NB II: nyert és bent maradt a Budafok és a Csákvár, bajban a Szolnok

2018.05.27. 16:59
Vasárnap kilenc mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 37. fordulójában. A Budafok 2–1-re legyőzte a Gyirmótot, ezzel bent maradt a másodosztályban, míg a Csákvár a Kazincbarcikát verte meg 2–0-ra – ez az eredmény azt jelenti, hogy mindkét csapat meghosszabbította NB II-es tagságát. A ZTE hátrányból nyert Sopronban, és életben tartotta bennmaradási reményeit, míg a Szolnok ismét kikapott, így nagyon nehéz helyzetbe került. A Szeged 2011 nem bírt a Siófokkal, az ETO pedig megyei rangadót nyert meg Mosonmagyaróváron.

A Budafok a Gyirmót otthonában aratott győzelemmel bent maradt a másodosztályban

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Budafok 2–1-re legyőzte a Gyirmótot, ezzel bent maradt a másodosztályban. Tóth Bálint együttese kétszer is vezetett, másodszorra, Vankó Imre gólja után pedig már nem is engedte ki kezéből a sikert.

A szintén veszélyeztetett pozícióban lévő Csákvár a Kazincbarcikát verte meg 2–0-ra Putnokon – ez az eredmény pedig azt jelenti, hogy mindkét csapat meghosszabbította NB II-es tagságát. Bobál Gergely korai találata megadta a meccs alaphangját, a borsodiak ezután csak erőlködtek, a szünet után pedig Sejben Viktor biztossá tette a csákváriak sikerét.

A másik kiesési helyosztón a Szeged 2011 nem bírt a Siófokkal. Goran Kopunovics együttese Szilágyi Zoltán öngóljával jutott vezetéshez, de Elek Bence a szünet után egyenlített és a Szeged 2011 hiába dolgozott ki sok helyzetet, újból nem tudott betalálni, így az utolsó fordulóban mindenképpen nyernie kell Csákváron a bennmaradáshoz.

Nagy bajba került a Szolnok, amely hiába dolgozott ki sok gólhelyzetet a második félidőben a Budaörs ellen, képtelen volt betalálni, így Czvitkovics Péter tizenegyesgóljával a Budaörs gyűjtötte be a három pontot. A Tisza-partiak sorsa mások kezében van, könnyen elképzelhető, hogy az utolsó fordulóban a Nyíregyháza elleni siker is kevés lesz a tagság megtartásához.

A ZTE hátrányból felállva nyert Sopronban és életben tartotta bennmaradási reményeit. A több fiatal labdarúgóval felálló sereghajtó az első félidő után még vezetett, de a szünet után a zalaiak fordították, így már a saját kezükben van a sorsuk.

A Békéscsaba 3–2-re nyert Dorogon, így már biztosan megszerezte a bronzérmet. A lila-fehérek kíméletlenül kihasználták a dorogiak hibáit és még az is belefért, hogy a hajrában kiengedjenek – a dorogi Mészáros Áron még kétgólos hátrányban büntetőt hibázott, így Vígh Ádám szépítő találata már túl későinek bizonyult.

Bozsik Józseffel a kispadon először nyert a Nyíregyháza, a szabolcsiak a Vácot verték meg – a második gólt az első meccsén pályára lépő Tóth Ádám szerezte. A második félidőben Szokol Zsolt egy Jova Leventével való ütközés után elájult, de azóta kiderült, nincs komolyabb baja. Bajzát Péter pedig elbúcsúzott a Szpari közönségétől, a pályafutását nyáron befejező támadó a hajrában csereként állt be a csapatba.

Az ETO FC Győr Győr-Moson-Sopron megyei rangadót nyert Mosonmagyaróváron, a jó színvonalú mérkőzésen a győriek két góljukat is tizenegyesből szerezték meg. A Soroksár magabiztosan, 3–0-ra legyőzte otthon a Ceglédet.

