Fotó: Szabó Miklós
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a ZTE 5–1-re megverte odahaza a szétesően futballozó Diósgyőrt.

NB I
26. FORDULÓ
ZTE FC–Diósgyőri VTK 5–1 (Sajbán Máté 26., 90+3., Mance 36. – 11-esből, Croizet 62., Lunde 80. – öngól, ill. Pernambuco 60.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 3310 néző. V: Bognár T.

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!
Mindkét csapat nagyon fogadkozott, ennek megfelelően lendületesen is kezdődött a találkozó. A DVTK annak ellenére, hogy idegenben volt, ügyesen focizott, a ZTE viszont elég rövid idő alatt sebességet váltott.

Yohan Croizet remek napot fogott ki, a zalaiak a francia játékmester kezébe adták a karmesteri pálcát, aminek meg is lett az eredménye: a 26. perc hozta meg a várva várt áttörést. Croizet mesteri labdát tálalt a bal oldalon induló Mimnek, aki pontosan adott középre, Mance mintegy hat méterről lőtt, a vendégkapus lábbal kirúgta a labdát, de a két méterre álló Sajbán Máté ballal a kapu bal alsó sarkába gurított.

A ZTE átvette az irányítást, s mielőtt magukhoz tértek volna a vendégek, tíz percen belül újabb hazai gól született. A jól játszó Sajbán húzta meg a bal oldalon, Gera csak szabálytalanul tudta megállítani, a büntetőt pedig a ZTE gólgyárosa, Antonio Mance a jobb sarokba lőtte. A kétgólos hazai vezetés után egyre nyíltabban kezdtek focizni a diósgyőriek, ám a ZTE jól szervezett védelmén nem jutottak keresztül.

A térfélcsere után a vendégek próbálkoztak, cseréltek, de nem tudták átvenni a kezdeményezést. A 60. percben Pernambuco révén szépítettek, azonban még mielőtt szoros lett volna a meccs, Croizet ismét villant, és a bal alsó sarokba lőtt.

Három–egy után már nem tudott felállni a DVTK, sőt a hajrában még két gólt kapott: Lund öngólja után a ráadásban ötödször is gólt szerzett a kék-fehér gárda, Mance másodszor volt eredményes.

A végig fegyelmezetten, és az utóbbi hetekben messze legjobb teljesítményét nyújtó ZTE teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot, a lehetőségek alapján talán még a gólkülönbség sem túlzó.

Márton Gábor (ZTE): – Azt hiszem, a ZTE-szimpatizánsoknak, a klubnak, a játékosoknak, a szakmai stábnak is szép húsvéti ajándékot adtunk. A győzelem mellett még nagyon szép gólokat is lőttünk.
Vladimir Radenkovics (DVTK): – Tíz perc alatt elveszítettük a fonalat. Olyan játékot játszottunk, amit eddig még soha. Sem edzésen, sem meccsen. A jelen és a jövő számít, a múlttal nem kell foglalkozni. Elismerésem a ZTE-nek.