MK: három perc alatt fordított a Haladás a Budafok ellen

2019.12.04. 17:22
A labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában az NB II Nyugati csoportjában második helyen álló Budafok némi meglepetésre 2–1-re kikapott Szombathelyen a Haladás vendégeként, így a bajnokságban kieső helyen tanyázó vasiak kerültek a legjobb 16 közé.

Az NB II-es tabellán második helyen álló Budafok hamar, a 8. percben vezetést szerzett: szöglet után Danijel Romic fejelt a hazaiak kapujába.

A második félidő vége felé mindössze három perc alatt fordított a Haladás: a 83. percben Kiss Bence lőtt 22 méterről vendégek kapujának jobb felső sarkába, három perccel később a csereként beküldött Szalay Szabolcs talált a budafoki kapuba, kialakítva a 2–1-es végeredményt.

Ezzel a Haladás került a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás (NB II)–Budafoki MTE (NB II) 2–1 (Kiss B. 83., Szalay Sz. 86., ill. Romic 8.)

Részletesen a mai játéknap mérkőzéseiről ide kattintva olvashatnak.