NB II
37. FORDULÓ

DOROGI FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–3 (0–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 550
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Mohos Milán)
DOROG: Vajda D. – Grabant P. (Vígh Á., 56.), Csató M., Lénárt, Fürjes – Nagyházi – Faragó T., Mészáros Á., Szellák (Ungvári, 69.), Szedlár – Városi (Sitku, 74.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Dlusztus, Szélpál N., Nagy S. (Kiss L., 64.) – Szatmári I., Nagy I. (Hursán, a szünetben), Viczián – Gránicz, Birtalan B., Gyurján B. (Urbin, 78.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Gránicz (0–1) a 34., Birtalan B. (0–2) a 63., Birtalan B. (0–3) a 71., Sitku (1–3) a 82., Vígh Á. (2–3) a 92. percben
Schindler Szabolcs
: – A szezon végére elfáradtunk, ezért ezúttal nem tudtuk megismételni az elmúlt hetekben nyújtott teljesítményünket. Ellenfelünk könyörtelenül kihasználta hibáinkat, és megérdemelten győzött.
Boér Gábor: – Egy pontra volt szükségünk a bronzérem megszerzéséhez, de a győzelemért léptünk pályára. Bátran és szervezetten futballoztunk, bizonyítottuk, hogy megérdemelten fejezzük be harmadik helyen a bajnokságot.

SZEGED 2011–BFC SIÓFOK 1–1 (1–0)
Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 450
néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SZEGED: Alekszics – Tamaskó, Farkas M., Tóth G., Gergényi – Horváth A., Coroian (Nicorec, 63.) – Szabó P., Germán, Zsivanovics – Zádori. Vezetőedző: Őze Tibor
SIÓFOK: Balajcza – Szilágyi Z., Lorentz, Fehér Zs. (Lénárt, 84.), Farkas N. (Vólent, 62.) – Bévárdi, Gál M., Nagy D., Nemes – Petneházi, Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Szilágyi Z. (öngól, 1–0) a 38., Elek B. (1–1) az 56. percben
Őze Tibor
: – Bosszantó az újabb döntetlen, mert kezünkben volt a mérkőzés, de a semmiből kaptunk gólt, sőt kihagytuk a meccslabdát is. Nincs mese, nyernünk kell Csákváron az utolsó fordulóban.
Varga Attila: – Nagyon sajnálom, hogy nem nyertünk, mert így izgulnunk kell jövő héten is. Mindent megteszünk a bennmaradásért.

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 1–2 (1–1)
Győr-Gyirmót, 340
néző. Vezette: Bogár Gergő (Huszár Balázs, Kovács II Gábor)
GYIRMÓT: Rengel – Achim Sz., Lázár P., Szilvási, Présinger – Villám (Széles, 90.), Kiss M. – Sandal (Szegi, 78.), Nagy P., Varga P. (Szalánszki, 71.) – Horváth R. Vezetőedző: Szepessy László
BUDAFOK: Szabó B. – Margitics, Gubacsi, Csizmadia Cs., Khiesz, Forgács P. – Filkor A. – Kercsó, Kovács D. (Vass M., 67.), Ihring-Farkas (Vankó, a szünetben) – Kokenszky (Pölöskey, 57.). Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Kokenszky (0–1) a 26., Kiss M. (11-esből, 1–1) a 38., Vankó (1–2) a 70. percben
Szepessy László
: – Ismét beigazolódott, hogy a támadósorunkban nincs meg a megfelelő potenciál. Gól nélküli állásnál, majd később is több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de amíg ezeket elhibázzuk, az ellenfél megbüntet.
Tóth Bálint: – Fantasztikus csapat! Csodás győzelem! Cél teljesítve! Bentmaradás!

