Női kosár Euroliga: egy pont döntött, véget ért a DVTK győzelmi sorozata

R. D. P.R. D. P.
2023.01.26. 20:19
Kikapott hazai pályán a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 11. fordulójában a DVTK, amelyet a török Mersin állított meg (77–78).
Kikapott a DVTK a női Euroligában (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Kikapott a DVTK a női Euroligában (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Csak futott az eredmény után a hazai pályán játszó DVTK a Mersin elleni első negyedben, amelyet a törökök nyertek 25–22-re. A második játékrész már jobban alakult a miskolciak számára, akik megfordították a mérkőzés állását (41–40).

A Mersin a harmadik felvonást hárompontossal indította, s a játékrész végén át is vette a vezetést. Az utolsó negyed elképesztő izgalmakat hozott, amiből minimálisan ugyan, de a Mersin jött ki jobban – a végeredmény: 77–78.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 11. FORDULÓ
DVTK HUN-THERM–MERSIN (török) 77–78 (22–25, 19–15, 15–20, 21–18)

Miskolc, 1500néző.V:Ninkovics (szerb), Tomic (horvát), Vujicsics (montenegrói).
DVTK:AHO N.11/9,BERNÁTH15/6,GUIRANTES21/9,GARBIN10/6,Ch. Green10.Csere:Kiss A.8,Aho T., Kányási2,Grigalauskyte.Edző:Völgyi Péter
MERSIN:GRAY13,T. HAYES12/6,Cornelius9/3,BONNER25/3,Hollingsworth4.Csere:Fitik, Atas9/9,Takmaz3,E. Williams3,Yalcin.Edző:Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása.2. perc:2–8.4. p.:6–12.7. p.:16–18.16. p.:32–31.18. p.:32–33.22. p.:41–46. 28. p.:56–53.32. p.:61–60.35. p.:65–67. 37. p.:65–71. 39. p.:75–74.40. p.:77–74
Völgyi Péter:– Remek meccset játszottunk, hiszen világsztárok voltak a túloldalon. Nagyszerűen helytálltunk, és a csapatvédekezésünk is összeállt a nagyszünet utáni időszakra. Igazán sajnálom, hogy nem sikerült megnyernünk a végjátékot, nem tudtuk kizökkenteni az ellenfelünket a saját játékából. A játékvezetői ítéletek sem minket segítettek a negyedik negyedben. Kár, hogy megszakadt a hosszú veretlenségi sorozatunk.
Roberto Íniguez:– Változatos, fordulatokkal teli mérkőzést vívtunk. Nekünk nagyon fontos volt a győzelem kiharcolása. A DVTK igazolta, hogy remek csapat, és nem véletlenül győzte le a Sopront, valamint az olasz Schiót. Az a célunk, hogy továbbjussunk a csoportból, ehhez nyernünk kellett, és természetesen örülünk annak, hogy sikerült.