Női kosárlabda Ek: a Pécs és a Szekszárd is továbbjutott

2023.11.29. 22:21
Fotó: kscszekszard.hu
A Pécs könnyedén legyőzte a horvát Dubrovnikot, míg a Szekszárd szintén hazai pályán verte meg az olasz Sassarit szerdán a női kosárlabda Európa-kupa hatodik, utolsó fordulójában. Ezzel mindkét együttes továbbjutott a kieséses szakaszba.

A 2/3-as győzelmi mérleggel álló Pécsre könnyűnek ígérkező feladat várt, mivel a zárókörben a nyeretlen (0/5) Dubrovnikot fogadta, amelyet októberben idegenben 78–32-re vert meg. A „visszavágó” előzőleg puszta formalitásnak tűnt, és a 25–12-re hozott nyitónegyed is ezt igazolta. A meccs a továbbiakban sem tartogatott komolyabb izgalmakat, a baranyaiak magabiztosan hozták a kötelező sikert. A Pécs így 3/3-as mutatóval fejezte be a csoportkört.

A baranyaiakhoz hasonlóan előzőleg 2/3-mal álló Szekszárd a 3/2-nél tartó Sassarit látta vendégül, amelytől októberben 85–69-re kikapott Olaszországban. A K-csoportot a spanyol Estudiantes (5/0) nyerte meg, míg a 0/5-tel sereghajtó Chomutov reményei már korábban elszálltak.

Djokics Zseljko vezetőedző tanítványainak a biztos továbbjutáshoz – azaz a Sassari megelőzéséhez – 17 pontos győzelemre volt szükségük szerdán. Ennél kisebb siker esetén a többi csoporton múlt a továbbjutás. A mérkőzés első félideje kiélezett csatát hozott, az első tíz percben az ellenfél, a másodikban viszont a Boros Júlia vezette hazaiak voltak jobbak.

A 41–41-ről induló második húsz perc már egyértelműen a tolnaiak fölényét hozta, akik az amerikai Kathryn Westbeld vezetésével megszerezték harmadik győzelmüket.

Végül a többi találkozó is kedvezően alakult, így a Szekszárd is bejutott a rájátszásba.

NŐI KOSÁRLABDA EURUKUPA
Eredmények, 6. forduló, J-csoport
NKA Universitas Pécs–Dubrovnik (horvát) 77–66
(25–12, 21–20, 20–21, 11–13)
Pécs, 300 néző. V: Szmiljanics (szerb), Dojcinovic (bosnyák), Csirics (szerb).
PÉCS: Tadic 6/3, LACZKÓ 10/6, Weninger 8/6, MÉRÉSZ B. 12/3, P. Williams 6. Csere: SZMAILBEGOVICS 17/9, Olawuyi 2, Rátkai 10, Kiss A. 6, Simon Zs., Halmágyi. Edző: Jovan Gorec
DUBROVNIK: Todoric 9/3, Ujevic 10, Strilic 5, CICIC 21/15, HAJDIN 19/9. Csere: Milat 2, Peric, Tokic, Rozic. Edző: Cvetana Matic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–7. 6. p.: 14–10. 13. p.: 31–15. 17. p.: 37–23. 23. p.: 55–35. 26. p.: 58–41. 33. p.: 68–53. 37. p.: 70–59
Jovan Gorec:
– Ez sajnos rossz meccsünk volt, előre elhittük, hogy megnyertük. Az idegenbeli mérkőzéshez képest sokkal összeszedettebb volt az ellenfél. Már a mérkőzés előtt tudtuk, hogy kvalifikáltuk magunkat a következő körbe, de a hátralévő találkozókra rendbe kell tenni magunkat.
Cvetana Matic: – Tudtuk, hogy a Pécs az erősebb csapat, de bátran kosaraztunk, jó mérkőzést játszottunk. Elégedett vagyok a lányokkal, a Pécsnek pedig sok sikert kívánok a továbbiakra.

K-csoport:
TARR KSC Szekszárd–Sassari (olasz) 83–72
(17–24, 24–17, 20–14, 22–17)
Szekszárd, 800
néző. V: Jovanic (bosnyák), Izak (szlovák), Mikulic (horvát).
SZEKSZÁRD: HORVÁTH BERNADETT 9/3, Boros J. 14/3, Mányoky 10/6, WESTBELT 23, MONROE 14. Csere: Krnjics 6, Sztanacsev 5/3, Theodoreán, Holcz 2, Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
SASSARI: RACA 30/6, Kaczmarczyk 6, CARANGELO 19/15, Joens 9/3, Hollingshed 6/3. Csere: Toffolo, Togliani 2, Crudo. Edző: Antonello Restivo
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 5. p.: 10–8. 8. p.: 15–17. 12. p.: 22–29. 16. p.: 34–34. 19. p.: 41–39. 23. p.: 48–43. 25. p.: 55–45. 30. p.: 61–55. 33. p.: 69–57. 37. p.: 76–67. Kipontozódott: Mányoky (39. p.)
Djokics Zseljko:
– Nem indult jól a mérkőzés, de időkérés után rendeztük a sorainkat és csapatként játszva nyertünk. Célunk volt, hogy az egymás elleni összevetésben megelőzzük a Sassarit, a végén tizenegy pontos előnynél kétszer is időt kértem, hátha összejön. Két fájó vereség után elsősorban a szurkolók és a játékosok miatt volt fontos ez a győzelem.
Antonello Restivo: – Kiválóan kezdtük a mérkőzést, aztán jöttek sorban a kihagyott dobások. Cél volt, hogy az otthon kiharcolt tizenhat pontos előnyünket megtartsuk, ezt az utolsó percben szerzett lepattanóinknak és labdaszerzéseinknek köszönhetően sikerült megvalósítanunk.