Nem kegyelmezett a Siófok, osztályozóra küldte a Kozármislenyt

Vörös SándorVörös Sándor
2023.05.21. 19:35
Sorozatban tizedik bajnokiján maradt veretlen a BFC Siófok: a balatoniak a labdarúgó NB II 38. fordulójában számukra tét nélküli mérkőzésen Farkas Balázs korai góljával 1–0-ra legyőzték a HR-Rent Kozármisleny együttesét, amelynek egyetlen pont is elég lett volna a bennmaradáshoz, de mivel kikapott, így osztályozóra kényszerül.
A sárga mezes siófokiak visszavágtak a tavaly decemberi négygólos vereségéért (Fotó: Makovics Kornél – archív)

Az utolsó forduló előtti NB II-es beharangozónkat itt olvashatja.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–HR RENT-KOZÁRMISLENY 1–0 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 500 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Vad Anita)
SIÓFOK: Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Girsik (Volter, 79.), György N. (Horváth P., 62.), Szakály A., Varjas Z., Varga B. – Dénes (Nyitrai, 62.), Farkas B. (Pataki, 90.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D. (Kun, a szünetben), Tölgyesi (Nagy E., 76.) – Vogyicska Balázs (Kotroczó, 83.), Kosznovszky, Vajda R. (Daru, a szünetben) – Bartha (Gránicz, a szünetben). Megbízott edző: Takács Lajos
Gólszerző: Farkas B. (7.)
Kiállítva: Dragan Vukmir (86. – második sárga lap után), ill. Gajág (81. – a kispadról)
Dragan Vukmir:
– Gratulálok a játékosaimnak az utolsó tíz mérkőzésen aratott hét győzelemhez és három döntetlenhez! Az akarat és a küzdeni tudás diadalmaskodott végül, mert sikerült egy vesztes helyzetből a mostani sikerrel a nyolcadik helyig eljutnunk.
Takács Lajos: – Parázs hangulatú mérkőzést játszottunk, a tét rányomta bélyegét a játék minőségére. Úgy gondolom, a helyzeteink alapján győzelmet érdemeltünk volna.

A 294 napon át tartó másodosztályú idény utolsó játéknapja csak a mezőny végén szerénykedő csapatok számára ígért izgalmas fordulót, hiszen hét csapat is érintett volt a bennmaradásért, illetve az osztályozóért folyó harcban. Az évadzáró játéknapot a mislenyiek úgy várták, hogy a sorsuk a saját kezükben van, ám a kilencmeccses veretlenségi sorozatot építő BFC Siófok otthonában nem számíthattak könnyű fellépésre – függetlenül attól, hogy a Pécsi MFC délutáni győzelmének (Dorogi FC 3–0) köszönhetően a 63 napja veretlen balatoniak nyolcadik helyezése borítékolható volt.

Bár a vendégek nagy elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe, mégis a Siófok szerzett korán vezetést, amikor a 7. percben egy kapufáról kipattanó labdát Farkas Balázs védőjével a nyakán, egy méterről a kapu jobb oldalába passzolt (1–0). Az életükért küzdő mislenyiek a folytatásban kontroll alatt tartották az eseményeket, végigtámadták az első félidőt, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott, vagy pedig Winter Dániel mutatott be nagy védéseket.

A játék képe a térfélcserét követően sem változott, a vendégek domináltak, többet birtokolták a labdát, de az egyenlítő gólt nem tudták megszerezni. A forduló eredményei végül úgy alakultak, hogy a baranyaiaknak már egy döntetlen is elég lett volna a biztos bennmaradást jelentő 15. pozícióhoz, ám a minimális különbségű vereségükkel erről lecsúsztak, s túlórára kényszerülnek.

A csapatok szurkolói ellentétes lelkiállapotban hagyhatták el a Révész Géza utcai Stadiont, hiszen amíg a kék-fehérek szimpatizánsai az elszalasztott lehetőség miatt bosszankodtak, addig a siófokiak a tavaszi menetelésüket ünnepelték: Dragan Vukmir tanítványai óriási hajrát produkáltak, az utolsó tíz fordulóban nem találtak legyőzőre. A balatoniak rég nem látott szériát futottak, legutóbb a 2009–10-es idény tavaszán, 2010 márciusa és májusa között szerepeltek jobban, mint most – akkor 11 mérkőzéses veretlenséget tudtak felépíteni.

