Felkészülés: orosz élvonalbeli klubot kínzott a Mezőkövesd

2015.07.13. 19:42
Az NB II rajtjára készülő Mezőkövesd csupán egy góllal kapott ki (2–1) az Amkar Permtől a két labdarúgócsapat hétfő esti ausztriai felkészülési mérkőzésén.

A mezőkövesdiek hivatalos honlapjának beszámolója szerint kemény meccset vívtak a felek. A magyar csapat megbetegedések miatt kissé foghíjas kerettel érkezett, részben ennek volt betudható, hogy az első félidőben az orosz tizenegy volt aktívabb, Szergej Balanovics meg is szerezte a vezetést.

A fordulás után Máté János egyenlített, sőt nyílt lehetőség a vezetés megszerzésére is, de Máté kétszer, Harsányi pedig egyszer hibázott százszázalékos helyzetben. A szünet után megújult szerkezettel felálló permiek előbb érvénytelen gólt szereztek, majd a hajrában Alekszandr Szalugin megszerezte a győztes találatot.

A közelmúltban a permi csapat 5–0-ra verte az NB I-be tavasszal visszajutó Vasast, szintén felkészülési mérkőzésen.