Hat perc alatt megszórta a Barcika idegenben a PMFC-t

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2024.02.11. 13:50
Pejovicséknak legutóbb sikerült elcsípniük egy pontot, most újabbakat gyűjtenének (Fotó: Kurdi József/PMFC)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában két 26 pontos gárda, a Pécsi MFC és a Kolorcity Kazincbarcika csapott össze, hogy el tudjon húzni a másiktól. Ez utóbb a vendégeknek sikerült miután a második félidőben hat remek perc alatt hármat lőve kiütötték a piros-feketéket.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
PÉCSI MFC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–3 (0–0)
Pécs, PMFC Stadion, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kiss Balázs)
PÉCSI MFC: Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovics, Majnovics – Szeles (Bachesz, 75.), Hudák M. (Tóth-Gábor, 63.) – Harsányi (Vas, 60.), Bukovics, Miknyóczki – Rácz B. (Szabó M., 75.). Vezetőedző: Kulcsár Árpád
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi, Heil, Papp M. (Dobozi, 70.), Kotula – Székely (Ternován, 20.), Csatári, Kártik (Pekár, 70.), Süttő (Csilus T., 78.) – Pethő B. (Gante, 78.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pinte (61.), Pethő B. (64.), Csatári (67.)

Nem a jó értelemben esett egymásnak a PMFC és a Kazincbarcika, hiszen az első húsz perc inkább a szabálytalanságokról és a lapokról szólt. Sőt, az első játékrészben csak egy komolyabb lehetőséget jegyezhettünk fel, Pethő lövését Helesfay védte, majd az ismétlést is hárítani tudta.

A fordulást követően már mindkét oldalon voltak veszélyes lövések, és a 61. percben az első gól is megérkezett. Egy beadás után a teljesen szabadon maradó Pinte az ötös sarkáról bólintotta át a labdát Helesfay felett. 0–1

A gól megfogta a piros-feketéket, nem telt el három perc és ismét a hálóba kellett nyúlnia a hazaiak kapusának. Egy szabadrúgást követően Pethő Bence bombázott a jobb felsőbe. 0–2

Itt azonban még nem ért véget a hazaiak kálváriája. Csatárit nem sikerült megállítaniuk, aki keresztülrobogott a pályán, majd távolról kilőtte a jobb alsót. 0–3

Ezt követően is volt még Pethőnek egy nagy ziccere, de Helesfaynak sikerült hárítania. A pécsiek is igyekeztek legalább a szépítő gólt összehozni, ám a Barcika nagyszerűen védekezve szinte lőni sem engedte Tóth-Gáborékat. Ennek ellenére egy szabadrúgás után Pejovics lövésénél Tóth Balázsnak is meg kellett mutatnia, hogy ha szükség van rá, akkor kisegíti a védőit.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut a tavaszt a Siófok elleni hazai döntetlennel kezdő Pécsi MFC az előző héten a sereghajtó Mosonmagyaróvárt csak a 94. percben szerzett góllal legyőző Kolorcity Kazincbarcika SC ellen.

14:02
Kezdődik a mérkőzés!

1. perc: A piros-feketében játszó hazai csapat indította útjára a labdát! A Kazincbarcika sárgában lépett pályára.

Szelesék felkészültek a Kazincbarcika elleni csörtére
Fotó: Kurdi József/PMFC

14:12
Veszélyes szabadrúgás

10. perc: Harsányi bal oldali szabadrúgása érkezett veszélyesen az ötösre, de végül senki nem tudott labdához érni.

14:15
Sárga lap!

13. perc: Pinte kapott sárgát miután a mezőnyben belerúgott a hazaiak kapusába.

14:17
Tóth védett

15. perc: Miknyóczki húzott befelé a bal szélről, jobbal lőtt kapura a tizenhatos előteréből, de a gyenge, pattogó kísérlet Tóth Balázsnak csemege volt.

14:18
Sárga lap!

17. perc: Újabb vendég sárga lap. Szekszárdi rúgott bele Rácz Balázs lábába!

14:20
Sárga lap!

18. perc: Harsányi kapott lapot, amikor egy kései belépővel akadályozta meg a vendég kontrát.

14:22
Cserélt a Kazincbarcika

20. perc: Székely helyett Ternován folytatja a vendégkenél.

