda a helyzet.

52. perc: Vendég akciót követően Grumics centikkel marad csak le a labdáról.

46. perc: Kezdetét veszi a második félidő, csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

Az első félidő hajrájában szerzett góllal szerzett vezetést a Kazincbarcika (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45+2. perc: Véget ért az első játékrész. A hajrában szerzett góllal vezet a szünetben a Kazincbarcika.

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

44. perc: Nagy J. szabadrúgását követően Pálinkás fejel a vendégek kapujába. KOLORCITY KAZINCBARCIKA–SZENTLŐRINC 1–0

37. perc: Bacsa kap jó labdát. de Bese remek ütemben érkezik ki a kapujából és üti el a labdát a hazaiak támadója elől.

27. perc: Kesztyűs M. iramodik meg, Nagy J. rántja le hátulról, amiért sárga lapot kap. A megítélt szabadrúgást Daróczi kapu fölé lövi.

25. perc: Szemere nagy bedobását követően Csatári esik el a tizenhatoson belül, ezúttal sincs büntető.

23. perc: Pintér Á. próbálkozik távolról kapura lövéssel, azonban a labda megpattan a barcikai védők lábán. A sarokrúgást követően László D. ollózik, de nem találja el a kaput.

15. perc: Havas kap sárga lapos figyelmeztetést.

14. perc: Nagy J. szögletét követően Süttő körülbelül 20 méterről lő, a labda centikkel kerüli el a vendégek kapuját.

10. perc: A megítélt szabadrúgást Nagy J. lövi a sorfalba.

9. perc: Barcikai labdaszerzést követően Kovács B. iramodik meg, a tizenhatos előtt szabálytalanul állítja meg Tamás L., amiért sárga lapos figyelmeztetést kap.

6. perc: Bacsa esik el a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem lát szabálytalanságot.

5. perc: Az első kapura lövés a vendégek nevéhez fűződik, Daróczi lövését könnyedén védi Megyeri.

1. perc: Kezdetét veszi a mérkőzés. A hazaiak kék-sárgában, a vendégek piros-feketében lépnek pályára. A találkozón a Szentlőrinc indítja útjára a labdát.

Mindkét csapat a jövő évi másodosztályú tagság kiharcolásáért lépett pályára a mérkőzésen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bennmaradásért küzdő Kazincbarcika és Szentlőrinc egymással.

A Kazincbarcika biztosan bent marad, ha megveri a Szentlőrincet, miközben döntetlen esetén arra van szüksége, hogy a Kozármisleny és a Csákvár közül az egyik csapat ne nyerjen. Ha netán vereséget szenved Csábi József együttese, akkor az kell a bennmaradásához, hogy a Csákvár maximum döntetlent érjen el Győrben, vagy pedig a Kozármisleny ne szerezzen pontot a Siófok vendégeként.

A baranyaiak pedig győzelem esetén osztályozó nélkül is bennmaradhatnak, igaz, ehhez az kell, hogy a Kozármisleny kikapjon Siófokon és a Csákvár maximum döntetlent érjen el az ETO vendégeként. Azonban, ha a szentlőrinciek kikapnak, miközben a Békéscsaba nyer, illetve a Nyíregyháza legalább döntetlent játszik, akkor 19. helyezettként biztosan búcsúznak a másodosztálytól. A döntetlen sem jelent feltétlen osztályozós helyezést, hiszen, ha remiznek a Barcika otthonában, eközben a Szpari és a Békéscsaba is nyer, akkor is a 19. helyre csúsznak vissza.