A hosszabbításban mentett pontot a Pápa a Honvéd ellen

2014.11.22. 19:55
A végén büntetőből egyenlített a Pápa (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Lombard Pápa a Budapest Honvédot fogadta, és a hosszabbításban szerzett Csizmadia Csaba-büntetővel döntetlent harcolt ki ellene. A hazai kispadon bemutatkozó Lengyel Ferenc csapatából a játékvezető a 32. percben kiállította Waltner Róbertet.

A vendégek kezdték aktívabban a meccset, Szűcs Lajosnak már az első percben hárítania kellett Prosser Dániel lövését, majd kisvártatva Filip Holender lövését védte. Negyedóra elteltével Anibal Godoy lépett ki ziccerben, akit az utolsó pillanatban visszaérő Nagy Tamás szerelt, majd megint Prosser próbálkozott pontatlan lövéssel.

A 32. percben Waltner Róbert került főszerepbe: Jevrem Koszniccsal ráncigálták egymást a Honvéd alapvonalánál, aminek az lett a vége, hogy a légiós ráesett a fekvő pápai lábára. Waltner ezt zokon vette, két kézzel lelökte magáról Kosznicsot, majd még utána is rúgott, amiért a játékvezető kiállította.

Amúgy is forrtak az indulatok a meccsen, hiszen a piros mellett a félidő végéig még négy sárgát is kiosztott a játékvezető. A szegény embert pedig még az ág is húzta: a pápaiak egyik legjobbja, Csilus Tamás sérült meg olyan súlyosan a bokáján, hogy csak hordágyon tudták levinni a pályáról, és még a félidő vége előtt le kellett cserélni. A szünetben kórházba szállították, információink szerint a fiatal középpályásnál bokaszalag-szakadást diagnosztizáltak.

A hosszabbításban kis híján vezetést szerzett a Honvéd, egy szögletet követően Vécsei Bálint fejelt közelről, és a gólvonalon álló Csizmadia Csaba a gólvonalról tisztázott fejjel.

A szünetben a vendégek is cseréltek, Kandia Traoré lépett pályára, és az 50. percben nagy helyzetbe is került, de 14 méteres lövését Faggyas Milán menteni tudta. Az 56. percben aztán már nem volt orvosság: Kosznics 28 méteres szabadrúgása kipattant a bal kapufáról, de éppen Baráth Botond elé, aki 6 méterről az üres kapuba bólintott (0–1).

A pápaiaknak kellett volna támadniuk az egyenlítésért, ám nemhogy gólhelyzetbe nem tudtak kerülni, a vendégek előtt adódtak egyre-másra lehetőségek. Előbb Traoré lövését kellett védenie Szűcsnek, aztán az elefántcsontparti támadó a lécet találta telibe. Nem sokkal később Vécsei bombáját is a kapus fogta; ebben az időszakban egyértelműen Szűcs tartotta meccsben a hazaiakat.

A 88. percben Milan Bogunovics szabadrúgását bravúrral tolta léc fölé Kemenes Szabolcs, a hosszabbításban pedig jött a slusszpoén. Hidi Patrik és Sasa Popin ütközött a 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Csizmadia értékesített (1–1), döntetlenre mentve a Pápának a meccset.