20. Dorogi FC387102132–61–2931

Ezzel eldőlt, hogy a Dorogi FC mellett a Békéscsaba 1912 Előre búcsúzik a másodosztálytól. A HR-Rent Kozármisleny, Szentlőrinc, Nyíregyháza Spartacus FC trió osztályozóra kényszerül, melyeken a BVSC-Zugló, Iváncsa KSE, Practical VLS Veszprém-hármasból kerül ki az ellenfelük. A párharcokat 2023. május 23-án, kedden 11:00 órakor sorsolják a magyar szövetség budapesti székházában. Az első meccseket május 28-án 17:30-tól, a visszavágókat június 4-én 17:00 órától játsszák.

Végeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2–1, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 2–2, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc 1–0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–3, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 1–0.

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet a BFC Siófok Farkas Balázs 7. percben szerzett góljával 1–0-ra megnyert. Köszönjük egész éves megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Parázs hangulat uralkodik a végén, ezúttal Beke Péter kapott sárga lapot.

90+3 perc: Egy mislenyi szabadrúgás lepattant a siófoki sorfalról, a labda Nagy Erik elé került, aki 18 méterről a kapu bal oldala mellé lőtt.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Berényi Tamás három percet hosszabbít.

90. perc: Cseréltek a balatoniak, a gólszerző Farkas Balázs helyett Pataki Zoltán a pályán.

90. perc: Berényi Tamás a mislenyiek csapatkapitányának, Füredi Szabolcsnak is felmutatta a sárga lapot.

90. perc: Kun bal oldali beadása után Daru 7 méterről a kapu bal oldala pörgette a labdát.

88. perc: Kun Bertalan akadt össze a siófokiak védőivel, majd sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

86. perc: A siófokiak vezetőedzője, Dragan Vukmir reklamálásért megkapta előbb a második sárga lapját, majd a piros kártyát is.

85. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2–1, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 2–2, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc 1–0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–3, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 0–0.

83. perc: Újabb mislenyi változtatás, Vogyicska Balázs helyére Kotroczó Péter érkezett.

81. perc: Az előző, vitatott szituációt reklamáltak hevesen a vendégek, majd a melegítő cserejátékosok közül Gajág Gergőt piros lappal kiállította Berényi játékvezető.

81. perc: A sajtóhelyről nehezen megítélhető szituáció alakult ki a hazaiak tizenhatosán belül: Daru lefejelte labdát, majd a közelben tartózkodó vendégjátékosok jelzése szerint siófoki kezet, s ezáltal tizenegyest ért, de síp a néma maradt.

79. perc: Cserére csere a válasz, a siófokiaknál Volter Patrik váltotta Girsik Áront.

76. perc: Ismét változtatott a vendégek szakmai stábja: Tölgyesi Viktor le – Nagy Erik be.

75. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2–1, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 1–2, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc 1–0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–2, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 0–0.

A HR-Rent Kozármisleny vezetése a 25. forduló után döntött az edzőváltás mellett, amely remek húzásnak bizonyult: a kék-fehérek Márton Gáborral a kispadon 12 mérkőzésen 20 pontot szereztek, 17 lőtt és 16 kapott góllal. A mislenyiek 25 forduló után 21 ponttal a 20. helyen álltak, nyolcpontos távolságra az idényzáró előtt elfoglalt 15. pozíciótól. Ekkor kevesen gondolták volna, hogy az utolsó forduló előtt a kék-fehérek sorsa a saját kezükben lesz!

71. perc: A házigazdák szakvezetője, Dragan Vukmir reklamálásért kapta a mérkőzés első sárga lapját.

65. perc: Vogyicska Balázs játszotta magát tisztára, majd betört a tizenhatoson belülre, s a 14 méterről leadott, középre tartó lövésénél Winter mutatott be újabb nagy védést!

62. perc: Kettős cserével frissítettek a siófokiak: Dénes Csanád helyett Nyitrai Bence a pályán, György Nico Julian helyett pedig Horváth Péter kap lehetőséget.

60. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2–1, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 1–1, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc 1–0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–2, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 0–0.

A BFC Siófok 9 meccses veretlenségi sorozatban van, Dragan Vukmir tanítványai legutóbb 2023. március 19-én hazai pályán az FC Ajka ellen kaptak ki (0–2). A tópartiak az azóta eltelt 63 napban hat győzelem mellett három döntetlent értek el. A hazaiakhoz hasonlóan a Misleny is jó formában van: a kék-fehérek idegenben legutóbb 2023. február 26-án a Gyirmót FC Győr otthonában kaptak ki (2–0), azóta vendégként öt bajnokin 11 pontot gyűjtöttek.

47. perc: Daru vett át egy labdát, majd középről, 18 méterről tüzelt jócskán a kapu fölé.

