A Dorog elvette a Pécs veretlenségét!

KUN ATTILAKUN ATTILA
2022.12.04. 12:50
Nagy csatát vívott a két csapat (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)<br />
A labdarúgó NB II 19. körében a forduló előtt még sereghajtó Doroghoz látogatott a második helyezett PMFC. A hazai csapat meglepetésre, de nem érdemtelenül 1–0-ra győzött Szedlár Zoltán góljával, így elvette a pécsi együttes veretlenségét.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

DOROGI FC–PÉCSI MFC 1–0 (1–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Becséri Gergely)
DOROG: Borsos V. – Kárász, Gyurácz, Kovács O., Papp M. – Lénárt – Szerencsi (Vígh Á., 75.), Sztojka, Barna G. (Berkó, 90+2.), Szedlár (Magyari, 75., Paudits, 90+3.) – Szalai J. Vezetőedző: Marián Sluka
PMFC: Helesfay – Svedjuk (Kónya D., 67.), Rácz L., Szeles T., Hadaró (Hegedűs M., 81.) – Terbe – Gera Z. (Kövesdi, 81.), Kesztyűs B., Nikitscher (Kocsis B., 67.), Harsányi I. – Tóth G. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Szedlár (36.)
Marián Sluka:– Büszke vagyok a csapatra, hogy ilyen jó ellenfelet sikerült legyőzni. Nagy akarattal és koncentrációval futballoztunk, megérdemelten nyertünk.
Weitner Ádám:– Az első félidőben a Dorog szervezetten védekezett, az ellentámadásai veszélyesek voltak, az egyikből meg is szerezte a vezetést. Fáj, hogy így szakadt meg a veretlenségi sorozatunk, mert úgy érezzük, szabályos góltól fosztott meg minket a játékvezető.

A második helyezett PMFC úgy vágott neki a 19. fordulónak, hogy már csak egy meccset kell túlélnie ahhoz, hogy egy teljes félszezont megvívjon veretlenül. S erre milyen ellenfél lehet a legalkalmasabb, ha nem a sereghajtó? Nyilván a Dorognak is volt ehhez egy-két szava, amely helyezése miatt győzelmi kényszerben lépett pályára.

Sokáig csak gyűrték egymást a csapatok, majd bő fél óra elteltével Szedlár Zoltán kilőtte a jobb alsó sarkot, megszerezve ezzel a vezetést a hazaiaknak (1–0). A szünet után próbálkozott a Pécs, de hiába. Aztán a hajrában a vendégeknek sikerült betalálni, ám Harsányi István gólját kapustámadás miatt nem adta meg a játékvezető, s el is szabadultak az indulatok az esetet követően.

Végül kihúzta a Dorog a végjátékot kapott gól nélkül, de hiába nyert, így is maradt a tabella utolsó helyén. A Baranya megyei piros-feketék veretlenségi sorozata tehát 18 mérkőzés után megszakadt, ennek ellenére továbbra is feljutó helyen állnak, s így is bőven felülmúlták a 2020–21-es idényben elért 11 meccses veretlenségi szériájukat – az előző évad rekordjától azért elmaradtak, amikor a Vasas 23 találkozón át nem kapott ki.

20. Dorogi FC19441120–33–1316
Weitner Ádám, a pécsiek vezetőedzője érthetően nem volt boldog a mérkőzést követően (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

90+3. perc: Itt a vége, győzött a Dorog! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc:És még egy: a csereként beálló Magyari Szilárd lejön, Paudits Patrik a helyén.

90+2. perc: Dorogi csere: Barna Gergő helyett Berkó Ádám.

90+1. perc:Hegedűs lövését tolja ki Borsos.

Három perc a ráadás.

88. perc: Harsányi gólját kapustámadásért nem adja meg a játékvezető. Óriási indulatok a pályán, a kispadoknál és a nézőtéren is. Weitner Ádám közben sárgát kap.

88. perc: Sztojka Dominik kap sárgát egy elkésett becsúszásért.

Hat támadó szellemű játékos pályán a Pécsnél.

81. perc:Ismét kettőt cserél a Pécs: Hadaró Valentin helyett Hegedűs Márk, Gera Zalán heyett pedig Kövesdi Péter a pályán.

75. perc:A Dorog is kettőt cserél: Szedlár Zoltán helyett Magyari Szilárd, Szerencsi Miklós helyett Vígh Ádám folytatja.

70. perc: Barna kerül óriási helyzetbe, de Szeles az utolsó pillanatban ment.

67. perc: Kettős pécsi csere: Nikitscher Tamás helyet Kocsis Bence, Svedjuk Alex helyett Kónya Dávid.

53. perc: Kesztyűs Barna kap sárgát buktatásért.

52. perc: Kesztyűs lövését védi bravúrral Borsos.

49. perc: Barna lövését fogja Helesfay.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

Egy perc lesz a ráadás.

45. perc: Terbe Botond fejbe rúgja Szedlárt, sárga.

42. perc:Egy ütközés után Szerencsit kellett ápolni, de folytathatja a játékot.

40. perc: Tóth esett el a tizenhatoson belül, némi tumultus után mehet tovább a játék.

Szedlár Zoltán gólöröme (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

36. perc: GÓL! Vezet a Dorog!Szedlár Zoltán indult meg a jobb szélen, majd 10 méterről, éles szögből a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0

35. perc: Óriási dorogi helyzet marad ki: Szerencsi lőhet 15 méterről, a kapuval szembe állva, de Helasfay bravúrral véd.

32. perc: Hadaró lő fölé csúnyán 20-ról.

30. perc: Tóth lő mellé 18 méterről.

Lelkesen futballozott a Dorog (piros-feketében) (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Eddig nem látszik a helyezésbeli különbség a csapatok között, sőt!

20. perc: Szalai közeli lövésétmenti szögletre a vendégvédelem. Az első komolyabb lehetőség.

18. perc: Szedlár lövi el keresztbe a labdát a kapu előtt, de nincs érkező középen.

Gyűrik egymást a csapatok, de említést érdemlő esemény nem történik a pályán.

Némi dorogi fölény, de a kapuk nem forognak veszélyben.

1. perc: a vendégcsapat kezdi a mérkőzést.

A kezdés előtti pillanatok (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A második helyezett PMFC eddigi 18 összecsapásán 9 győzelem mellett 9 döntetlent könyvelhetett el, egyedüli csapatként veretlen a másodosztályban. A sereghajtó Dorog 3–4–11-es mérleggel áll. Amióta Marián Sluka a dorogiak vezetőedzője, két győzelem és öt vereség a mérleg, de mind az öt vereségét egy góllal szenvedte el a piros-fekete gárda.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a már 11 vereségnél járó Dorog a Péccsel, amely a bajnokságban még egyszer sem kikapott ki.