KAZINCBARCIKAI SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–2 (0–1)
Putnok, Várady Béla Sportközpont, 500
néző. Vezette: Németh Ádám (Szalai Dániel, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Palmes, Heil, Belényesi Cs., Süttő – Hegedűs D., Kovács O. (Tóth Sz., a szünetben) – Gábor, Sigér Á. (Kristófi, 53.), Kanalos – Boros (Bene, 61.). Megbízott vezetőedző: Koleszár György
CSÁKVÁR: Hermány – Rétyi, Kiprich D., Tar, Bokros Sz. – Sejben, Sándor Gy., Polonkai (Csonka, 79.), Tamás N. (Oldal, 63.) – Király B. (Molnár Cs. 86.), Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Bobál G. (0–1) a 67., Sejben (0–2) az 56. percben
Koleszár György
: – Végtelenül boldog vagyok, hogy bent tartottam a csapatot a másodosztályban, ehhez rengeteg segítséget kaptam a klub vezetőitől, különösen Kádár Zsolt sportigazgatótól. Dicséret illeti szurkolóinkat, akik tartották a lelket játékosaimban.
Szijjártó István: – Úgy kezdtünk, ahogy egy kiesőjelöltnek kezdenie kell, góllal. Amikor megszereztük a második gólt, gyakorlatilag minden eldőlt. Büszke vagyok játékosaimra, nagyon fontos pontokat szereztünk.

SOPRONI VSE–ZTE FC 1–3 (1–0)
Sopron, 650 néző. Vezette
: Pillók Ádám (Máyer Gábor, Legeza László)
SOPRON: Molnár M. – Tóth D. (Erdősi, 38.), Koronczai, Sifter, Czingráber – Kővári, Holzmann (Gere, 73.), Hadházi, Harangozó – Kitl K. (Kovács A., 60.), Gyürki. Szakmai igazgató: Bekő Balázs
ZTE: Kovács Z. – Polényi, Forgács A., Devecseri, Lencsés (Fodor Á., a szünetben) – Patvaros (Fujsz, 22.), Nagy T., Hudák M., Babati (Ekker, 55.) – Horváth K., Vernes. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Kővári (1–0) a 41., Fujsz (1–1) az 58., Horváth K. (1–2) a 70., Vernes (1–3) a 91. percben
Bekő Balázs
: – Érzelemgazdag mérkőzést játszottunk, megható volt a szurkolók szeretete, s értük játszottunk. Remélem, Sopronban nem szűnik meg a labdarúgás, mert a szurkolók nem ezt érdemlik. Csodálatos emberekkel dolgoztam, dolgozhatok, büszke vagyok a játékosokra.
Artner Tamás: – A győzelem ellenére messze elmaradtunk valós tudásunktól. Helyzeteinket kihagytuk, s ez csaknem megbosszulta magát. Le a kalappal a soproni csapat és szurkolói előtt.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VÁC FC 2–0 (2–0)

Nyíregyháza, 1095 néző. Vezette: Berényi Tamás (Szécsényi István, Pápai Zoltán)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Szokol (Bajzát, 81.), Fodor F., Pejovics, Forró – Kártik (Pekár, 71.), Farkas M. – Tóth Á. (Starosta, a szünetben), Ötvös, Rezes – Hornyák. Vezetőedző: Bozsik József
VÁC: Halasi – Görgényi, Szabó N., Tóth F., Hegedűs Cs. – Durso (Szekszárdi, a szünetben), Gulyás M. – Zsolnai R., Tóth G. (Major M., 34.), Varga Sz. (Lassú, 67.) – Balajti. Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Rezes (1–0) a 8., Tóth Á. (2–0) a 14. percben
Bozsik József
: – Két vereség után jó érzés, hogy végre győztünk. Fiataljaink bemutatkozása jól sikerült, mindketten feldobott állapotban léptek pályára, és örülünk, hogy Bajzát Péter búcsúját széppé tette a csapat. Szokol Zsoltnak pedig jobbulást kívánunk.
Nagy Tibor: – Fejben elfáradtunk a bajnokság végére, mert nagyon szűkös a keretünk. A gólok előtt ráadásul nagyokat hibáztunk, amely pánikot szült, és később a helyzeteink is kimaradtak.

