A Diósgyőr nyerte meg a vármegyei rangadót!

2023.11.11. 14:05
Bright Edomwonyi szerzett vezetést a DVTK-nak (Fotó: Török Attila) – a képre kattintva galéria nyílik<br />
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a Diósgyőr 2–0-ra megverte odahaza a Mezőkövesdet.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Mezőkövesd Zsóry FC 2–0(Edomwonyi 40., Vallejo 80.)

Miskolc,DVTK Aréna,6821néző.Vezette:Zierkelbach

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sokaknak emlékezetes maradt az augusztus 5-én Mezőkövesden lejátszott vármegyei rangadó, amelyet az újonc Diósgyőr magabiztos játékkal nyert meg 4–2-re. Nem elsősorban a fél tucat gól nyűgözte le a publikumot, sokkal inkább a nem várt kísérőjelenség miatt maradtak élénk emlékmorzsák. Történt, hogy az első félidő utolsó perceiben óriási vihar tört ki, hatalmas eső zúdult a pályára, és sokáig az is kérdéses volt, hogy lehet-e egyáltalán folytatni a mérkőzést.

Tanácstalanság, bizonytalankodás vette kezdetét, míg végül bő ötvenperces várakozás és kényszerszünet után újra pattogni kezdett a labda. Igaz, sok esetben még így is megtréfálta a küzdő feleket, mert azért maradtak tócsák jócskán a játéktéren. A hazaiak Sztefan Drazsics két góljával megközelítették ellenfelüket, de csak a hátrány csökkentése sikerült, két perccel a lefújás előtt Bright Edomwonyi megadta a kegyelemdöfést a kövesdieknek.

A remekül kezdő újonc DVTK gödörbe került: három vereséget szenvedett sorozatban (Újpest, Ferencváros, Fehérvár), legutóbb egy pontot szerzett Felcsúton. A nagyon gyengén rajtoló Mezőkövesd ugyanakkor egymás után két hazai meccsét is megnyerte (MTK Budapest, Debreceni VSC), ezzel megkezdte a menekülést a veszélyzónából.

Nos, a kezdés után jó iramú, küzdelmes találkozó zajlott, a DVTK fokozatosan vette át az irányítást, de Christian Gomis nagy szólója figyelmeztető jel volt. A Mezőkövesd megbecsülte a labdát, sok adogatásból építkezett, a DVTK gyors és hosszú indításokkal próbálkozott. Molnár Gábor közeli lövése, majd Bright Edomwonyi fejese érdemelt említést, majd pedig az, hogy nekibátorodtak a vendégek is, ám nem sokkal a szünet előtt gólt kaptak.

Várható volt, hogy a vendégek nagyobb erőket mozgósítanak a támadójáték erősítése érdekében, ráadásul a DVTK átadta a területet, de tíz perc után magára talált, Lukács Dániel lapos lövése után például alig suhant el a jobb alsó sarok mellett a labda.

A Mezőkövesd mindent egy lapra tett fel, egyenlítésre törekedett, és olykor beszorította ellenfelét. Molnár Gábor szabadrúgása után alig szállt kapu fölé a labda, ahogy fogyott az idő, egyre paprikásabb lett a hangulat. Tíz perccel a játékidő letelte előtt hazai szöglet után Álex Vallejo elé pattant a labda, és a védő közelről a jobb sarokba lőtt, gyakorlatilag lezárva a találkozót. Öt perccel a meccs vége előtt szépíthettek volna a vendégek, de David Babunszki ballábas lövése után a lécen csattant a labda.

A Diósgyőr megszakította négymérkőzéses nyeretlenségi sorozatát, a Mezőkövesd nem tudott helyzetén javítani, noha nagy akarással játszott, továbbra is a kiesés ellen kell hadakoznia. 2–0