Női kosárlabda Euroliga: „Ez a hangulat nemcsak itthon, hanem egész Európában egyedülálló”

N-P. T.N-P. T.
2024.02.22. 09:09
Együtt ünnepelt a csapat a szurkolókkal (Fotó: Árvai Károly)
A női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén a DVTK Hun-Therm 78–66-ra legyőzte a francia Villeneuve d'Ascqot. A találkozó után a csapatkapitány, Kányási Veronika, illetve a 16 pontos Lelik Réka beszélt az NSO Tv kamerája előtt többek közt arról, mekkora segítséget kaptak az Európában is egyedülálló diósgyőri szurkolóktól.

Lelik Rékának felvetettük: a mérkőzés utáni ünneplést elnézve egészen különleges a csapat kapcsolata a szurkolókkal.

„Óriási köszönet ezért a diósgyőri szurkolóknak, mert tényleg le a kalappal azelőtt, amit csinálnak velünk egész szezonban. Kívánom mindenkinek, hogy ezt egyszer élje át, mert tényleg egyedülálló nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában.”

Kányási Veronika az interjú előtti pillanatokban még az ultrák zászlóját lengette.

„Fantasztikus érzés, néhányszor már átélhettük ezt, de ez a mai egy különleges este volt, hiszen ugye történelmi mérkőzést játszottunk. Nagyon boldog vagyok, hogy a végére visszatértünk a saját játékunkhoz, igazából már a második negyedtől kezdve azt tudtuk játszani, amit szerettünk volna. Tisztában vagyunk azzal, hogy ez még nem jelenti a párharc végét, úgyhogy ennek most örülünk, és jövő szerdán nagyon szeretnénk továbbjutni.”

Videónkban a két játékossal beszélgetünk a kulcspillanatokról, a franciaországi második mérkőzésről, az egy lépésre lévő final fourról, illetve arról az elsőre paradoxnak tűnő (persze csöppet sem az) helyzetről is, hogy ebben a kiírásban több negyeddöntőt nem szeretnének a fantasztikus hazai közönség előtt játszani...

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
DVTK Hun-Therm–Villeneuve d'Ascq (francia) 78–66 (14–26, 21–10, 25–15, 18–15)
Miskolc, 3000 néző. Vezette: Jankowski (lengyel), Mendoza (spanyol), Stan (román)
DVTK: Aho N. 7, CHARLES 18/3, LELIK 16/9, Jovanovics 6, Grigalauskyte. Csere: KÁNYÁSI 8/6, TADIC 11, GARBIN 12/6, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
VILLENEUVE: Zellous 12/6, Smalls 1, Salaün 12/3, BURKE 17/6, DIABY 11. Csere: Heriaud 2, Gueye, Lisowa-Mbaka 11, Mununga. Edző: Rachid Meziane
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–10. 4. p.: 5–16. 5. p.: 7–18. 9. p.: 12–18. 12. p.: 14–31. 16. p.: 23–33. 17. p.: 29–35. 18. p.: 31–35. 20. p.: 35–35. 23. p.: 43–43. 25. p.: 46–43. 26. p.: 53–45. 30. p.: 60–49. 32. p.: 60–53. 35. p.: 62–59. 38. p.: 71–61
Kipontozódott: Zellous (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a DVTK javára
Völgyi Péter: – Nagyszerű hangulatú mérkőzés volt, jó érzés ennyi ember előtt játszani. Az első negyedben sokkolt minket az ellenfél jó dobószázaléka, és nehezen álltunk fel belőle. Eltelt egy kis idő, amíg a kellő agresszivitással tudtunk védekezni és támadni, azonban amikor sikerült és mi irányítottuk a meccset, a sebességünk ismeretében biztos volt, hogy a franciák ezt a tempót nem fogják tudni tartani. A végére magabiztos győzelem született, megtettük az első lépést, de a második is fontos lesz.
Rachid Meziane: – Jól kezdtünk, de egy idő után elvesztettük a fókuszt. A furcsa magatartást tanúsító közönség támogatásával a hazai együttes visszajött a meccsbe. Sajnos képtelenek voltunk a saját játékunkat hozni, emiatt nem nyertünk. Elemezzük a hibákat, és egy hét múlva szeretnénk megmutatni, hogy többet tudunk. Azért dolgozunk, hogy két hét múlva is legyen még meccs.