A Detroit Pistons hét játékosa ért el két számjegyű dobóteljesítményt, amikor a bajnoki címvédő 31 pontos vereséget mért a San Antonio Spursre az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) döntőjének negyedik mérkőzésén (102-71), és így 2:2-re alakította a 2:0-s San Antonió-i vezetéssel kezdődő, az egyik fél negyedik győzelméig tartó finálé állását. Az ötödik meccset magyar idő szerint vasárnap éjjel rendezik meg szintén a Pistons Auburn Hills-i otthonában.
Az biztos, hogy ha Chauncey Billups (jobbra) ezzel a módszerrel fedezi a labdát, akkor Tony Parker nem fér hozzá. A mozdulat akár szimbolizálhatná is a harmadik és a negyedik mérkőzésen történteket (fotó: Reuters/Lucy Nicholson)
Az biztos, hogy ha Chauncey Billups (jobbra) ezzel a módszerrel fedezi a labdát, akkor Tony Parker nem fér hozzá. A mozdulat akár szimbolizálhatná is a harmadik és a negyedik mérkőzésen történteket (fotó: Reuters/Lucy Nicholson)
Észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA), döntő, negyedik mérkőzés:
DETROIT PISTONS–SAN ANTONIO SPURS 102-71 (23-17, 28-19, 23-21, 28-14)
Detroit, Auburn Hill, 22 076 néző. Detroit: Billups 17, Hamilton 12, Prince 13, R. Wallace 14/6, B. Wallace 11. Cserék: Hunter 17, McDyess 13, Arroyo 3, Ham, Milicsics 2, Dupree. San Antonio: Parker 12, Ginobili 12/3, Duncan 16, Bowen 6, Mohammed 4. Cserék: D. Brown 8/3, Horry 5/3, Nesterovic, Udrih 5/3, Barry 3/3, Massenburg.
Legtöbb lepattanó: B. Wallace 13, Hamilton 9, R. Wallace 8, illetve Duncan 16.
Mezőnybeli dobószázalékok: 45,6, ill. 37,1.
A párharc állása: 2:2. Következik: 5. mérkőzés, vasárnap, Detroit.
Több mint 22 ezer néző előtt a címvédő Detroit Pistons a finálé eddigi legnagyobb különbségű győzelmét aratta a San Antonio ellen az NBA döntőjének negyedik mérkőzésén. A michiganiek megint erőkosárlabdával verték meg a texasi trónkövetelőt, amelyre a vendégeknek ezúttal sem volt megfelelő válasza.
A hazaiaknál - és az egész mezőnyben - Chauncey Billups és a cserepados Lindsey Hunter vot a legeredményesebb pontszerző 17-17 ponttal, a beszámolók mégis a 14 pontos Rasheed Wallace szerepét hangsúlyozzák leginkább, aki bombasztikus bevonulásával már a találkozó előtt felélesztette a harci szellemet az Aurburn Hills-i sportpalota 22 ezer nézőjében és - ami még fontosabb - a csapattársaiban is.
A 211 centis, 30 éves Wallace 14 ponttal, nyolc lepattanóval és hatvanszázalékos mezőnymutatóval zárt, kétszer pedig a hárompontos vonalon túlról is próbálkozott, és mindkétszer betalált. Névrokona, Ben Wallace 11 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát ért el.
A vendégeknek olyannyira nem ment a játék a Pistons rendkívül erőteljes stílusa ellen, hogy a dobóteljesítményük alig haladta meg a 37 százalékot, és 17-szer adták el a labdát. San Antonió-i oldalon Tim Duncan 16 ponttal és 16 lepattanóval úgymond "vakok között félszeműként" lett király, s rajta kívül csupán Tony Parker és Manu Ginobili volt képes átlépni a tízpontos határt (12-12).
"Csalódott vagyok, hogy a Pistons agresszív játéka és védekezése letérített bennünket arról az útról, amelyen az első két mérkőzésen jártunk" - kesergett Gregg Popovich, a Spurs főedzője.
"A Detroit rendkívül erőteljesen játszik, nagyon sokat használják a testüket" - csatlakozott meste- re fanyalgásához Tim Duncan.
Larry Brown, a Detroit trénere viszont - bármily meglepő is - mindent jónak talált a csapata játékában: "Azt mondtam a fiúknak a harmadik meccs után, hogy a döntő megnyeréséhez a tőlünk telhető legjobbat kell nyújtani. Ez a mai mérkőzés elég különleges volt. Nem tudom, csinálhattunk volna-e bármit is jobban."