Férfi kosár NB I: szoros végjáték után nyert a Körmend

2017.02.12. 20:03
Az éllovas a félidőben meglepetésre még mínusz hétre állt, aztán fordított (Fotó: kosarsport.hu)
A Sopron és a Körmend férfi kosárlabdacsapata szoros végjáték után idegenben nyert az NB I alapszakaszának 18. fordulójában. Előbbi a Vasast otthonában győzött 87–83-ra, míg utóbbi Zalaegerszegen nyert 88–85-re.

A harmadik negyed végén érett a bombameglepetés, ugyanis az utolsó előtti helyen álló Vasas négypontos előnnyel várta a záró játékrészt. A nyolcadik Sopron azonban a negyedik negyedben magára talált, és a 23 pontos Brandon Johnson vezérletével fordított és négy ponttal nyert. A hazaiaknál AJ Pacher dupla duplát ért el, miután 23 pontot és 11 lepattanót szerzett.

A nap másik meccsén a Körmend nyolcpontos előnybe került az első negyed végén Zalaegerszegen. A hazaiak védekezése azonban olyannyira feljavult a folytatásban, hogy a záró játékrész előtt 62–59-re átvették a vezetést. A Vasas–Sopronhoz hasonlóan itt is a negyedik negyedben dőlt el a meccs, miután a Körmend hat ponttal jobbnak bizonyult, így hárompontos sikert aratott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ
VASAS BUDAPEST
SOPRON KC 83–87 (22–20, 18–18, 19–17, 24–32)
Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–8. 8. p.: 18–16. 13. p.: 27–30. 17. p.: 33–34. 23. p.: 42–46. 28. p.: 49–53. 34. p.: 63–65. 38. p.: 70–75
Kipontozódott: Moravcsik (35. p.), Spica (37. p.), Dufault (39. p.), Katona R. (40. p.)
Sárosi Bulcsú: –
Tiszta lelkiismerettel tekinthetünk a meccsre, mindent megtettek a fiúk a győzelemért. Ritka, hogy egy csapat úgy maradjon alul, hogy csak egy negyedet veszít el- most ez történt. A hiányzó láncszem az volt, hogy nem tudtuk uralni a festéken belüli területet.
Dragan Alekszics: – Gratulálok a Vasasnak, amely Wright érkezésével sokat erősödött, s ezt ma is bizonyította. A csapatok már nem a kötelező győzelem tudatával érkeznek a fővárosba. Kiélezett, szoros meccs volt, a hajrára megszerzett előnyünket türelmesebb játékkal tartani tudtuk, ellenfelünknek siettetnie kellett a játékot.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–EGIS KÖRMEND 85–88 (19–27, 22–17, 21–15, 23–29)
Edző: Potocnik Gasper
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–5. 5. p.: 8–11. 7. p.: 14–20. 12. p.: 22–29. 14. p.: 29–32. 17. p.: 34–33. 22. p.: 47–50. 24. p.: 55–52. 28. p: 57–59. 32. p.: 67–59. 35. p.: 76–70. 37. p.: 77–78. 39. p.: 82–86
Bencze Tamás: –
Mindkét csapat nagyszerűen küzdött, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett. A vereségünk oka elsősorban az, hogy a védekezésben taktikai hibákat követtünk el és egyénileg sem sikerült mindig a legjobb megoldást választani. Az az együttes, amelyik az utolsó negyedben kilenc labdát ad el, az ritkán szokott nyerni. Főleg úgy, hogy az ellenlábas mindössze egyszer téveszt. Jobb csapattól kaptunk ki, de ettől még nem vagyok boldog, sok munkára vár még ránk.
Potocnik Gasper: – Megilleti a ZTE-t is az elismerés, mert mindkét együttes nagyot küzdött, igazi háborút nyertünk. A mi keretünk meglehetősen szűkös, sok problémával kellett mostanság megküzdenünk. Hat-hét játékos állt rendelkezésemre, le a kalappal előttük. Most arra készülünk, hogy a Magyar Kupára minél jobb állapotba legyen a gárda.

Szombati mérkőzések
ALBA FEHÉRVÁR–JP AUTO-JKSE 92–80 (15–20, 22–24, 29–19 , 26–17)
SZOLNOKI OLAJ KK–MAFC 93–77 (22–16, 19–17, 33–17, 19–27)
FALCO VULCANO ENERGIA KC–NATURTEX SZTE-SZEDEÁK 74–69 (23–17, 15–12, 19–26, 17–14)
ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 78–82 (17–31, 23–16, 19–17, 19–18)
KTE-DUNA ASZFALT–PVSK-PANNONPOWER 79–85 (19–23, 16–23, 16–21, 28–18)