14:30
Ketten is ápolásra szorulnak

28. perc: Pejovics és Papp Milán ütközött a mezőnyben. A hazai védőt gyorsabban sikerült talpra állítani, mindketten a fejüket fogták.

14:38
Ez csúnyán elkerülte a kaput

34. perc: Egy jobb oldali vendég szögletet követően fejelt fölé Kártik.

14:39
Nagy mentés

37. perc: Egy jobbról érkező beadás találta meg tökéletesen Miknyóczkit, de Szekszárdi blokkolni tudott.

Bukovics próbálkozott meg egy távolilövéssel

14:49
Helesfay parádézik

45+2. perc: Egy távoli szabadrúgást emelt be az ötös közelébe a Kazincbarcika, Pinte átvette a labdát, majd a rárontó Helesfayba lőtt. A kipattanóból a csatár újra próbálkozott, de a hazai kapus újra védett.

14:50
Vége az első játékrésznek!

45+3. perc: A játékvezető a sípjába fújt, gól nélkül ért véget az első játékrész.

15:04
Folytatódott a találkozó!

46. perc: Ismét pattog a labda! Harsányi és Heil már is ütközött, utóbbi nagyot ordítva igyekezett ebből szabadrúgással kijönni.

Takács Zsomborék (labdával) eddig jól zárnak hátul

15:07
Pethő robbant, de nem volt pontos

48. perc: Pethő kapott egy indítást a bal oldalon, rávezette Helesfayra a labdát, majd jobbal ellőtte a hosszú mellett a labdát.

15:10
Nagy védés!

52. perc: Miknyóczki bal oldali beadása találta meg Hudákot, aki a rövid alsót vette célba, de Tóth Balázs bravúrral leért időben.

15:16
Sárga lap!

58. perc: Szeles kapott sárgát visszarántásért.

15:17
Cserél a PMFC

60. perc: Harsányi helyére Vas Bence állt be.

15:19
0–1
GÓÓÓÓÓL!

61. perc: Vezet a Kazincbarcika! Kotula húzott el a bal széle, beadása az ötös hosszú sarkán találta meg Pintét, akinek fel sem kellett ugrania szinte, hogy a kapuba bólintson.

15:21
Csere a PMFC-nél

63. perc: Hudák helyett Tóth-Gábor érkezett.

15:22
0–2
GÓÓÓÓÓÓL!

64. perc: Tovább növeli a különbséget a Kazincbarcika! Egy szabadrúgást vett át Pethő a tizenhatoson belül kissé jobbra, majd elemi erővel kilőtte a hosszú felsőt!

15:25
0–3
GÓÓÓÓL!

67. perc: Megszórja a Barcika a Pécset! Csatári robogott végig a pálya közepén, majd a tizenhatos előteréből nagy erővel kilőtte a jobb alsót!

15:29
Kettőt cserélt a Kazincbarcika

70. perc: Kártik és Papp Milán helyett Pekár és Dobozi folytatja.

15:34
Nagy védés

75. perc: Pethő lépett ki a védők közül, de Takács beérte, s a szorításában csak olyan szögben tudott lőni a támadó, amit Helesfay le tudott zárni.

15:34
Kettős csere a PMFC-nél

75. perc: Szelest Bachesz, Rácz Balázst Szabó Máté váltotta. Mindeközben elkezdtek haza szivárogni a hazai szurkolók.

15:36
Kettős csere a Barcikánál

78. perc: Pethő helyett Gante, Süttő helyett Csilus Tamás folytatja.

15:39
Pekár kínálta meg Helesfayt

81. perc: Pekár húzott befelé a bal oldalról, majd távolról célba vette a jobb alsót, de Helesfay odaért.

15:41
Meglepő szabadrúgás variáció

83. perc: Laposan a legközelebb álló társhoz passzolta a közeli szabadrúgást Szabó Máté, Pejovics le is tudott fordulni a védőjéről, de lövését Tóth Balázs fogta.

15:47
Próbálkozik a PMFC

89. perc: Többször is eljutott az elmúlt percekben a PMFC a vendég tizenhatosra, de lövésig egyszer sem jutott el.

15:49
Két sárgát is kiosztott a játékvezető

90. perc: Összeszólalkozott a két csapat a vendég tizenhatos előtt, végül Szabó Máté és Pekár is sárgát kapott.

15:50
Vége a találkozónak!

90+1. perc: A Kazincbarcika fölényes sikerével ért véget a mérkőzés.