Ötgólos bajnokit nyert az Újpest, már ötödik a tabellán!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.05.13. 20:05
A Mezőkövesd 3–2-re kikapott odahaza az Újpesttől a labdarúgó NB I utolsó, 33. fordulójának nyitó mérkőzésén.
Győztek a záró fordulóban
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
Győztek a záró fordulóban A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

Mezőkövesd Zsóry FC–Újpest FC 2–3 (Jurina 3., Besirovic 90+3., ill. Katona M. 60., Beridze 66., Zivzivadze 70.)
Mezőkövesd,Városi Stadion, 2500 néző. V: Káprály

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sok örömöt nem szerzett tavasszal a szurkolóinak a Mezőkövesd Zsóry pályaválasztóként. A Supka Attila edzette csapat ugyanis péntek estig hét hazai bajnokijából csupán a sereghajtó Gyirmót FC Győr ellen nyert (1–0), illetve még az MTK Budapest (1–1), a Bp. Honvéd (0–0) és a ZTE (0–0) ellen szerzett pontot – egyértelmű tehát, hogy egyebek mellett miért a mezőny második felében fejezi be az idényt.

A felsorolt ellenfelek ugyanis a kiesőzónában vagy közvetlenül előtte helyezkednek el, azaz az erősebb ellenfelekkel szemben a kövesdiek hazai pályán nem boldogultak. Márpedig a bajnokság végére az Újpest is erősebb ellenfélnek nevezhető, annak ellenére, hogy a legutóbbi négy bajnokiján nem nyert. Gyakorlatilag tét nélküli mérkőzést játszott a két gárda, a helyzet úgy nézett ki, hogy ideális esetben a Mezőkövesd a hetedik, míg az Újpest az ötödik helyen fejezheti be a bajnokságot, ennek ellenére a vendégszektor megtelt, és a két hosszanti lelátón sem ültek tavasszal annyian, mint péntek este.

A hazai szurkolók tehát a gyengébb szereplés ellenére bíztak csapatukban, amely a harmadik percben Marin Jurina révén megszerezte a vezetést – a kék-sárgák 245 perc után szereztek újra gólt.

A gyorsan kapott gól kissé megzavarta az Újpestet, mert alig öt perccel később Sztefan Drazsics is közelről fejelhetett, és a vendégek csak Filip Pajovics nagy védésének köszönhetően nem kerültek kétgólos hátrányba.

Az első tíz perc eseménysora ezzel még nem ért véget, mert Budu Zivzivadze is betalálhatott volna, ám Riccardo Piscitelli legalább akkor bravúrt mutatott be, mint újpesti kollégája.

Supka Attila, a Mezőkövesd szakvezetője néhány nappal korábban elmondta, több légióstól megválna az idény végén, s az érintettekkel még a héten közli is a döntését. Nos, nem tudni, megtörtént-e a kellemetlen megbeszélés, mindenesetre Marin Jurina és Sztefan Drazsics olyan lendülettel futballozott, mint amikor Magyarországra szerződtek, s az összjátékukból utóbbi újabb gólt szerezhetett volna, de Csongvai Áron az utolsó pillanatban szögletre mentett.

Élvezhető, lüktető volt a játék, mert az Újpest is próbálkozott, igaz, a támadóharmadban rendkívül pontatlanul futballozott, s a megszerzett labdával a hazaiak pillanatok alatt az újpesti térfél közepén termettek. A már említett két légiósuk mellett elsősorban Vajda Sándor emelhető ki, rengeteget futott, a bal szélen a támadásból és védekezésből is kivette a részét. Az első félidő hajrájában aztán az Újpest akár fordíthatott is volna, csakhogy előbb Jorgosz Kutrumbisz fejelte néhány centivel a léc fölé a labdát, majd Giorgi Beridze is fejjel veszélyeztetett, de a Mezőkövesd olasz kapusa ismét nagyot védett.

A második félidőből egy perc sem telt el, a kövesdi kapus máris újabb két védéssel járult hozzá, hogy az eredmény ne változzon, s a mezőny legjobbjának bizonyult – egészen az 59. percig, amikor viszont hatalmasat hibázott.

Ekkor mintha új mérkőzés kezdődött volna, az Újpest ugyanis tizenegy perc alatt három gólt is szerzett, s húsz perccel a vége előtt eldöntötte a bajnokit, mert a Mezőkövesd teljesítménye alaposan visszaesett. Bár Dino Besirovic a végén még betalált, a hazai szurkolóknak a tavaszi szezonban be kellett érniük a Gyirmót elleni győzelemmel, míg az Újpest az ötödik helyen is végezhet, ha szombaton a Paksi FC nem győz idegenben a Mol Fehérvár ellen.