Knezevic köténygóljával tudott nyerni a Puskás Kisvárdán

BODNÁR TIBOR (ÖSSZEFOGLALÓ), PÓSFAI GYULA (PERCRŐL PERCRE)BODNÁR TIBOR (ÖSSZEFOGLALÓ), PÓSFAI GYULA (PERCRŐL PERCRE)
2021.03.02. 15:03
A Puskás Akadémia Knezevicnek az első félidő hajrájában lőtt góljával 1–0-ra győzött Kisvárdán a labdarúgó NB I 24. fordulójának nyitó mérkőzésén. Az elején elég passzív volt a szabolcsi csapat, és ez megbosszulta magát. Sorozatban harmadszor maradt gólképtelen a Várda, zsinórban negyedszer nyert idegenben a PAFC.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Knezevic (balra) jól helyezett lövése döntötte el a három pont sorsát Kisvárdán (Fotó: Tumbász Hédi) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Kisvárda–Puskás Akadémia 0–1 (Knezevic 39.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Napra pontosan egy hónappal ezelőtt játszott legutóbb hazai pályán a Kisvárda, február 2-án az MTK-tól szenvedett 2–0-s vereséget. Azóta hatszor járt idegenben a szabolcsi csapat (négy bajnokin és két kupameccsen), mert a ZTE elleni, elvileg otthoni meccsét (2–1) is a távolban, Újpesten volt kénytelen lejátszani. Azon a napon, február 13-án ugyanis legfeljebb a közeli Szlovákiából induló sífutóverseny befutóját lehetett volna megrendezni a Várkerti Stadionban, a jeges-havas viszonyok miatt futballmeccset semmiképpen.

A 24. forduló nyitó mérkőzése előtt már ragyogó napsütéses idő fogadta a résztvevőket, így ezt a meccset nemcsak névleg a tavaszi szezonban játszották, hanem valójában is. A kisvárdai alapcsapatból a napsütést nem a pályán élvezhette Dombó Dávid – a kapus kiszorult a kezdő tizenegyből, helyét a keret legrutinosabb tagja, Mihai Minca foglalta el. Felcsúti oldalon Szolnoki Roland maradt ki, a csapakapitányt még szombaton a Bp. Honvéd ellen (1–2) sérülés miatt kellett lecserélni, és a jelek szerint nem épült fel. Ugyancsak sérülés miatt hiányzott a védelem másik, bal oldaláról Nagy Zsolt. Kisvárdai részről mások is áldozatai lettek az elmúlt két vereségnek (Pakson és Budafokon is ugyanabban az összetételben küldte pályára csapatát Supka Attila vezetőedző), hiszen kimaradt Matheus Leoni, Szlobodan Szimovics és a játékmester Claudiu Bumba is.

Az utóbbi meccseken látottakhoz képest nagyobb elánnal küzdött a Várda, de a kapu előtt továbbra sem hoztak jó döntést játékosai. Idővel átvette az irányítást a rengeteg hosszú labdával operáló Puskás, és egy ilyen előreívelés után Luciano Slagveer veszélyesen adott középre, Josip Knezevic pedig elég jó futballista ahhoz, hogy kissé éles szögből ugyan, de ki tudja lőni a hosszú sarkot. Igaz, az is kellett a PAFC vezető találatához, hogy Minca kapus nem tudta időben összezárni a lábait, a labda közöttük talált utat a bal alsó sarokba. A gól és a szünet között hátralévő néhány percben többször veszélyeztetett a Kisvárda, mint addig összesen, de Jaroslav Navrátil tizenhatoson belüli, illetve Cornel Ene 30 méteres szabadrúgásból leadott lövése után is kipiszkálta a labdát a léc alól a kiváló formának örvendő vendégkapus, Tóth Balázs.

Nem volt más választása, szünet után nekiesett ellenfelének a Kisvárda, hogy mentse a menthetőt. A középpályán át is tudták juttatni a labdát a hazaiak, de elöl továbbra is hiányzott a minőség – ahogy Supka Attila fogalmazott a budafoki vereséget követően. Pedig a vezetőedző lecserélte szélsőit, behozta a csapat legutóbbi gólját – három meccsel ezelőtt… – szerző Horváth Zoltánt, de semmi sem vezetett eredményre. A túloldalon pedig két kontrából eldönthette volna a meccset a Puskás, de Kiss Tamás nagyon el akart esni Bohdan Melnik szorításában, míg Antonio Mance ajtó-ablak helyzetből a kapu mellé fejelt.

A hazai csapat az utolsó pillanatig küzdött az egyenlítésért, Driton Camaj előtt nyílt még egyenlítési lehetőség, de addig várt a lövéssel, míg közbeléptek a védők. A négyperces ráadást okosan „lehozta” a Puskás, Urblík József lövése után Mincának kellett védenie. A felcsútiak újabb győzelmükkel reálisan vehetik célba a második helyet, míg az első kör előtt még abban a pozícióban álló Kisvárda az azóta lejátszott 14 meccsén tízszer is gólképtelen maradt, és sorra gyűjti a vereségeket – így most már egyértelműen hátrafelé kell tekintenie.

1. Ferencvárosi TC 23 16 6 1 47–14 +33 54
2. Puskás Akadémia 24 13 3 8 34–30 +4 42
3. Mol Fehérvár 23 10 6 7 46–28 +18 36
4. MTK Budapest 23 9 7 7 33–30 +3 34
5. Paksi FC 23 9 5 9 46–43 +3 32
6. Mezőkövesd 23 8 7 8 25–29 –4 31
7. Kisvárda 24 8 7 9 22–31 –9 31
8. Újpest FC 23 8 4 11 29–49 –20 28