Férfi kosár Euroliga: remek napot fogott ki a Valencia, behúzta a rangadót – videók

2023.10.27. 22:43
Chris Jones (sárga mezben) 16 ponttal járult hozzá a Valencia győzelméhez (Fotó: Getty Images)
A Valencia meglepően fölényesen, 87–72-re legyőzte idegenben a Zalgiris Kaunast a férfi kosárlabda Euroliga 5. fordulójának pénteki rangadóján. A spanyol csapathoz hasonlóan a Virtus Bologna és a Fenerbahce is elkönyvelte negyedik győzelmét, méghozzá szintén idegenben, míg a gyengébben rajtoló csapatok csatájában a Panathinaikosz 95–81-re verte vendégét, a Baskoniát.

ZALGIRIS–VALENCIA 72–87

Hiába erős odahaza a Zalgiris, hiába a népes kaunasi tábor szokásosan lelkes biztatása, ezúttal nem volt képes lendületbe jönni a litván csapat. A Valencia végig vezetett: a második negyedben állandósult a 15-20 pont közötti fór – a nagyszünetet a vendégek szerb légiósa, Sztefan Jovics közel félpályás dudaszós triplával vezette fel –, a harmadikban egy híján harmincra hízott a különbség (32–61). A negyedik győzelmüket elkönyvelő spanyolok soraiban mind a 12 játékos szerzett pontot (a legtöbbet, 16-ot, Chris Jones), a Zalgirisban Keenan Evans (18) volt a legeredményesebb.

VILLEURBANNE–VIRTUS BOLOGNA 84–87

Ígéretesen játszott az ASVEL, 16-szor fordult az állás a rendkívül szoros mérkőzésen, de nem lett meg az első győzelem: a Virtus Bologna elrontotta a lyoniak vezetőedzőjévé a napokban kinevezett– és az olasz szövetségi kapitányi posztot is megtartó– Gianmarco Pozzecco Euroliga-bemutatkozását. Isaia Cordinier 20 pontot, Toko Sengelija 18 pontja mellett 4 asszisztot és 5 lepattanót könyvelt el az olasz csapat soraiban, Youssoupha Fall 16-tal vezette a hazai lőlapot.

PANATHINAIKOSZ–BASKONIA 95–81

A csupán nyolc játékossal érkező Baskonia három negyeden át jól tartotta magát, aztán a negyedikre elfáradt. A zöldek a 23 pontos Kosztasz Mitoglu és a 23 pontja mellett 14 lepattanót elkönyvelő Mathias Lessort vezetésével két vereség után újra nyertek, a baszkoknál– akik sorozatban harmadszor veszítettek – Markus Howard 22 ponttal zárt.

BAYERN MÜNCHEN–FENERBAHCE 67–76

A 17 ponttal záró Scottie Wilbekin harmadik negyed végi triplájával lépett meg a Fenerbahce, és bár a Bayern nagy hajrával felkapaszkodott két pontra (66–68), a döntő pillanatokban hiba csúszott a támadásaiba. A triplákat nagyon elszóró (6/29) müncheniek soraiban egyedül Sylvain Francisco (11) jutott tíz pont fölé.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ, pénteki mérkőzések
Zalgiris Kaunas (litván)–Pamesa Valencia (spanyol) 72–87
(12–20, 18–32, 23–20, 19–15)
ASVEL Villeurbanne (francia)–Virtus Bologna (olasz) 84–87
(18–21, 24–18, 21–26, 21–22)
Panathinaikosz (görög)–Baskonia (spanyol) 95–81 (24–22, 24–21, 22–23, 25–15)
Bayern München (német)–Fenerbahce (török) 67–76 (20–19, 18–22, 9–14, 20–21)

389–4590.000

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2023. október 5.–2024. április 12.) után az első hat helyezett bejut a playoffba, a 7–10. helyezett play-int vív a playoffba kerülésért.

A playoffban négy páros mérkőzést rendeznek az egyik fél harmadik győzelméig – a továbbjutók játszanak majd a berlini final fourban.

A KÖVETKEZŐ HÉT PROGRAMJA

ALAPSZAKASZ, A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Október 31., kedd
20.30:
Milan (olasz)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)

ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
November 2., csütörtök

18.30: Crvena zvezda (szerb)–Bayern München (német)
18.45: Fenerbahce (török)–Olympiakosz (görög)
19.00: Zalgiris Kaunas (litván)–ASVEL Villeurbanne (francia)
20.30: Milan (olasz)–Monaco (francia)
20.30: Pamesa Valencia (spanyol)–Alba Berlin (német)
November 3., péntek
20.30: Barcelona (spanyol)–Panathinaikosz (görög)
20.30: Baskonia (baszk)–Partizan Beograd (szerb)
20.30: Virtus Bologna (olasz)–Anadolu Efes (török)
A Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Real Madrid (spanyol) mérkőzést későbbi időpontra halasztották.