Kétgólos hátrányból fordított az MTK ellen, tovább menekül a Honvéd

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2021.03.02. 17:20
A labdarúgó NB I 24. fordulójának keddi játéknapján a Budapest Honvéd – pályaválasztóként – kétgólos hátrányból fordítva 3–2-re legyőzte az MTK-t az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Balogh Norbert (középen) két perc alatt duplázott az MTK ellen (Fotó: Török Attila) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Budapest Honvéd–MTK Budapest 3–2 (Gazdag 34., Balogh N. 72., 73., ill. Varga R. 6., Schön 18.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Azért ezt nem egyszerű követni...

A Budapest Honvéd legutóbb lassan négy esztendeje, 2017. május 13-án fogadhatta saját pályáján, a Bozsik Stadionban az MTK Budapestet (2–1-es hazai siker született). Miután a Hungária körúti együttes a következő idényt az NB II-ben töltötte, a Honvéd pályaválasztásával legközelebb 2019. február 23-án találkoztak (újabb 2–1-es hazai győzelem), hol máshol, mint Gyirmóton az Alcufer Stadionban… Aztán az MTK egy bajnoki esztendőt megint a második vonalban töltött, így az eddigi utolsó egymás elleni összecsapásig tavaly december 6-ig kell visszamenni. Erre a párharcra azért is érdemes emlékezni, mert 2–0-s kispesti vezetés után 2–2 lett a vége, s menesztették Bódog Tamás vezetőedzőt, a Honvéd pedig a Szusza Ferenc Stadionban volt otthon – saját kérésére (az MLSZ jóváhagyásával) maradhatott az ideiglenes albérletében.

Sok jót nem ígért a hazaiaknak, hogy az idénybeli 11 hazai meccsükből csak egyet tudtak megnyerni (december 16-án 5–1 a DVTK ellen), ám abból a 11 találkozóból egyet sem Horváth Ferenc irányításával játszottak Gazdag Dánielék. Amióta Horváth ül a kispadon, a Honvéd láthatóan egységesebb, harapósabb és nem mellékesen jobb futballt is játszik – ennek az előző fordulóban a Puskás Akadémia bravúros, 2–1-es legyőzése lett a jutalma. Igaz, bravúrt az MTK is szállított, hiszen kétgólos hátrányból felállva játszott döntetlent a Ferencvárossal, mi több, nyerhetett is volna.

Alig öt perce tartott a mérkőzés, Mezgrani máris nehéz helyzetbe hozta csapatát: értelmezhetetlen passza után labdát szerzett az MTK a vendégtérfél közepén, villámgyorsan végigvitte a támadást, és Schön önzetlen átadása után Varga Roland nem hibázott (0–1). Öt perccel később kis híján megduplázta előnyét a vendégegyüttes, azonban a bal oldali szögletet követően Balázs nagy helyzetben a földre fejelte a labdát, amely onnan a kapu fölé pattant. A Honvédot megfogta a rossz kezdés, játékosai a legegyszerűbb passzokat is elhibázták, és még mielőtt magukhoz tértek volna, máris kétgólos hátrányba kerültek Schön Szabolcs remek löbbölése után (0–2). Gazdag szinte azonnal szépíthetett volna, de Mijatovics bravúrral védte a kapáslövést.

„Ne kapkodj, passzoljunk már kettőt!”– kiabálta a pályára Horváth Ferenc, és bizony csapatára rá sem lehetett ismerni a felcsúti teljesítménye után.

Nagyjából a semmiből jött Gazdag Dániel szépítése (1–2), így egyáltalán nem dőlt el az addig lefutottnak vélt találkozó.

Horváth Ferenc Balogh Norbert becserélésével próbálta javítani csapata támadójátékát – és nagyon jól tette! Az első gólveszélyt ugyan Varga Roland szabadrúgása jelentette, azonban az MTK már közel sem tudott olyan labdabirtoklási fölényt kialakítani, mint az első játékrészben. Szendrei labdavesztése után mégis a kék-fehérek jártak közelebb az újabb gólhoz, ám a lehetőség kimaradt, Balogh Norbert pedig meghálálta edzője bizalmát, miután a jobbról elvégzett szabadrúgást követően fejjel egyenlített. 2–2

A Honvéd esélyei a sírból jöttek vissza, ráadásul egy perccel később Balogh Norbert lábbal is betalált (3–2) – nem akármilyen fordulat volt ez. Nagyon mélyről jött vissza a Honvéd, második hazai győzelme az idényben talán a három pontnál is többet ér, az MTK Budapest labdarúgói ugyanakkor csakis magukat okolhatják amiért nagyszerű kezdés után kétgólos előnyből is pont nélkül maradtak.

NB I, 2020–2021, 24. FORDULÓ

HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
MÁRCIUS 2., KEDD
Kisvárda–Puskás Akadémia 0–1
Kisvárda,Várkerti StadionBogár Gergő
Budapest Honvéd–MTK Budapest 3–2 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionKarakó Ferenc
20.00: Ferencvárosi TC–DVTK (Tv: M4 Sport)