Ötöt vágott a Vidi az „ezüstcsatában”, Torghelle korán kiállt

2016.04.23. 17:50
A Videoton nem kegyelmezett az MTK-nak (Fotó: Hegedüs Gábor)
A pályaválasztó Videoton Felcsúton valósággal kiütötte a nagy rivális MTK-t az „ezüstcsatában", a fehérváriak öt gólt lőttek. A vendégektől Torghelle Sándort az első félidő derekán kiállították, a két csapat helyet cserélt a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

VIDEOTON–MTK 5–0 (Nego 5., 83., Grgic 9. – öngól, Tischler 64., Suljic 66.)
Kiállítva:
Torghelle (24., MTK)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Fontos adalék a Videoton edzőmizériájához, hogy hatalmas tapsot kapott a felcsúti csodastadion lelátóján a második félidőben feltűnő Joan Carrillo, aki felállt helyéről, és lelkesen visszaintegetett a fehérvári szurkolóknak.

Akik egyébként is nagyon vidámak voltak, ugyanis csapatuk már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést: a hajrá előtt kihagytak ugyan egy-két helyzetet, de korábban Loic Nego szép fejes gólja mellett (1–0) Asmir Suljic beadását Hegedüs Lajos egy védője, Mato Grgic segítségével a kapuba ügyeskedte (2–0), és mindezek megkoronázásaként Torghelle Sándor teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

A morcos csatár a piros lap láttán történelmi tettre ragadtatta magát, odaadta csapatkapitányi karszalagját Andó-Szabó Sándornak, aki nem fogadta el ezt, így Hegedüs kapta meg a karszalagot (Kanta József eltiltása miatt nem játszhatott).

Innentől kezdve nem volt kérdés a három pont sorsa az „ezüstcsatán", bár láthattunk még egy Khaly Iyane Thiam-helyzetet és az azt követő önfeláldozó Braniszlav Danilovics-védést, a szünet után előbb Tischler Patrik váltott gólra mesteri módon egy szabadrúgást (3–0), majd Asmir Suljic használt ki egy újabb hatalmas védelmi hibát (4–0).

A hajrában már önfeledten éltette a közel kétezer néző Horváth Ferencet, a Vidi mesterét, majd Loic Nego tetszetős találata (5–0) és a lefújás után kijutott a dicséretből a játékosoknak is.

Maradjunk annyiban: a vendégek nem érdemeltek tapsot. Sem.

1. Ferencvárosi TC 32 23 4 5 68–23 +45 73
2. Videoton FC 32 16 4 12 39–29 +10 52
3. DVSC-Teva 32 14 10 8 48–34 +14 52
4. MTK Budapest 32 14 9 9 39–35 +4 51
5. Szombathelyi Haladás 32 13 11 8 33–36 –3 50
6. Újpest FC 32 11 13 8 42–34 +8 46
7. Budapest Honvéd 32 12 7 13 39–37 +2 43