A sportvállalkozó annak kapcsán nyilatkozott, hogy az FTC futballklubjának tulajdonosa egy orosz üzleti újság után immár a tekintélyes brit pénzügyi lapban, a Financial Timesban is eladásra hirdette meg eladásra a céget, 4 millió euróban jelölve meg annak forgalmát.
„Komoly kluboknál jelentős tartalék az eladható játékosállomány, ez a Ferencváros esetében silány és piaci értéke a nulla körül jár – mondta Muszbek. – A keretnek közel a felét a szezon közepén átadólistára teszik, bár ez még mindig jobb, mint egymilliárd forintot kifizetni egy olyan eredmény eléréséért, amelyet reálisan 200 millió forintból teljesíteni lehetne. Bár az angol tulajdonos magát rutinos üzletembernek tartja, mégis kellő piacismeret nélkül vágott a feladatba, s a neki súgók hamis képet festettek a Ferencváros valódi állapotáról és kilátásairól."
"Az ingatlant és a beépítési lehetőségeket túlértékelték, és bedumálták, hogy olcsón bekerülhet a Bajnokok Ligájába, köszönhetően Platiniék kis országokat támogató gyakorlatának. McCabe-bel elhitették, hogy ami a Sheffield Unitednél nem sikerült, azt itt fillérekért megszerezheti. Mindezt tetézi, hogy az angol tulajdonos semmit nem értett meg a Fradi hagyományaiból és a körülötte létező érzelmi töltetről, arról, hogy kinek kellene bejárnia a klubházba és kiknek nem volna szabad. A Chelsea esetében Abramovics a nevét és arcát adja a vállalkozáshoz és családtagként szurkol a meccseken, a Fradi esetében egy arctalan tulajdonos próbálja irányítani az eseményeket" – tette hozzá Muszbek.
"Összesítve ezért a Ferencváros ma kevesebbet ér, mint két és fél éve ért a másodosztályú klub, mert akkor a feljutás esélyének legalább volt értéke. Ha most bárki 7 milliárd forintot hajlandó adni a klubért jelenlegi rendezetlen állapotában, akkor két év múlva ismét lehet vevő után nézni."