Fehérvár: „A csapatnak szüksége volt frissítésre!” – Kenan Kodro az edzőváltásról

CSERHÁTI ANDRÁSCSERHÁTI ANDRÁS
2023.03.18. 10:47
Nem lesz könnyű felállni a padlóról, de Kenan Kodro úgy érzi, hogy a Honvéd ellen kiegyenesedik a Vidi (Fotó: Árvai Károly)
Kenan Kodro, a Mol Fehérvár FC csatára beszélt az új vezetőedzőről, Bartosz Grzelakról és a kispestiek elleni mérkőzésről is.

Nagy volt a feszültség a Mol Fehérvár FC háza táján, és a problémákat jelzi, hogy szerdán kinevezték az idényben a harmadik vezetőedzőt is... Az évadot még Michael Borisszal kezdte a Vidi, következett a Huszti Szabolcs, Toldi Gábor páros, de miután ez a duó sem váltotta meg a világot (tizenkét bajnokin tizenhárom pont), majd érkezett a harmadik szakember, Bartosz Grzelak. A lengyel-svéd trénernek tíz bajnokija van arra, hogy elmozdítsa az együttest a 11., vagyis kieső helyről – szombat este a Bp. Honvéd vendégszerepel Fehérváron, ha a hazaiak nyernek, megelőzik a kispestieket. Érdekes statisztika, hogy a Vidi mindössze huszonnégy megszerzett pontjából húszat is odahaza gyűjtött – a Honvéd ellen nem segíthet az egyik legrutinosabb játékos, a védőként és középpályásként egyaránt bevethető Fiola Attila, aki a legutóbbi bajnokin (Paksi FC 1–2) begyűjtötte ötödik sárga lapját.

„Az első benyomásaim pozitívak az új vezetőedzővel kapcsolatban – mondta Kenan Kodro, a Mol Fehérvár FC csatára a klub hivatalos honlapjának. – A csapatnak szüksége volt egyfajta frissítésre és új elképzelésekre. Persze, eddig is küzdöttünk, de az eredmények nem jöttek. Az új vezetőedző nagy tervekkel érkezett, az idényből még tíz bajnoki van hátra, hogy ezeket végrehajtsuk. Az első lépést a Honvéd ellen tehetjük meg, biztosan kemény meccset játszunk idehaza. Általában az új szakember érkezése új energiát szabadít fel a futballistákban, reméljük, így lesz ez szombat este is.”

A székesfehérváriak 29 esztendős bosnyák-spanyol csatára – aki kilenc góllal élen áll a házi góllövőlistán – bizakodik, hiszen az előző két idénybeli bajnokin nyertek a Honvéd ellen.

Augusztusban 4–0-ra, míg októberben 1–0-ra győztek a kispestiek ellen, a támadó az öt gólból kettőt szerzett.

„Magabiztosságot kell adnia, hogy az őszi idényben két alkalommal is sikerrel jártunk a Honvéd ellen. Óriási szükségünk van a pontokra! Nem szabad a múlttal foglalkoznunk, csak az új ambíciókra és elképzelésekre kell koncentrálnunk – egyelőre csupán a szombati meccs számít, nem tekintünk ennél előrébb.”

Így gondolkodnak Kispesten is – Dean Klafuric vezetőedző bízik benne, sorozatban harmadik győzelmüket is megszerzik.

„Úgy érzem, minden jobban működik, mint eddig – mondta Dean Klafuric, a kispestiek vezetőedzője a honvedfc.hu oldalnak. – A védekező harmadban mutatott teljesítményünk a játékosok összeszokottságának és a játékrendszerrel való megbarátkozásának is köszönhető, de nem csak itt látható javulás, hiszen a legutóbbi három meccsünkből kettőt megnyertünk. A támadóink nagyon jól teljesítenek és mögöttük a középpályások is, egységes csapattá váltunk. Ami a szombati meccset illeti: a Fehérvár edzőt váltott, ez szinte biztosan új, pozitív impulzusokat hoz a csapat életébe. Ismerős a helyzet, amelyben edzőkollégám van, hiszen négy hónappal korábban én is ugyanebbe a szituációba csöppentem. Jó nevű játékosok alkotják a Fehérvár keretét, azonban elsősorban magunkkal kell foglalkoznunk: az a feladatom, hogy a felkészítsem a csapatot a szombati bajnokira. Folytatni szeretnénk azt az eredménysort, amelyet elkezdtünk az előző két fordulóban.”