SOROKSÁR SC–CEGLÉDI VSE 3–0 (1–0)
Szamosi Mihály Sporttelep, 400
néző. Vezette: Veizer Roland (Szalai Balázs, Garai Péter)
SOROKSÁR: Kovács D. – Gárdos (Fülöp N., 57.), Gyepes, Valencsik, Silye – Gyömbér (Albert Á., szünetben) – Csernik, Huszák, Orosz M. (Lakatos I., 70.), Kundrák – Pál A. Vezetőedző: Lipcsei Péter
CEGLÉD: Mursits – Wild, Albert I., Preklet, Farkas A. – G. Bíró (Ágoston D., 61.), Nyilas E. (Peszmeg, 70.) – Damásdi, Hujber, Szilágyi P. – Asztalos (Sándor I., 40.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Gyepes (1–0) a 6., Orosz M. (2–0) a 37., Silye (3–0) a 49. percben
Lipcsei Péter
: – Motiváltan, jól futballoztunk, szép gólokat szereztünk. Valamennyi játékosom odatette magát, teljesen megérdemelten nyertünk.
Klausz László: – Bár nem dicsértem meg játékosaimat, de a bajnokság során erőn felül teljesítettek. Célunkat, a biztos bennmaradást elértük, s ez megnyugtató.

BUDAÖRSI SC–SZOLNOKI MÁV FC 1–0 (1–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 50
néző. Vezette: Csonka Bence (Csatári Tibor, Hofbauer Roland)
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes S. – Czvitkovics, Sajbán Máté, Lengyel B. (Szántó, 74.), Palincsár (Adamcsek, a szünetben) – Fodor D. (Csobánki, 57.), Sajbán Miklós. Szakmai igazgató: Bognár György
SZOLNOK: Hrabina – Ágoston K., Bonivárt, Horgosi, Molnár R. – Kenderes, Farkas A. – Jasarevic (Kánya, 52.), Pantovics, Angyal N. – Tóth L. (Csirmaz, 44.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Czvitkovics (11-esből, 1–0) a 6. percben
MESTERMÉRLEG:
Bognár György
: – Szégyenteljes volt a teljesítményünk, igaz, egy kiváló NB III-as mérkőzést láthattunk...
Balogh Pál: – A vereséggel tovább csökkentek bennmaradási esélyeink, de ez egy folyamat eredménye.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–ETO FC GYŐR 2–3 (1–1)
Mosonmagyaróvár, 1500
néző. Vezette: Oláh Gábor (Király Zsolt, Kulman Tamás)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirulisz, Katona K. – Bakos B. (Vágó, 64.), Zsirai – Bartos, Lőrinczy (Kapacina V., 64.), Eszlátyi – Kulcsár K. (Winkler A., 87.). Vezetőedző: Várhidi Péter
ETO: Onódi – Kovács K., Gyagya, Vadász, Rokszin – Beliczky (Völgyi, 60.), Bagi, Szimcsó – Erdélyi (Tajthy, 72.), Magasföldi (Pongrácz, 82.), Szatmári L. Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Bakos B. (1–0) a 26., Gyagya (11-esből, 1–1) a 38., Magasföldi (1–2) a 61.,Völgyi (11-esből, 1–3) a 81., Eszlátyi (11-esből, 2–3) a 89. percben
Kiállítva: Vadász (második sárga lap) a 85. percben
Várhidi Péter
: – Felnőttünk a feladathoz, és jó mérkőzést játszottunk. Sajnos, a kétes szituációkból rosszul jöttünk ki, de régen éltünk át ilyen érzést.
Szentes Lázár: – Rendkívül feszült, izgalmas mérkőzést játszottunk, nevezhetjük rangadónak, s bár sok helyzetet kihagytunk, megérdemelten győztünk.