46. perc: A szünetben hármas cserét hajtott végre a mislenyiek szakmai stábja: Horváth Dániel, Bartha László és Vajda Roland nem jött ki a folytatásra, helyettük a Kun Bertalan, Gránicz Patrik, Daru Bence trió kap lehetőséget.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

FÉLIDŐ: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2–0, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 1–1, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc 1–0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–1, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 0–0.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő, melyet követően a BFC Siófok Farkas Balázs 7. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második felvonással!

31. perc: Kosznovszky szép mozdulattal vett át egy középre passzolt labdát, majd 16 méterről kapura lőtte, ám Winternek nem okozott gondot, magabiztosan ölelte magához.

30. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2–0, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 0–1, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc 0–0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0–1, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 0–0.

22. perc: Beke játszotta tisztára magát, majd egy remek csellel Debreceni mellett is elment, s a 14 méterről leadott, középre tartó lövésénél Winter mutatott be nagy védést!

19. perc: Egy jobb oldali beadást követően Bartha 5 méterről fejelte a labdát a jobb felső sarok mellé.

18. perc: Egy középre visszatett labdát Horváth Dániel vett át, majd mintegy 25 méterről jócskán a kapu fölé lőtt.

A két együttest 12 pont és 7 hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 53 pontjából harmincat gyűjtött pályaválasztóként, míg a kozármislenyiek a negyvenegyből húszat zsebeltek be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 46 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 43 ponttal rendelkeznek – kettővel többel, mint amennyit végül sikerült megszerezniük.

15. perc: Részeredmények a bennmaradásért folyó harcban érdekelt csapatok mérkőzésiről: FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 1–0, ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 0–0, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc 0–0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0–0, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 0–0.

15. perc: Kosznovszky 14 méteres lövését védte magabiztosan Winter.

12. perc: Vajda szedett össze egy lepattanó labdát, majd 18 méterről jócskán a bal kapufa mellé lőtt.

7. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! György Nico vett át egy bal oldali beadást, majd okosan visszatette a labdát Dénes elé, aki 6 méterről a jobb oldali kapufát találta telibe. A kipattanóra Farkas Balázs érkezett, a siófokiak támadója védőjével a nyakán, egy méterről a kapu jobb oldalába passzolta a labdát. 1–0!

A találkozót Berényi Tamás vezeti, munkáját Baghy Csaba és Vad Anita segíti. Berényi 100. NB II-es bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 378 sárga mellett 12 piros lap a mérlege. A 35 esztendős játékvezető a Siófoknak hatszor, a Kozármislenynek négyszer vezetett mérkőzést a másodosztályban – ebben az idényben a balatoniak kétszer (2022.11.13. Budafoki MTE – BFC Siófok 3–0, 2023.01.29. BFC Siófok – Aqvital FC Csákvár 2–0), míg a vendégek egyszer (HR-Rent Kozármisleny – Dorogi FC 0–1) találkoztak vele vezetőbíróként.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a HR-Rent Kozármisleny indította 90 perces útjára a labdát!

Lezárul egy korszak: a kezdőrúgást a siófokiak játékosa és asszisztensedzője, Nikházi Márk végezte el, aki befejezi aktív pályafutását. A rutinos, 131 NB I-es mérkőzéssel rendelkező játékos 2020 februárjában igazolt Siófokra, sárga-kék színekben 59 NB II-es bajnoki mérkőzésen lépett pályára. A tavaszi idényben Dragan Vukmir munkáját segítette asszisztensedzőként, valamint az utánpótlásnál Mészáros Józseffel a Siófoki Bányász SE U19-es csapatát vezeti.

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A házigazdák ezen a napon citromsárga mezben és sportszárban, kék nadrágban szerepelnek, Winter Dániel pedig piros dresszben véd. Márton Gábor tanítványai hagyományos, kék-fehér mezükben, kék nadrágban és sportszárban játsszák le az előttünk álló találkozót, Lékai Soma zöld-szürke dresszben áll a gólvonal elé.

Őrületes harc a bennmaradásért: a mislenyiek sorsa a saját kezükben van, ha győznek a Siófok otthonában, mindenképpen bent maradnak. Ha nem nyernek, akkor arra van szükségük, hogy a Csákvár ne szerezzen több pontot náluk az utolsó fordulóban, vagy ha ez mégis megtörténik, akkor legalább ikszeljenek a Siófok vendégeként, miközben a Szentlőrinc győz Kazincbarcikán.

Sorozatban tizedik meccsükön maradnának veretlenek a siófokiak (Fotó: Németh András – archív)

A kezdés előtt mintegy háromnegyed órával derült égbolt alatt, s 24 Celsius-fokos hőmérséklet mellett indították a felek a bemelegítést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 53 pontot gyűjtő, a tabella 8. helyén álló BFC Siófok a 41 egységgel a 15. pozícióban állomásozó HR-Rent Kozármisleny együttesével találkozik.