Férfi kosár Ek: nyeretlenül búcsúzott a Körmend

2022.11.30. 21:17
Fotó: FIBA
Az Egis Körmend simán kikapott vendégétől, a lengyel Wloclawektől a férfi kosárlabda Európa Kupa hatodik fordulójában, így nyeretlenül fejezte be szereplését.

A magyar bajnoki ezüstérmes vasiak az első öt fordulóban is vereséget szenvedtek: kikaptak a finn Karhu vendégeként, hazai pályán egy dudaszós triplával a portugál Sportingtól, azután a Wloclawek csarnokában, majd a Karhutól odahaza és a Sportingtól idegenben is.

Antonisz Konsztantinidesz vezetőedző együttese, amely az NB I-ben 5/2-es győzelmi mérlegnél tart, az EK-folytatásban sereghajtóként és biztos búcsúzóként fogadta a záró fordulónak a második helyről nekivágó lengyel együttest.

A lengyelek jól dobtak és a jobban is védekeztek a körmendieknél, így már a félidőben 54–41-re vezettek. A folytatásban, a 27–8-ra elveszített harmadik negyeddel még kilátástalanabbá vált a helyzet a hazaiak számára, akiknek nem maradt esélyük a felzárkózásra.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
G-CSOPORT, 6. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–ANWIL WLOCLAWEK (lengyel) 67–94 (21–27, 20–27, 8–27, 18–13)
Körmend, 420
néző. V: Vulic, Jurevic (horvátok), Zupancic (szlovén)
KÖRMEND: Chambers 2, Mitchell 11/9, Ferencz 9/6, M. Moore 10/3, OMENAKA 9. Csere: Parrish 3/3, Cakarun 6, BALOGH M. 5/3, Kiss M. 6/6, Herczeg 1, Doktor 5/3. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
WLOCLAWEK: L. Moore, GREENE 17/12, Bostic 9/3, PETRASEK 19/15, Slupinski 6. Csere: Sobin 10, Laczynski 5/3, Woroniecki 2, NOWAKOWSKI 19/6, Szewczyk 7/3. Edző: Przemyslaw Frasunkiewicz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 7. p.: 19–21. 12. p.: 25–38. 16. p.: 30–42. 24. p.: 46–66. 27. p.: 48–74. 33. p.: 52–83. 37. p.: 61–89
Andonisz Konsztandinidesz:
– Sokkal erősebb játékoskerettel rendelkező csapat volt az ellenfelünk. Igyekeztünk mindent elkövetni annak érdekében, hogy megnyerjük a mérkőzést, de erre nem volt esélyünk. Nagyon hiányoztak a sérültjeink a rotációból. Annak örülök csupán, hogy a fiataljaink is kaphattak több játéklehetőséget, s egy ilyen jó csapat ellen bizonyíthattak.
Przemyslaw Frasunkiewicz: – A védekezésünkre helyeztük a hangsúlyt, s úgy érzem, a játékosaim teljesítették is azt, amit elterveztünk. Támadásban időnként követtünk el hibákat, de nem forgott veszélyben a győzelmünk. Sok sikert kívánok a Körmendnek a magyar bajnokságban!